Новокостянтинівку знову забрали у СхідГЗК

Одразу після закінчення новорічних свят та за 2 дні до виборів Президента України Міністр палива та енергетики Юрій Продан скасував свій же наказ №659 від 26 листопада 2009 року «Про реорганізацію державного підприємства «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд» шляхом його приєднання до ДП «СхідГЗК» (Жовті Води Дніпропетровської області).

Майбутню Новокостянтинівську шахту знову забрали у жовтоводського СхідГЗК та залишити у складі ДП «Дирекція…». Також скасована ліквідація «Дирекції» – ще не збудовану інфраструктуру не будуть передавати на баланс СхідГЗК. Про це йдеться у наказі міністра палива та енергетики Юрія Продана за №14/1 від 15 січня 2010 року.

Також цим же наказом виконуючим обов’язки ДП «Дирекція…» призначено Юрія Солоху, який раніше обіймав посаду технічного директора «Кривбасшахтопроходки».

Скасування наказу сталося після розгляду звернення народного депутата України Стоян О.М (фракція Партії Регіонів) у якому депутат просив , цитуємо «Сприяння щодо вирішення питання стосовно скасування наказу Мінпаливенерго України від 26.11.09 №659, дією якого передбачається ліквідація ДП „Дирекція” та передача до Жовтоводського ДП „СхідГЗК”»

Війна за контроль над будівництвом у Новокостянтинівці – одному з найбільших у світі уранових родовищ іде вже не перший рік. Освоєння багатомільйонних коштів (тільки на 2009рік було передбачено більше 560 млн. грн) не дає спокою бізнесу, тоді як політики мають різні погляди та концепції що до розвитку галузі в цілому.

Навколо цього питання зійшлися інтереси політиків – протистояння ПР та БЮТ; бізнесменів – ЗАТ «Трест «Кривбасшахтопроходка» Володимира Симоновича (близький до групи «Приватбанку» Ігора Коломойського) та ВАТ «Кіровоградське БМУ №5″ (близьке депутатові Кіровоградської облради Олександру Крившенко); та регіональних громад (м. Жовті Води та Кировоградська ОДА), які прагнуть отримати свою частку від податків підприємства.

Втрата Новоконстянтинівки була несподіванкою для СхідГЗК – повним ходом йшов процес реорганізації, який планували завершити вже до 1 лютого.

Михаил Мурашкин,

РИА «Имеется мнение»

/2010/01/22/novokonstantinovku-zabrali-u-shidgzk/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
И снова про ГМО
Следующая запись
Застрягли в ліфті
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *