Лікарі радять вакцинуватися від дифтерії

Після довгої перерви в Україні почали реєструватись випадки дифтерії.  У зв´язку з чим, хочу звернути Вашу увагу на профілактику даного небезпечного інфекційного захворювання.

Дифтерія– гостре інфекційне захворювання, що характеризується токсичною поразкою серцево-судинної і нервової системи, місцевим запальним процесом з випаданням типових фибринозних плівок. 

Збудник – дифтерійна паличка. Розрізняють дифтерійні бацилли токсигенні і нетоксигенні. Палички довго можуть зберігатися у висушеному патологічному матеріалі при температурі нижче 0 °С. В дезинфікуючих розчинах гинуть швидко. В основному захворювання передається від хворої людини  здоровій повітряно- крапельним шляхом.

Клініка дифтерії відрізняється різноманіттям форм, залежно від локалізації пораження (дифтерія гортані, зіву, ока, рани), обмеженості процесу (локалізована і поширена), наявності інтоксикації (токсичні і нетоксичні форми).   Дифтерія зіву може протікати у вигляді катаральної, островковой і плівчастої форм. Захворювання розпочинається  з підвищення температури, помірного почервоніння слизової оболонки зіву, появлення типових сірувато-білуватих, гладких фибринозних нальотів, що не знімаються шпателем, у вигляді острівців або суцільно покриваючих мигдалики. Біль в горлі при ковтанні з такими формами захворювання виражена слабо.

Токсична форма дифтерії зіву супроводжується набряком паратонзиллярної і шийної клітковини, вираженою інтоксикацією, ураженням внутрішніх органів – серця, нирок, надниркових залоз, печінки. Зів звужений із-за різкого набряку паратонзилярної клітковини, мигдалики майже змикаються один з одним, покриті типовим нальотом. Слизова оболонка зіву і дужок ціанотична, гіперемійована. Тони серця приглушені, часто виявляються аритмії, падає артеріальний тиск, печінка збільшена. При відсутності лікування хворий помирає.

Основним заходом з профілактики дифтерії є  проведення  профілактичних  щеплень!  Про доцільність   проведення щеплень свідчать наступні дані  США. Щорічна  смертність від дифтерії до введения  щеплень складала 175885 випадків, після  введення щеплень – 1 вип.

Щеплення проти дифтерії розпочинаються дітям з 2-х місячного віку. Потім проводяться  в 4 та 6 міс.  ( перші 3 щеплення називаються вакцинацією). Полслідуючі щеплення (ревакцинація ) проводяться в віці 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі повинні отримувати дані щеплення 1 раз на 10 років ( в 26, 36 і т.д. років ) на протязі всього життя.

Іншого способу захистити себе від дифтерії на сьогоднішній день не існує. У зв´язку з викладеним, рекомендую батькам та всім дорослим   уточнити, чи щеплені ви і ваші діти проти дифтерії.  В разі  відсутності щеплень – терміново провести відповідні щеплення ( дані щеплення проводяться безкоштовно). 

  А якщо ви захворіли – звертайтесь до лікаря.   

Лікар епідеміолог А.Г.Донін  

/2019/10/29/likari-radyat-vakcinuvatisya-vid-difteri%d1%97/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Вночі Україна перейде на зимовий час: як адаптуватися (КОРИСНО)
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *