Батькам 9-класників надійшла сумнівна пропозиція?

До редакції ІА «Имеется мнение» звернулися читачі, занепокоєні лобіюванням інтересів запорізького коледжу в жовтоводських школах. Батькам 9-класників запропонували нестандартний варіант: щоб діти продовжили навчання в школі, а паралельно вступили до коледжу, викладачі якого приїжджатимуть до Жовтих Вод і проводитимуть заняття лише кілька днів у місяць. Ось, що хвилює батьків:

«Доброго дня, шановна редакціє! Ми, батьки учнів 9-го класу, занепокоєні подальшою долею своїх дітей. Адже саме зараз перед нашими дітьми стоїть питання вибору: вступати у коледжі, технікуми чи продовжувати навчання у школі.

У кінці навчального року до нашого закладу завітали представники коледжу Класичного приватного університету м.Запоріжжя. Звичайно, нас, батьків, це зацікавило, оскільки обіцяли всього багато, тим більше зустріч відбувалась під егідою міського голови, начальника відділу освіти, директора школи. Але обдумавши пропозиції закладу, у нас виникли протиріччя між обіцянками і реальністю. А саме:

  1. Чому саме цей і тільки цей заклад пропагується міською владою у навчальних закладах міста? Де інші коледжі, училища, технікуми? Виникає думка, що хтось отримує з цього зиск.
  2. Навчання у коледжі Класичного приватного університету м.Запоріжжя недороге, лише 100 грн. в місяць впродовж 2-х років, далі продовження навчання в їхньому університеті без ЗНО. Тобто виходить, що загальна середня освіта (отримання атестату) для цих дітей буде небезкоштовна?

І яка ціна буде навчання далі (але ж, мабуть, не така смішна сума – 1000 грн. за рік навчання)? Як буде реалізовано вступ на 3 курс університету без ЗНО, адже все частіше з засобів масової інформації ми чуємо про вступ тільки за ЗНО.

Окрім цього, є велика кількість державних коледжів, які навчають студентів на безкоштовній основі.

  1. Процес навчання обіцяють такий: учні шкіл продовжують навчання у школах міста (фінансування відбувається з міського бюджету), при цьому перехресно навчаються дистанційно у коледжі Класичного приватного університету м.Запоріжжя. Під час канікул будуть приїздити професори із Запоріжжя і за п’ять днів навчати наших дітей. На основі цього виникають різні думки: чи не є це недоцільним використанням коштів місцевого бюджету? Які знання, практичні навички отримають наші діти з таким навчанням,чи будуть працевлаштовані такі фахівці з дистанційним навчанням?

Нам говорили, що навчання буде проходити у корпусі ІП «Стратегія», що по вул. Гагаріна 18. Невже це так вигідно взяти в оренду таку «громадіну» заради жовтоводських десятикласників?

Зауважимо, що податки з тих коштів, які будуть платити батьки коледжу, йтимуть у бюджет Запорізької області. Не віриться, що у Дніпропетровському регіоні відсутні подібні заклади вищої освіти.

  1. Чи будуть діти занесені у Єдину державну базу студентів України, і хто все ж таки повинен фінансувати їх навчання?
  2. Почавши «гуглити» відгуки про цей заклад, результат не викликав у нас довіри.
  3. Наступне питання, яке виникало: чи будуть дійсні дипломи, які отримають наші діти через 5,10 років, адже всі пам’ятають МАУП у 2000-ні роки, коли дипломи випускників були визнані недійсними. Ким будуть повернуті кошти за навчання у такому випадку? Можливо, директором школи, який загітував свого учня?

Пропозиції коледжу Класичного приватного університету м.Запоріжжя дуже привабливі, але разом з тим виникає ще більше сумнівних питань. Нам, батькам, це болить, адже документи про завершення 9-тих класів у школах без сварок не віддають, запевняючи і агітуючи йти саме в цей заклад. Але є вірогідність, що місцевий бюджет не зможе фінансувати додаткові класи, а терміни вступних кампаній у коледжах завершаться, наших дітей розформують по іншим закладам, і частина залишиться у «розбитого корита».

Просимо міську владу взяти на контроль цю ситуацію та не допустити, щоб жовтоводські діти постраждали від обману».

ІА «Имеется мнение»

/2017/07/12/batkam-9-klasnikiv-nadijshla-sumnivna-propoziciya/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Жовтоводська автошкола (ДОСААФ) запрошує на навчання
Следующая запись
Письмо в редакцию: «Если с общежитием случится беда – это будет на совести власти»
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *