Хочеш бути почутим? Готуй проект до бюджету участі

Мешканці завжди звертають увагу на ті чи інші проблеми життя свого міста. Але при цьому одні лише висловлюють незадоволення та критику, а інші намагаються щось зробити для позитивних змін. Чудова нагода бути почутим для небайдужих жовтоводців – створити власний проект, який буде фінансуватися з бюджету участі.

бюджет міських ініціатив

Бюджет участі або партиципаторне бюджетування

Це поняття означає участь громадськості у реалізації різноманітних міських програм та розподіленні коштів. Подібна система давно існує в багатьох європейських країнах. Як це діє? Група активістів готує проект, він бере участь у конкурсі, містяни висловлюють своє ставлення до ідеї шляхом голосування. У підсумку – визначаються проекти-переможці, на реалізацію яких виділяються кошти.

Результати бюджету участі – 2016

Минулого року жовтоводці подали на розгляд 11 проектів, із яких 6 було визнано переможцями. У голосуванні взяли участь більше 2000 мешканців міста. Вони віддавали свої голоси через Інтернет та за допомогою бюлетенів у закладах культури. 3 проекти було вирішено реалізувати через управління ЖКГ, 2 – через відділ освіти, 1 – через відділ культури. Це проект Молодіжної ради міста про створення мобільного культурно-патріотичного осередку. Він передбачає закупівлю мультимедійного та аудіо обладнання для проведення заходів, спрямованих на розвиток та патріотичне виховання молоді, організацію дозвілля у будь-якому місці Жовтих Вод. Закупка техніки вже триває через систему «Прозорро». Про це розповів заступник міського голови Євген Глазирін.

Як Жовті Води вибороли право на навчання

Отже, «перший млинець» впровадження бюджету участі у Жовтих Водах відбувся минулого року. Тоді проект реалізувався самотужки, а цього року – вже за допомогою експертів. Адже наше місто вибороло право на проведення навчання. Цікаво, що кілька населених пунктів України прагнули, щоб до них завітали такі помічники, які допоможуть розібратися у підходах до партиципаторного бюджетування. Але ж можливість навчання та методичної підтримки отримали лише 15 міст. І серед них – наші Жовті Води. Тепер усі жовтоводці, які мають активну громадянську позицію, можуть навчатися розробляти проекти участі.

Перша нарада з партнерами

23 лютого у міськраді відбувся перший захід, присвячений реалізації бюджету участі – 2017. До Жовтих Вод завітали представники громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця), які спільно з представниками УПСЗН, відділів виконкому, управління ЖКГ, громадських організацій тощо взяли участь в установчій нараді – зустрічі. Захід провів міський голова Володимир Абрамов.

«Наша організація «Подільська агенція регіонального розвитку» виступає партнером з інформаційної та промоційної підтримки в бюджеті участі м. Жовті Води, – розповіла представниця організації Лілія Ковшун. – Ми раді презентувати в Жовтих Водах проект, що проходить в рамках великого проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень». Ми плануємо провести три робочі групи та п’ять семінарських занять, у цих яких зможуть взяти участь громадські активісти міста. Планується сформувати експертну групу з тридцяти жовтоводців, які керуватимуть процесом впровадження бюджету участі в Жовтих Водах у наступні роки».

Навчальні семінари триватимуть із березня по червень. Підсумком цієї діяльності стануть громадські слухання, які відбудуться у жовтні. Також в процесі роботи будуть розроблені рекомендації щодо впровадження бюджету участі в Жовтих Водах на подальші роки.

Слідкуйте за оголошеннями та готуйте проекти вже зараз

Незабаром у ЗМІ та соцмережах міста з’являться оголошення про старт другого року бюджету участі в Жовтих Водах. Із 15 березня жовтоводці матимуть змогу подавати свої проекти на розгляд.

Тож розпочинати підготовку можна вже зараз.

ІА «Имеется мнение»

/2017/02/01/xochesh-buti-pochutim-gotuj-proekt-do-byudzhetu-uchasti/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Жовтоводський водоканал запустив сервіс оплати за послуги карткою будь-якого банку без комісії
Следующая запись
4 февраля в 20:00 приглашаем вас на концерт команды The Жу, г.Кривой Рог
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *