Новини Жовтоводського бюро правової допомги

Гарантоване Конституцією України право на безоплатну правову допомогу полягає у можливості кожного громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу.

З 5 січня 2016 року набуває чинності Закон України “Про Вищу раду правосуддя”, яким суттєво розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Відтепер таке право матимуть:
° особи, чий дохід не перевищує 2-х прожиткових мінімумів (раніше адвокат призначався, якщо дохід не перевищував 1 прожиткового мінімуму);
° ветерани війни (у тому числі – учасники бойових дій) (раніше існували обмеження – з соціальних питань, відтепер вони зняті);
° внутрішньо переміщені особи;
° особи, які претендують на встановлення статусу ВПО або УБД, статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
° особи з інвалідністю, розмір пенсії або допомоги яких не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних;
° діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинились у складних життєвих обставинах;
° інші категорії відповідно до ст. 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.
Відтепер до місцевих центрів та бюро правової допомоги для призначення адвоката за рахунок держави зможе звертатись набагато більше громадян.

На території м. Жовті Води правові послуги відвідувачам надає Жовтоводське бюро правової допомоги, розташоване за адресою: м. Жовті Води, бульвар Свободи, 62. Працівники Бюро надають правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань; допомагають у складанні заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; здійснюють представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

______________________________________

Перші перемоги Жовтоводського бюро правової допомоги
Наприкінці жовтня 2016 року до Бюро завітав громадянин Б. за допомогою з питання отримання дозволу на встановлення індивідуального (автономного) опалення, тому що в даній послузі йому відмовлено. Вислухавши відвідувача, працівники Бюро встановили, що відмова у встановленні індивідуального (автономного) опалення обґрунтовувалась наявністю заборгованості по сплаті за опалення та підігрів води. Вивчивши документи, що стосувалися даного питання, працівники Бюро дійшли висновку про те, що борг по сплаті за опалення та підігрів води – є боргом, нарахованим за послуги, які фактично не надавались комунальним підприємством даному споживачу, а тому не можуть бути пред’явленні до сплати, бо з грудня 2011 року в його квартирі на законних підставах було встановлено електроопалення. Громадянину Б. було надано правову допомогу у складанні письмового звернення до Міського голови та відповідного Комунального підприємства, а також Заяви про надання дозволу до Міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання та встановлення індивідуального (автономного) джерела опалення. У результаті вказаних звернень в першій половині грудня 2016 року громадянину Б. було надано довгоочікуваний дозвіл.
Наприкінці жовтня 2016 року до Жовтоводського бюро правової допомоги звернувся громадянин К., який протягом тривалого часу не міг користуватися належним йому житлом, бо в ньому проживали орендарі, які не бажали виселятися попри те, що термін оренди квартири закінчився рік тому. Громадянину К. було надано правову допомогу у складанні Вимоги про звільнення житла, обґрунтовану тим, що відповідно до норм діючого законодавства цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Після отримання вказаної вимоги, орендар в першій половині грудня 2016 року виселився з належної гр. К. квартири, перешкоди в користуванні власним житлом були усунені.
Не залишаються поза увагою працівників Жовтоводського бюро правової допомоги проблеми учасників бойових дій, які звертаються за захистом своїх прав і свобод, наданих їм Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Так, наприкінці листопада 2016 року громадянину В., працівники Бюро допомогли скласти письмову заяву про виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, яку на момент звернення ним ще не було отримано. В результаті даного звернення в першій половині грудня 2016 року, учаснику бойових дій В. було сплачено вказану грошову допомогу.
Також за сприянням працівників Жовтоводського Бюро знайшла порозуміння із компанією – газопостачальником громадянка С. Її питання полягало в наступному: в своїй квартирі гр. С. проживає сама, але значиться в ній зареєстрованим і її син, який постійно проживає та працює в іншому місті. У квартирі заявниці відсутній прилад обліку, тому рахунки до сплати за спожитий газ надходили з урахуванням двох зареєстрованих осіб, а не фактично проживаючої однієї. Працівники Бюро роз’яснили гр. С., що вона має право звернутися до газопостачальника із заявою про здійснення нарахування за спожитий газ на одну особу, надати документи, що підтверджують факт проживання та працевлаштування її сина в іншому місті, а також допомогли у складанні даної заяви. На сьогоднішній день питання вирішено: гр. С. сплачує за спожитий газ за рахунками, які надходять на її адресу з урахуванням однієї проживаючої особи, а не зареєстрованих двох.
Місяць знадобився працівникам Жовтоводського бюро правової допомоги, щоб допомогти гр. Ж., яка в листопаді 2016 року прийшла в Бюро за допомогою. Розказуючи свою ситуацію, вона плакала: 03 листопада 2016 року помер її троюрідний брат. У останнього не було близьких рідних, він був інвалідом І групи, потребував постійної допомоги, тому вів спільне господарство та проживав разом із гр. Ж., яка доглядала за ним по день його смерті, про що є відповідна довідка виконкому Жовтоводської міської ради. Після смерті брата гр. Ж. звернулася до Пенсійного фонду м. Жовті Води із заявою про виплату недоодержаного розміру пенсії її брата, проте отримала відмову, тому що вона не є членом його сім’ї. Працівники Бюро допомогли гр. Ж. скласти повторну заяву до Пенсійного фонду, в якій посилаючись на норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та на рішення Конституційного суду України від 03.06.1999 р. № 5-рп/99, наголосили на тому, що гр. Ж. та її покійний брат є особами, які постійно проживали разом, вели спільне господарство, а, за таких умов, визнаються членами сім’ї. Наприкінці грудня 2016 року гр. Ж. повернулася в Бюро і радісно повідомила, що їй виплатили недоодержаний розмір пенсії брата.Згідно зі ст. 119 КЗпП України, працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про альтернативну (невійськову) службу», гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Невиконання роботодавцями приписів даної статті КЗпП України призводить до виникнення трудових спорів із працівниками. За консультацією з приводу правомірності дій роботодавця до Жовтоводського бюро пра
Згідно зі ст. 119 КЗпП України, працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про альтернативну (невійськову) службу», гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Невиконання роботодавцями приписів даної статті КЗпП України призводить до виникнення трудових спорів із працівниками. За консультацією з приводу правомірності дій роботодавця до Жовтоводського бюро правової допомоги звернувся гр. Р., якого на період перебування строкової служби в армії було звільнено за власним бажанням, тим самим позбавлено права на збереження робочого місця та заробітної плати. Громадянину Р. було надано правове роз’яснення щодо необхідності звернення до суду та проконсультовано, з якими саме позовними вимогами. Позитивним результатом на сьогоднішній день є рішення Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області про поновлення гр. Р. на роботі та виплату йому середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Працівники Жовтоводського бюро правової допомоги у випадках, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу», певній категорії осіб надають послуги адвоката за рахунок держави. Такі якісні та своєчасні правові послуги в листопаді 2016 року отримав гр. П., інвалід ІІІ групи. Банк звернувся до суду із позовною заявою до гр. П. про стягнення заборгованості за кредитним договором. Працівник Жовтоводського бюро, будучи представником гр. П., у судовому засіданні довів, що заявлений Банком кредитний договір не укладався у письмовій формі, в матеріалах справи відсутні жодні допустимі чи відносні докази на підтвердження фактичного вчинення дій по видачі Банком та отримання громадянином П. суми кредиту. У результаті професійних дій працівника Бюро рішенням Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 15.11.2016 року Банку було відмовлено в задоволенні позовних вимог.
Якщо порушені ваші права, не баріться, не відкладайте свої проблеми на потім. У Жовтоводському бюро правової допомоги допоможуть порадою, юридичною консультацією, допоможуть у складанні правових документів. Соціально незахищеним верствам населення може бути призначено представника, який захищатиме інтереси особи в суді та інших органах.

Наталя Кожем’яка,
начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

/2017/01/16/novini-zhovtovodskogo-byuro-pravovo%d1%97-dopomgi/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Школа козацького гарту “Хорт” оголошує набір дітей від 6 років
Следующая запись
Феерические шоу от Эврики для любознательных детей
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *