КРВ м. Жовті Води інформує

Контрольно-ревізійним відділом у м. Жовті Води наприкінці березня 2009 року закінчено ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради, якою встановлено порушень на загальну суму 65,6 тис.грн., з яких основну масу —  в сумі 51,7 тис.грн. —  складають незаконні виплати підрядникам та виконавцям робіт при здійсненні будівництва, реконструкцій та капітальних ремонтів.

Так, в ІІ півріччі 2008 року відділу освіти з Державного бюджету з частковим  співфінансуванням з міського бюджету було виділено субвенцію в сумі 2, 01 млн.грн., яка використана на оплату за виконані підрядниками роботи з Реконструкції системи опалення середньої школи №3,  з Будівництва системи автономного опалення НВК «Дивосвіт» та з Реконструкції харчоблоку Дитячого будинку. Ревізією встановлено завищення обсягів та вартості робіт з Реконструкції системи опалення середньої школи №3 (відповідно до укладеного за результатами проведених тендерних процедур договору роботи виконувалися СПД  Буренко В.В.) на загальну суму 23,1 тис.грн внаслідок приписок. Наприклад, до вартості робіт включено вартість обладнання, яке фактично не було встановлено; приписано обсяг робіт з улаштування підлоги в котельній, внаслідок чого вартість підлоги в будівлі котельної завищена майже вдвічі.Вартість робіт з Будівництва системи автономного опалення НВК «Дивосвіт» (відповідно до укладеного за результатами проведених тендерних процедур договору роботи виконувалися СПД  Білик В.П.) завищена на суму 9,0 тис.грн. внаслідок приписок обсягів робіт, вартості роботи механізмів, тощо.

Слід зазначити, що при оплаті за виконанні роботи як по СШ №3 так і по НВК «Дивосвіт» (СШ №11) відділом освіти, як замовником робіт, не здійснено аналіз діючих в Україні цін на обладнання (котли, насоси, тощо), встановлене підрядником в котельних зазначених шкіл. Як наслідок – вартість  обладнання відшкодована підрядникам за цінами вдвічі вищими за середні діючі в Україні на відповідне обладнання. І як би не обґрунтовували підрядники свої дії тим, що фактично закупили обладнання за такими високими цінами, результат на лице – порушено один з основних принципів Бюджетної системи України – принцип ефективності: досягнення максимального результату при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів.

Крім того, ревізією встановлено, що при розрахунках за виконані роботи з Реконструкції системи опалення середньої школи №3 та з Будівництва системи автономного опалення НВК «Дивосвіт» з підрядниками Буренко В.В. та Білик В.П., відділом освіти проведено операції, які свідчать про те, що установа є учасником схем мінімізації сплати податків суб’єктами підприємницької діяльності. Так, оплата за виконані роботи зазначеним СПД проведена частково, частини суми за виконані роботи перерахована відділом освіти іншим фізичним особам на підставі договорів про уступку права вимоги. Таким чином, на лице  порушення ще одного принципу Бюджетної системи України – принципу прозорості.

Ревізією також встановлені порушення при використанні коштів міського бюджету на оплату за виконані роботи з капітального ремонту покрівель дитячих закладів, які виконувалися підрядником СПД Білик І.В. Ревізією встановлено завищення підрядником вартості робіт на  суму 15,1 тис.грн. з причин завищення норм матеріалів та часу роботи механізмів. Слід зазначити, що між СПД Білик І.В. та відділом освіти укладено договори на виконання протягом ІІ півріччя 2008 року робіт з капітального ремонту покрівель дитячих навчальних закладів, при тому, що в порушення вимог законодавства СПД Білик І.В.  не має відповідної ліцензії на впровадження будівельної діяльності. Фактично роботи з капітального ремонту покрівель, як встановлено ревізією, виконувалися СПД Білик В.П., з яким Білик І.В. укладено договори субпідряду. Знову ж бачимо схему мінімізації сплати податків суб’єктами підприємницької діяльності, безпосереднім учасником якої є відділ освіти.

Матеріали ревізії відділу освіти передано прокуратурі міста для розгляду та прийняття відповідного рішення.   Проінформовано міського голову.

Про здійснення установою операцій, які свідчать про участь у схемах мінімізації сплати податків суб’єктами підприємницької діяльності, проінформовано ГоловКРУ України та Держкомітет фінансового моніторингу України.

Начальник контрольно-ревізійного відділу

у м. Жовті Води Л.В.Гаврилова

/2009/04/24/gavrilova/comment-page-1/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
НПК «АиМ» отделился от ВостГОКа и ушел в свободное плаванье
Следующая запись
Улицы города просят уборки
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *