Гарантійні строки при купівлі-продажу товарів, робіт, послуг

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі – Закон) виробник чи виконавець забезпечує належну роботу, застосування чи використання продукції (товару, роботи чи послуги), в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором.

Гарантійний строк – це строк (встановлений законодавством, а у випадку його відсутності – договором), протягом якого виробник, виконавець чи продавець гарантує нормальну роботу товару, роботи чи послуги; а також бере на себе зобов’язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв’язку з введенням її в обіг, в тому числі комплектуючих виробів. Гарантійні строки на комплектуючі вироби не повинні бути меншими, ніж гарантійний строк на основний виріб, якщо інше не передбачено законодавством чи договором.

Гарантійне обслуговування заключається в тому, що виробник, виконавець чи продавець протягом гарантійного строку зобов’язується безоплатно виконувати роботи по технічному обслуговуванню, а також усувати виявлені недоліки проданого товару.

Законом також передбачено, що гарантійний строк повинен вказуватися в паспорті на продукцію або на її етикетці чи в будь-якому іншому документі, який додається до товару, роботи чи послуги.

Для медикаментів, харчових продуктів, виробів побутової хімії, парфумерно-косметичних та інших товарів, споживчі, властивості з часом яких можуть погіршуватися та становити небезпеку для життя, здоров’я, майна споживачів і навколишнього природного середовища, встановлюється строк придатності, який зазначається на етикетках, упаковці або в інших документах, що додаються до неї при продажу, і який вважається гарантійним строком.

Строк придатності обраховується з дати виготовлення, яка також повинна бути вказана на етикетці або в інших документах, і визначається або часом, протягом якого товар є придатним до використання, або датою, до настання якої товар є придатним для використання.

Продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або строк придатності яких минув, забороняється.

На сезонні товари (одяг, хутряні вироби та інші) гарантійний строк обчислюється з початку відповідного сезону, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Перелік сезонних товарів, гарантійні строки по яким обчислюються з початку відповідного сезону, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.94 № 172.

У разі продажу товарів за зразками, поштою, а також у випадках, коли час укладення договору купівлі-продажу і час передачі товару споживачеві не збігаються, гарантійний строк обчислюється, починаючи від дня доставки товару споживачеві, а якщо товар потребує спеціальної установки, підключення чи зборки – від дня їх здійснення. А якщо день доставки, установки, підключення чи зборки товару, а також передачі нерухомого майна встановити неможливо або якщо майно перебувало у споживача до укладення договору купівлі-продажу, – від дня укладення даного договору.

Стосовно товарів, робіт, послуг, на які гарантійні строки або строк придатності не встановлено, споживач згідно з Законом має право пред’явити продавцю, виробнику чи виконавцю відповідні вимоги, якщо недоліки було виявлено протягом двох років, а стосовно об’єкта будівництва – не пізніше десяти років від дня передачі їх споживачеві.

При виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування продукції в ремонті. Зазначений час обчислюється від дня, коли споживач звернувся з вимогою про усунення недоліків.

При обміні товару його гарантійний строк обчислюється заново від дня обміну.

Л.М.Богомолова,

начальник Жовтоводського міського управління юстиції

/2010/03/28/garantija/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Письмо в редакцию: Громкая музыка не дает спокойно жить соседям
Следующая запись
Вербное воскресение в Желтых Водах. Фото.
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *