Інформація від КВНЗ «Жовтоводський педагогічний коледж» ДОР»

«Чи не загрожує жовтоводським коледжам доля «Стратегії»?» – таке запитання цікавило читача, який написав листа до редакції ІА «Имеется мнение». Розпочнемо вивчати ситуацію з КВНЗ «Жовтоводський педагогічний коледж» ДОР». Ми зустрілися з керівником закладу Світланою Канівець та дізналися багато цікавого.

 КВНЗ "Жовтоводський педагогічний коледж" ДОР

КВНЗ “Жовтоводський педагогічний коледж” ДОР

Отже, на що можуть розраховувати майбутні вчителі та вихователі під час навчання та після його завершення? Що дає Жовтим Водам наявність педколеджу у місті? Які перспективи подальшої роботи закладу? Якої допомоги від влади він потребує?

Цікаві цифри

  • 300 студентів навчаються у педколеджі.
  • 92 випускники цього року отримали дипломи, у тому числі 7 – «червоні», тобто з відзнакою.
  • 830 грн. – щомісячна академічна стипендія (її отримують 45% студентів за рейтингом).
  • 2000 грн. – соціальна стипендія для дітей-сиріт + безкоштовне проживання в гуртожитку + безкоштовне харчування на суму близько 2700 грн. щомісяця.
  • 0 грн. – внески у «фонди». Ніяких щомісячних внесків у фонд закладу в педколеджі немає. Навпаки: кращим студентам за творчі та спортивні досягнення виплачуються премії, а за скрутних життєвих обставин – матеріальна допомога.
  • 0 грн. – витрати бюджету міста Жовті Води на утримання педколеджу. Зарплати педагогам, стипендії, комунальні послуги, ремонти будівель – на все це виділяються гроші Дніпропетровською обласною радою.
  • 100% студентів денної форми навчання за бажанням забезпечуються гуртожитком (блочна система, є холодильники, водонагрівачі, нові меблі, WI-FI).
  • 18 годин на тиждень (а не 40 годин, як у представників інших професій) – це ставка вчителя. За яку молодий спеціаліст, прийшовши працювати після закінчення коледжу, отримує посадовий оклад близько 2800 грн. плюс різні надбавки.
  • 56 календарних днів відпустки щороку – приємний «бонус» професії педагога.
  • 3-й курс педагогічного університету чи інституту – на нього має право вступити випускник педколеджу, якщо захоче продовжити навчання. Це корисна інформація для тих, хто не зміг цього року вступити на бюджет до ВНЗ. Замість того, щоб платити гроші за контракт, можна вступити до педколеджу (є час для до 8 серпня (!), щоб подати документи). А через 2 роки, вже маючи один диплом, вступити на 3-й курс та продовжити навчання на бюджеті. Цікавий варіант для родин, які хочуть дати дитині вищу освіту, але не потягнуть фінансово контракт.
  • 2-а педагогічна освіта за скороченим терміном навчання – ця нова пропозиція зацікавить педпрацівників, які мають бажання отримати нову спеціальність. Детальніше про це можна дізнатися у педколеджі.

Які спеціальності отримують випускники?

На базі 9 класів здійснюється набір за спеціальностями «початкова освіта» і «дошкільна освіта» – навчатися 4 роки (на сьогодні вже набір закінчено).

На базі 11 класів – спеціальність «дошкільна освіта» – 2 роки (ще можна подати сертифікати ЗНО до 8 серпня).

Є денна та заочна форма навчання. Заочна передбачає навчання тільки за контрактом. Денна – і бюджет, і контракт (близько 5 тис.грн. на рік).

Окрім основних професій вчителя початкових класів та вихователя дитячого навчального закладу студенти педагогічного коледжу можуть обрати додаткові спеціалізації та потім працювати:

  • Вчителем англійської мови в початкових класах.
  • Вчителем інформатики в початкових класах.
  • Вчителем фізичної культури в початкових класах.
  • Керівником хореографічного гуртка.
  • Організатором позакласної виховної роботи.
  • Інструктором з фізкультури чи образотворчого мистецтва в ДНЗ.

Працевлаштування після закінчення коледжу

– Практично всі наші випускники мають можливість працевлаштуватися за спеціальністю, – розповідає Світлана Канівець, керівник педагогічного коледжу. – Це велика перевага, порівняно з тими, хто намагався обрати більш престижні (на їхній погляд) спеціальності. Адже, закінчивши «модні» факультети, випускники часто не можуть знайти роботу за фахом. А після закінчення педколеджу є хіба що одиничні випадки, коли випускники не працюють і не продовжують навчання в університеті. До речі, наші студенти можуть розпочинати працювати вже після закінчення двох курсів. Закон дозволяє переходити на індивідуальний план та поєднувати роботу і навчання.

– Світлано Станіславівно, як організована практика ваших студентів?

Я читала коментарі на ІА «Имеется мнение» до листа читача. Там піднімали питання практики в навчальних закладах. Так ось якраз у нашому закладі передбачена велика кількість годин на проходження практики, є офіційні угоди з конкретними школами та дитсадками. Це велика перевага педколеджу над університетом, де годин практики набагато менше.

– Якої допомоги міста, влади ви потребуєте?

– Свого часу, коли я працювала у міськво завідуючою методкабінетом, рішенням сесії було створено Жовтоводський освітній округ, до якого увійшли всі освітні заклади (і школи, і коледжі). Але ми почуваємося певною мірою відстороненими від освітнього життя у місті. Для нас дуже важлива співпраця зі ЗМІ. Немає можливості виділяти великі кошти на оголошення, рекламу, замовляти платні репортажі та відеоролики. Допомогою від міста було б, якби інформацію про нас включали до програм «Міська влада інформує», рубрик про міські новини у друкованих ЗМІ. А ще – щоб частіше запрошували на спільні заходи, які стосуються освіти.

– Чи зустрічаєтеся ви зі школярами, щоб розповісти про педколедж?

Проводяться «дні відкритих дверей», ми їздимо до шкіл П’ятихатського району, Кривого Рогу разом зі студентами, розповідаємо про себе. До речі, переважна більшість наших студентів – це діти з сільської місцевості прилеглих регіонів. Тож, такі «рекламні» поїздки себе виправдовують. Хотілося б активізувати ще й жовтоводців. Ми просили на нарадах з керівниками шкіл, щоб про нас нагадували учням. Ми готові приходити на батьківські збори до кожної школи, щоб надавати всю інформацію, яка стосується вступу та навчання у коледжі.

(Від редакції. Поспілкувавшись з учителями міських шкіл, ми з’ясували інший погляд на ситуацію. Школи намагаються втримати свої 10-ті та 11-ті класи. Адже це ставки для педагогів, наповненість закладів. Тож «агітувати» своїх учнів щодо вступу у коледжі в багатьох школах не поспішають).

– Світлано Станіславівно, на ваш погляд, ситуація у коледжі сьогодні стабільна?

– Жовтоводський педагогічний коледж у цьому році розпочав нове життя, ставши окремою юридичною одиницею. До цього він був структурним підрозділом Криворізького національного університету. Отримали нову ліцензію у січні 2017 року, успішно пройшли у державній комісії акредитацію, отримали відповідні сертифікати. Тож, впевнено крокуємо вперед.

* * *

Більше інформації про КВНЗ «Жовтоводський педагогічний коледж» ДОР» можна отримати на сайті закладу http://zvkdpu.ucoz.org/ Телефон для довідок: (095) 027-65-43, відповідальний секретар приймальної комісії.

А ми плануємо продовжити тему, яка цікавить читачів, та відвідати інші навчальні заклади – Жовтоводський промисловий технікум та Західно-Дніпровський центр профтехосвіти.

ІА «Имеется мнение»

/2017/08/02/informaciya-vid-kvnz-zhovtovodskij-pedagogichnij-koledzh-dor/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Чому не працює зливова каналізація
Следующая запись
Звіт СМСЧ-9 за минулий тиждень
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *