Як отримати в Жовтих Водах медикаментіи безкоштовно або на пільгових умовах

Переважна частина виборців, які приходять на прийом до нас – депутатів міської ради – це люди, які звертаються за допомогою на лікування. І, здебільшого, один раз на рік ми надаємо хворим таку допомогу. Спілкуючись зі своїми виборцями, я звернула увагу на те, що не всі вони поінформовані в питаннях щодо того, які саме категорії пільговиків мають право на отримання медикаментів за пільговими та безкоштовними рецептами.
У нашому місті при отриманні хворими ліків за пільговими та безкоштовними рецептами, треба чітко знати, що на сьогодні кошти для деяких пільгових категорій хворих виділені тільки з Програми радіаційного та соціального захисту населення міста. А розділ Програми має назву «Відшкодування частини вартості медикаментів, придбаних за рецептами лікарів для дітей, вагітних жінок, породіль, інвалідів та інших категорій».

Зверніть увагу – часткове відшкодування. Відповідно до цього розділу Програми на сесії міської ради затверджено Положення, в якому чітко прописані категорії хворих і хвороби, при яких ліки частково відпускаються безкоштовно або пільгово. До списку, зрозуміло, не увійшли всі категорії населення, які повинні, згідно з законами України, Постановами Кабінету Міністрів, мати пільги при лікуванні. Та й фінансуються вони з іншого джерела, а саме – ці кошти повинні виділятись медико-санітарній частині №9 для забезпечення всіх категорій населення, які мають пільги. СМСЧ-9, на жаль, таких коштів у достатній кількості не має.
У 2007 році згідно з вищезгаданим Положенням безкоштовно (частково, або тільки за основним захворюванням) забезпечуються:
— діти від 0 до 3-х років;
— діти-інваліди до 18 років, які потребують постійного прийому ліків за основною хворобою;
— діти, які перебувають на диспансерному обліку з хронічними захворюваннями за основною хворобою;
— діти, які перебувають під опікою або з малозабезпечених сімей;
— вагітні жінки та породіллі;
— хворі на захворювання: онкологічні, гематологічні, цукровий діабет (таблетки), колагенози, центральної нервової системи, психічні розлади, стан після протезування серця, стан після пересадки нирок, ендокринні захворювання; бронхіальна астма гормонозалежна, інфаркт міокарда (перші шість місяців) – за 50% вартості;
— інваліди І та ІІ групи внаслідок загального захворювання;
— інваліди дитинства І та ІІ групи.
Перелічені категорії мають право частково (тобто деякі ліки, необхідні для лікування) одержувати безкоштовно або за 50%.
Лікар несе відповідальність за призначення лікарського засобу, правильність оформлення рецепту.
Виписка пільгових рецептів на ліки та відпуск їх із аптеки регламентуються низкою нормативних документів. Не всі лікарські засоби дозволено виписувати за пільговими рецептами, а лише згідно із затвердженим Переліком. Тому не завжди хворий може отримати в аптеці виписані лікарем ліки, якщо порушуються правила виписування, або виписаний препарат не входить до Переліку. Фахівцями аптеки здійснюється суворий контроль за дотриманням чіткого виконання нормативних документів. До цього потрібно ставитись із розумінням. Відпуск ліків постійно перебуває під контролем контролюючих органів держави.

Ніна ЧЕРГИК,
голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення міста

/2007/08/16/%D1%8F%D0%BA-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%B8%D1%85-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%85-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Президент против “прихватизации” предприятий уранового комплекса
Следующая запись
2 часа на борьбу с коррупцией. В Желтые Воды приезжает Луценко.
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *