144 Гц vs. 240 Гц: яку частоту оновлення екрана вибрати

Що вища частота оновлення, то краще. Однак щоб повною мірою використовувати переваги підвищеної герцовки, необхідно також забезпечити настільки високий FPS в іграх і програмах. Розбираємося, чи варто платити більше за матрицю 240 Гц.

Чому це важливо

Частота оновлення монітора — кількість разів, яку він може оновити зображення за секунду. Що більше разів змінюється кадр, то плавнішим і чіткішим воно виглядає. Крім того, підвищена герцовка зменшує затримку введення, оскільки між кожним кадром проходить менше часу, тому монітор швидше готовий до відображення команди введення. 

Ще одна перевага моніторів з високою частотою оновлення полягає в меншому часі відгуку. Це означає, що ви отримуєте більш «чисту» картинку з меншою кількістю залишкового зображення за об’єктами, що швидко рухаються. 

Одним словом, усе це дає змогу значно поліпшити загальне враження від роботи користувача. І тут перед покупцем постає питання: замовити монітор для ПК 240 Гц чи обмежитися 144 Гц. 

Чи помітна різниця

На жаль, що вища частота, то менша «віддача». Якщо час між кадрами значно знижується під час переходу від 60 Гц до 144 Гц (на 9,73 мс), у випадку зі 144 і 240 Гц різниця становить 2.77 мс. Кожен сприймає рух і затримку введення по-різному, але переважній більшості людей, найімовірніше, буде важко помітити будь-яку різницю за частоти понад 240 Гц. Тому у виборі відповідної герцовки необхідно спиратися на власні потреби. Розберемо, в яких сценаріях підходить монітор на 144 і 240 Гц.

144 Гц — варіант для змішаного використання, ігор, мультимедіа.

144 Гц — популярна частота оновлення, яку виробники продовжують використовувати навіть за наявності набагато швидших панелей. Вона забезпечує значно більш плавну та чуйну роботу порівняно з 60 Гц, як в іграх, так і при звичайному використанні настільного комп’ютера.

Це також хороший вибір для роботи з мультимедіа, оскільки монітор із частотою 144 Гц може відображати контент у 24 FPS, наприклад, фільми Blu-Ray, без перетворення частоти кадрів. Для ігор з роздільною здатністю 1080p і 1440p потрібен ПК середнього рівня, а для 4К — відеокарта високого класу.

240 Гц — вибір ентузіастів і геймерів з ПК середнього та високого класів

Монітори з частотою 240 Гц з’явилися на ринку кілька років, тому і стали дуже популярними серед любителів змагальних ігор. Вони випускаються з роздільною здатністю 1080p, 1440p або 4К. Залежно від роздільної здатності для використання всіх переваг цих моніторів потрібна потужна відеокарта, не менше RTX 3070.

Якщо ви використовуєте монітор тільки для роботи, то частота оновлення 240 Гц, найімовірніше, буде надлишковою. Особливо, якщо ваш ПК не має достатньої потужності. Зате власники потужних конфігурацій отримають значну перевагу в онлайн-шутерах та інших кібердисциплінах. Вибір залежить тільки від ваших уподобань. 

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Організація масштабного заходу
Следующая запись
Стельовий світильник: особливості конструкції та рекомендації по встановленню
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *