Депутат облради від Жовтих Вод Дмитро Чорний розповів про результати своєї роботи

Майже дев’ять місяців минуло з часу обрання депутатом Дніпропетровської обласної ради Дмитра Чорного. За цей час народжуються діти. Тож, які проекти вдалося «виносити» і втілити у життя, які труднощі подолати та яких успіхів досягти за цей час, – із таким питанням журналісти звернулися до представника народу.

Дмитро Чорний

Нагадаємо, під час виборів 25 жовтня 2015р., Д.Чорний набрав 2107 голосів на 75-му ТВО і таким чином посів 11-те місце у внутрішньому рейтингу політичної сили, в результаті чого увійшов до складу Дніпропетровської облради.

– Дмитре, твоє обрання говорить про довіру жовтоводців. Водночас було й чимало скепсису: мовляв, ще надто молодий та недосвідчений…

– Так, був. Найперша проблема була – це акліматизація уколі високих керівників. У очільників великих підприємств, як державних, так і приватних, є управлінський досвід. Перший місяць потрібно було звикнути, розібратися, як працює механізм лобіювання інтересів певних громад. Через місяць – півтора я вже розібрався, хто, де, за що відповідає, з ким потрібно вести перемовини. Як результат, Жовті Води вже мають три дороги (вулиці Залізнична, Заводська, Першотравнева), які за розпорядженням губернатора підлягають капітальному ремонту. На це заплановано виділення коштів близько 16 млн.грн.

– Багато питань, чому саме ці вулиці ремонтуються?

– На той момент, коли 25 листопада була інавгурація і перша сесія новобраної влади, а 28 листопада вже потрібно було подати проекти на капремонт доріг, з’ясувалося, що є тільки два готових проекти – на Першотравневу і Заводську. За розпорядженням міського голови невдовзі на зекономлені кошти через систему «PROZORRO» почали робити проекти й на інші вулиці. Так було розпочато ремонт вул.Залізнична (заїзд до міста з боку П’ятихаток). Позитивним досвідом є те, що, мабуть, вперше ремонтні роботи розпочали на початку літа. Капітального ремонту дуже давно не було. Те, що цього року ремонт доріг розпочато у потрібний момент, є в першу чергу заслугою облдержадміністрації й облради. Кошти надійшли вчасно. На цей час працюю над реалізацією проектів ремонту вул.Я.Мудрого (Дзержинського) та м’якої покрівлі СМСЧ-9. Наприкінці липня під час сесії облради вже буде зрозуміло, отримають Жовті Води ці кошти чи ні. Принаймні, усна домовленість між керівництвом області й депутатським корпусом  є. Чекаю офіційного підтвердження голосуванням депутатів облради.

– Як вдалося впровадити систему «PROZORRO»?

– Одним із пріоритетів команди, з якою я йшов на вибори, було впровадження цієї системи, яка показує витрати бюджетних коштів на комунальних підприємствах, управліннях виконкому міської ради. У процесі виборів ми познайомилися з представниками Громадського контролю Дніпра, котрі на той час з керівництвом Дніпропетровської ОДА розробляли проект впровадження системи «PROZORRO». Ми цей документ застосували і у Жовтих Водах. На першій робочій сесії було ухвалено це рішення. Нині маємо близько півтора мільйона зекономлених коштів. Вважаю, що це досить суттєвий позитивний результат. Ці кошти направляються на погашення заборгованості із зарплати на підприємствах, які зекономили ці кошти, на поліпшення харчування, виконання проектно-кошторисної документації на ремонт доріг, покрівель тощо.

– Наскільки легко й швидко комунальні підприємства перейшли на цю систему?

– Із комунальними підприємствами було дуже важко, деякі з них досі не дуже активно працюють у цій системі, тому що, за їх словами, не виконують закупівель на суми більше трьох тисяч гривень. Тим не менше, відповідно до прийнятого закону, з 1 серпня всі закупівлі мають здійснюватися через систему «PROZORRO», незалежно від суми.

До речі, за активне впровадження системи «PROZORRO» у Жовтих Водах жовтоводський актив в особі депутата облради Дмитра Чорного відзначили подякою Дніпропетровської ОДА. За його словами, нині також ведеться робота над проектом «Розумне місто». Відбувається перший етап введення в дію партиципаторного бюджету (бюджету участі громади).

– Яку субвенцію виділяє область депутатам облради? На які цілі вона використовується?

– На перше півріччя на одного депутата виділялося 166 тис.грн. Половину – 88 тис.грн. – я направив на матеріальну допомогу, другу половину – на капітальні видатки. Минулого тижня разом із депутатом міськради Наталею Сердюк відвідали музичну школу міста та передали керівництву закладу комплект сучасної музичної апаратури для якісного озвучування заходів, що проводяться у школі. Це було зроблено саме за кошти з депутатської субвенції. На кошти, отримані у другому півріччі, планується до 1 вересня зробити освітлення вулиці біля НВК «Перспектива» (від маг. «Славутич» до вул.Маяковського),зважаючи на звернення громадян, керівництва школи та депутатів міської ради. Також хочу допомогти нашим спортсменам з відновленням автотраси на Козаковій дачі – спочатку для тренування, наступного року – можливо, для проведення Кубку Жовтих Вод, а пізніше, до Дня міста 2017р., ймовірно, проведемо етап Чемпіонату України. Побачимо, яким буде фінансування. Наперед у наш час загадувати важко. Не відмовляюся й від планів направити частину коштів на освітлення площі Миру, де цього року на місці фонтану планується встановити новорічну ялинку. У планах ще заміна частинисвітильників у парку Слави та старої частини бульвару Свободи (кол. вул.Петровського). Хочеться з розумом використати ці кошти, щоб люди бачили, що насправді проводиться певна робота.

– Наскільки я пам’ятаю, то в Жовтих Водах обиралися депутати до облради за двома округами. Ці кошти виділяються на округ, на якому тебе обрали, чи на все місто?

– Ці кошти виділяються на місто. По іншому округу депутата у нас немає. Взагалі, важко працювати одному депутату, тому що по матеріальну допомогу звертаються мешканці з усього міста. Переважно, це люди похилого віку. Відмовляти я їм не можу, тому що це є відповідальність перед виборцями.

– Із якими питаннями найчастіше звертаються виборці?

– 90% звернень громадян – це потреба у матеріальній допомозі. Решта – питання ЖКГ, питання відносин з представниками влади тощо. Що стосується матеріальної допомоги, з 50 осіб, котрі до мене звернулися, 30 вже отримали допомогу, 20 ще у процесі. Це непроста процедура: ніхто не отримує кошти на руки – все це проходить через казначейство, соцслужбу. Тобто не потрібно чекати, що ви прийдете на прийом і одразу отримаєте гроші. Для цього потрібно надати повний пакет відповідних документів і зачекати певний час. Одразу хочу відзначити, що першочергово я надаю перевагу у наданні матеріальної допомоги людям із онкозахворюваннями, дорослим або дітям, які потребують термінової операції, дітям з інвалідністю. Але кошти отримують усі. Ще не було жодної людини, яка б принесла повний пакет документів і не отримала допомоги.

Як розповів Д.Чорний, робота депутата складається не тільки з особистих прийомів та участі в засіданнях сесії. У міжсесійний період Дмитра запрошують на різноманітні заходи, семінари, звертаються й мешканці міста, й депутат намагається допомогти у вирішенні нагальних проблем, не очікуючи дня офіційного прийому. Нагадаємо, що заробітну плату депутати облради не отримують, тобто ця робота здійснюється на громадських засадах.

Сподіваємося, що молодість нашого представника в області не тільки не завадить, а навпаки – допоможе у реалізації задумів, бо молодість – це оптимізм і енергія, що здатні на зміни, яких нам так не вистачає.

Людмила Новошевська, «Вісник краю»

Related Images:

/2016/08/05/deputat-oblradi-vid-zhovtix-vod-dmitro-chornij-rozpoviv-pro-rezultati-svoye%d1%97-roboti/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Жовтоводська медицина: крик про допомогу. Друге засідання сесії міськради
Следующая запись
Міжнародний мото-рок фестиваль “Вільне місто” пройде в Жовтих Водах
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *