Хто кращий козак у Жовтих Водах?

Змагання для студентської молоді міста під назвою «Енеїда» в Жовтих Водах були проведені вперше. Відбулися вони під час відкриття Дитячого парку 1 травня. Змагалися чотири команди, які складалися із бравих парубків віком від 15 до 21 року.

Команди представляли Молодіжну раду міста, а також заклади освіти: ІП «Стратегія», промисловий коледж ім.О.Гончара, Західно-Дніпровський центр профтехосвіти.

Змагання було проведено у рамках заходів до 365-ї річниці битви на Жовтих Водах. Організаторами виступили козаки Жовтоводського полку. Отаман Жовтоводського козацького полку Олександр Кузьмінський розповів, що в основу конкурсу «Енеїда» лягли козацькі забави, які з давніх-давен існували в Україні. «Про усі ці забави ми дізналися з історії українського народу, – розказав отаман. – Ми пропонуємо нашій молоді цим займатися, цікавитися і відроджувати наші давні традиції».

Як і в будь-якому конкурсі, на «Енеїді» теж були судді: отаман Олександр Кузьмінський, в.о. начальника відділу у справах сім’ї та молоді виконкому Людмила Шкуренко та Петро Мілько, курінний отаман. Провів змагання представник козацького полку Євген Глазирін із двома чарівними помічницями у віночках і вишиваночках.

У дев’яти окремих конкурсах козацькі гурти мали показати свої знання й уміння: від орієнтування в подіях історії рідного краю до фізичної підготовки, а також кмітливості й згуртованості членів команди. Розпочалося все із конкурсу «Привітання». В «Історичному» потрібно було відповісти на питання з історії України, деякі з них стосувалися і нашого міста. У конкурсі «Переправа» перемога була за тим, хто швидше зіб’є суперника подушкою з маленького острівця-підставки. У «Силовому» – хто більше разів підніме гирю. Упевненості у своїх силах, виваженості у рухах, певних навичок вимагав конкурс «Отаманський». Отаманам команд потрібно було за три спроби помахом справжньої козацької шаблі загасити полум’я трьох свічок, що стояли поруч. Якщо зважити на результати цього конкурсу – вправа не з легких. Найкраще з нею впорався отаман команди Молодіжної ради. Був також традиційний конкурс «Лава на лаву», а решта – «Розвідники», «Кашовари» та «Квас» – дуже звеселили й публіку, й суддів та й самих учасників.

За оцінками членів журі «наймоторнішими», «найвправнішими» виявилися козаки з команди Молодіжної ради міста. Тож, із перемогою! А «Енеїді» у Жовтих Водах – бути і тривати!

Кожна команда була нагороджена символом козацтва – булавою. Замість медалей – короваї, розміром, відповідно до зайнятого місця. На згадку про першу «Енеїду» – магніти із символами Жовтих Вод.

Людмила НОВОШЕВСЬКА,фото автора, ІА «Имеется мнение»

/2013/05/15/xto-krashhij-kozak-v-zhovtix-vodax/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Концерт группы «Madness»
Следующая запись
Братья Пономаренко: Улыбайтесь чаще! И… чаща улыбнется вам!
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *