Нет вопроса – нет проблемы

На втором  пленарном заседании очередной 2-й сессии Желтоводского горсовета, состоявшемся 24 ноября, депутаты рассмотрели вопросы, касающиеся утверждения персонального состава постоянных депутатских комиссий, а также регламента и земельные вопросы.

В начале заседания депутат от ВО «Батьківщина» Андрей Зерний предложил включить в повестку дня вопрос «Про звернення депутатів Жовтоводської міської ради VІ скликання до Президента України Януковича В.Ф. стосовно прийняття Податкового кодексу України» (предложенный депутатом текст обращения приводится ниже).

Андрей Анатольевич при этом выразил надежду, что его поддержат депутаты от Партии регионов, среди которых большое количество предпринимателей. Как сообщил РИА «Имеется мнение» А. Зерний, свое предложение о включении вопроса в повестку дня сессии он подал за пять дней до проведения заседания (согласно действующему законодательству). Но комиссия по вопросам депутатской деятельности, регламента, законности и правопорядка, регуляторной политики, связей с общественности и СМИ приняла решение не включать вопрос в повестку дня, пояснив это тем, что проект решения не был оформлен с соблюдением определенных формальностей. Об этом сообщила секретарь горсовета Елена Малоок, отметив при этом, что окончательное решение должны принять депутаты.

Надежда А. Зерния на поддержку регионалов оказалась тщетной: за включение вопроса в повестку дня проголосовали лишь его однопартийцы из ВО «Батьківщина», депутаты от КПУ и партии «Фронт змін».

Впрочем, позиция регионалов вполне понятна: включение данного вопроса в повестку дня для них было невыгодным. Ведь в таком случае пришлось бы голосовать либо «против» обращения (тем самым вызвав негодование тех желтоводских избирателей, на которых принятие нового Налогового кодекса отражается негативно) либо «за» обращение (тем самым вызвав негодование своего Лидера – Виктора Януковича). А так – все замечательно: нет вопроса в повестке дня – нет проблемы.

А вот текст обращения, которое не то что не приняли, а даже не рассмотрели.

«Шановний Вікторе Федоровичу!

Депутати Жовтоводської міської ради звертаються до Вас з приводу прийняття Верховною Радою України Податкового кодексу, який ставить підприємців на межу виживання. Запропо­нований Податковий кодекс не враховує у своїй більшості інтереси підприємців, чим порушує вже існуючий і встановлений баланс та ос­новні принципи державної регуляторної політики, а саме адекватність, ефективність та збалансованість, тобто забезпечення інтересів суб’єктів господарю­вання, громадян і держави. Перш за все це стосуєть­ся підприємців малого бізнесу, які власноруч забез­печили себе працею і здійснюють свою підприєм­ницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування та звітності.

Так, Податковим кодексом України вводяться нові умови взаємовідносин між контролюючими органа­ми та суб’єктами господарювання. Вводяться нові види перевірок та збільшуються права податкових перевіряючих. Порядок проведення зазначених у кодексі перевірок лише погіршує становище підприємців та позбавляє тих прав, які він має на теперішній час, і які передбачені діючим законодавством, що є недопустимим.

Особливу увагу привертають положення про спро­щену систему оподаткування. Неприйнятними є нор­ми стосовно застосування касових апаратів, появи у зв’язку з цим додаткової звітності, яка фактично переводить підприємців на умови загальної системи оподаткування та ускладнює їм роботу. Крім того, турбує відсутність такого податку як фіксований і таким чином підприємці, які здійснюють свою підприємницьку діяльність на ринку, були прирівняні до підприємців, які працюють у магазинах, що також є недопустимим. А обмеження у кількості найманих працівників до 4-х лише змусить підприємця звільнити більшу частину своїх працівників, що неминуче приведе до збільшення безробіття.

Даний проект Податкового кодексу взагалі знищує те найкраще для малого бізнесу, що було закладено в діючих законодавчих актах, а саме спрощена сис­тема оподаткування, обліку та звітності. Та не дає можливості працевлаштування багатьом громадянам України, які могли б організувати своє перше робоче місце своїми силами.

Враховуючи вищевикладене, та з метою недопу­щення соціальної напруги у суспільстві, просимо Вас як гаранта Конституції та прав і свобод українців накласти на Податковий кодекс вето та повернути в Верховну Раду на доопрацювання з урахуванням інтересів малого та середнього бізнесу.

З повагою, за дорученням Жовтоводської міської ради,  міський голова  А.В.КУЗЬМЕНКО»

Данный документ так и остался без рассмотрения, новая власть просто игнорирует неудобные для себя вопросы. Нет вопроса – нет проблемы.

Михаил Мурашкин, РИА «Имеется мнение»

/2010/11/25/net-voprosa%E2%80%93net-problemy/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Сакура
Следующая запись
Харон на Желтых Водах
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *