Чорнобильські дзвони в дитячих серцях

Чорнобиль не минув нікого,
Це наш біль і прокляття.
Роки ідуть на фоні нього,
І через нього йде життя.
В. Мірошник

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Кожного року в квітні про цю трагедію знову і знову говорить Україна.
Чорнобиль… 30 років тому він став мукою і трагедією, подвигом і безсиллям, болем і пам’яттю.

30-та річниця Чорнобильської трагедії

Дитяча бібліотека Комунального закладу культури «Жовтоводська ЦБС» та Жовтоводський міський відокремлений підрозділ Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» провели міський літературно – творчий конкурс «Голосить дзвін стривожено у квітні», присвячений 30-ій річниці Чорнобильської трагедії.

Конкурсанти виявили гарні знання про найбільшу в світі техногенну катастрофу, творчо, неординарно передали в своїх роботах власне ставлення до Чорнобильської трагедії та її наслідків. Приємно, що діти нашого міста вболівають за майбутнє України, її народу і планети Земля в цілому.

Підсумки конкурсу були оголошені 24 квітня 2016 року під час проведення усного журналу «Понад Прип’яттю – ілюмінація, то від стронцію світиться нація», який пройшов у читальному залі дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС». Учасники заходу мали можливість переглянути відеофільм «Чорнобильська катастрофа. 30 років потому» та поспілкуватись з ліквідаторами аварії на ЧАЕС Трифунтовим А.Ф. і Пономаренко В.М., які поділилися своїми спогадами про ліквідацію аварії і враженнями від пережитого. Не залишила байдужими присутніх балада «Мирный атом», яку проникливо прочитав автор твору Пономаренко В.М. Наприкінці заходу голова Жовтоводського міського відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Кравцов А. М. подякував дітям за участь у конкурсі «Голосить дзвін стривожено у квітні» і нагородив переможців грамотами та пам’ятними призами.

В номінації «Поезія» перше місце здобула учениця 2-А класу НВК «Перспектива» Кібальник Вікторія, друге місце отримала учениця 6-Б класу НВК «Дивосвіт» Литвиненко Ольга, третє місце було присуджено учениці 5 класу НВК «Дивосвіт» Красночуб Вероніці.

В номінації «Проза» перше місце здобув учень 10-Б класу ліцею природничо-наукового навчання Чернишенко Дмитро, друге місце отримала учениця 7 класу НВК «Дивосвіт» Горбач Яна, третє місце було присуджено учню 7 класу НВК «Дивосвіт» Гніненко Михайлу.

Серед нагороджених були переможці у спеціальних номінаціях:

«Юний еколог» – учениця 4-А класу НВК «Дивосвіт» Кудіна Анастасія; «Захисник довкілля» – учень 6-Б класу НВК «Дивосвіт» Жава Вадим; «Екологічний репортер» – учень 8 класу Комунального закладу освіти СЗШ №3 Бакум Антон; «Поет – природолюб» – учениця 2-А класу НВК «Перспектива» Яструб Софія; «Знавець природи» – учениця 7 класу НВК «Дивосвіт» Никоненко Марія.

Зацікавила присутніх на заході книжкова виставка – панорама «Грізна зона. Тридцять кілометрів. З центром на Чорнобильській АЕС», на якій представлена художня та документальна література, а також фотофакти про минуле та сьогодення ЧАЕС.

Сподіваємося, що участь у конкурсі і заході спонукає дітей берегти довкілля і вшановувати людей, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, брали участь у ліквідації наслідки аварії на ЧАЕС.

Алла Воленко,
провідний бібліотекар дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС»

/2016/04/26/chornobilski-dzvoni-v-dityachix-sercyax/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
МАГАЗИН «МАУГЛИ»
Следующая запись
Скандал на сесії навколо роботи Комбіната Шкільного Харчування
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *