Із стін гімназії в широкий світ

За 22 роки існування гімназії 39 учнів стали фіналістами міжнародного проекту FLEX та вибороли право на річне навчання в США. Ось і цього року два гімназисти Максим Дробот та Сергій Федусов живуть і навчаються в Америці. Хлопці переказують всім мешканцям нашого міста вітанні з Днем Гідності та Свободи і з задоволенням діляться своїми враженнями від перебування на чужині.

З ліва на право: Максим Дробот, Керолін Уестгейт, Бен-Нік, Марк Уестгейт на стадіоні

Максим Дробот мешкає в штаті Канзас, місто Топіка (це столиця штату). Родина, що приймає у себе Макса, – це подружжя Уестгейт, дуже веселі та енергійні люди. Хост-батько Марк (йому 66 років) не працює, але дуже активно реалізує себе у різних проектах як волонтер. Хост-мати Керолін (їй 60 років) працює психотерапевтом. У подружжя є троє власних дітей, але вони вже дорослі і живуть окремо. Ще в цій родині мешкає хлопчик Бен-Нік з Німеччини,  який теж рік навчатиметься в США в рамках проекту обміну учнями.

Школа, де навчається Макс, дуже велика; на початку року учням видають карту, щоб легше було орієнтуватися. Система освіти, за словами Макса, відрізняється від нашої. Велику роль приділяють безпеці учнів і регулярно проводять тренування: пожежна  безпека, торнадо (через місцевість, у котрій мешкають), відкритий і закритий lock-down (через шкільні стрільби і т.ін.).

Максим обрав для навчання такі предмети: англійська мова, математика, історія Америки, театр, дизайн, фізкультура, анатомія людини. Третій урок у всіх семінар. Це вільний час: учні можуть отримати консультацію в учителя, коли щось не зрозуміли, або виконувати домашнє завдання. Уроки театру завжди проходять цікаво через учительку, вона просить називати її Діва (дуже енергійна та неординарна особа). На уроках дизайну багато малюють, тому Максим їх і обрав. Але на цьому шкільний день (котрий, між іншим, триває з 7:55 до 15:05, з перервами по 6 хвилин) не закінчується. Максим має роль в шкільній п’єсі та щодня залишається на репетиції до 17:30, але це йому дуже подобається.

Сергій Федусов мешкає в штаті Огайо в передмісті Нової Філадельфії. Його приймає у себе подружжя: Бетті Бендер (їй 37 років) — перекладач з японської та Майкл Уолкер (йому 40 років) — ландшафтний інженер. Дуже добрі веселі люди. Крім них у будинку мешкають ще три собаки.

Сергій Федусов у будинку біля лісу

Сергій обрав для навчання такі предмети: англійська мова, математика, фізика, гра на гітарі, історія Америки, фізкультура. Крім цього Сергій бере додаткові уроки гри на гітарі. Сергій нарікає, що шкільні підручники дуже важкі, але їх можна зберігати в спеціальних шафах – локерах, а більшість домашніх завдань можна виконувати в школі. Сергій має позитивні оцінки з усіх предметів окрім історії Америки. У вільний час відвідує спортивні змагання, допомагає на фермі, проводить час з новими друзями.

Сергій розповідає, що американці відрізняються від нас: вони рідко бувають серйозними, навіть учителі в школі, постійно позитивні. А діти його віку дуже childish (недисципліновані). Ще американці вважають дуже почесними заняття волонтерством, заохочують до цього і наших хлопів.

Сергій та Максим сумують за своїми рідними, за гімназією, але водночас розуміють, що навчання в США дає прекрасну можливість пізнати світ, налагодити контакти з однолітками, реалізувати себе.

/2015/11/24/iz-stin-gimnazi%D1%97-v-shirokij-svit/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Зустріч з Яною Зінкевич («ГОСПІТАЛЬЄРИ»)
Следующая запись
Інавгурація Володимира Абрамова та перша сесія VII скликання
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *