Оголошення псують вигляд міста

«Куплю, продам, обміняю, запрошуємо на роботу, надамо кредит»… Різноманітні оголошення можна побачити на жовтоводських вулицях. Хтось їх зацікавлено читає, хтось проходить, залишаючи поза увагою. Але ж проблема в тому, що розклеюють оголошення та друковану рекламу у будь-яких місцях, зовсім для цього не пристосованих.

Неохайні папірці, наспіх наліплені один поверх одного, можна побачити на під’їздах будинків, фасадах будівель, стовпах, автобусних зупинках та навіть на стовбурах дерев. Це свідчить про низький рівень культури громадян, які у такий нецивілізований спосіб хочуть вирішити свої комерційні чи побутові питання.
В результаті наше місто набуває неохайного вигляду. А працівники ПЖРЕО замість того, щоб займатися більш важливими питаннями благоустрою, змушені приводити до ладу зіпсовані розклеювачами оголошень місця.
Папірці на під’їздах викликають обурення і мешканців ОСББ, які докладають зусиль для наведення порядку на прибудинковій території. Щойно пофарбують двері чи підлагодять фасад – а вже там наліплено безліч оголошень.
Журналісти вирішили поцікавитися у перехожих:
Чи звертають вони увагу на оголошення, розміщені на парканах, стовпах та інших невстановлених місцях?
Чи вважають таке явище нормою?
Наші співрозмовники зазначили, що звертають увагу на такі оголошення, просте нормою це не вважають, адже розклеєні будь-де папірці псують зовнішній вигляд міста.
На березневій сесії Жовтоводської міської ради були затверджені «Правила благоустрою міста Жовті Води», які охоплюють багато питань, пов’язаних із дотриманням порядку на території нашого міста. Декілька пунктів цих правил безпосередньо стосуються вуличних оголошень та реклами. Зокрема, розклеювання оголошень у не відведених для цього місцях забороняється. За це передбачено штраф у розмірі від трьохсот сорока до тисячі семисот гривень. Іншими пунктами правил забороняється нанесення шкоди зеленим насадженням та зіпсування фасадів будинків та споруд. Тож, ті, хто розклеює оголошення, порушують одразу кілька пунктів цього документу, прийнятого міської радою.
Ми поцікавилися у жовтоводців, чи знають вони про існування «Правил благоустрою міста Жовті Води»?
Жоден із наших співрозмовників не чув про такий документ, а тим більше про відповідальність, яку мають нести розклеювачі оголошень.
А ті, хто розклеюють оголошення у невстановлених місцях, напевно, відчувають свою безкарність.
Нещодавно біля офісу телерадіокомпанії «Степ» помітили чоловіка, який займався розклеюванням оголошень на фасаді будинку. Він під`їхав на автомобілі, взяв банку з клеєм та, незважаючи на зауваження, почав клеїти своє комерційне оголошення у невстановленому місці. Коли йому було сказано, що він порушує Правила благоустрою міста Жовті Води, чоловік повівся грубо. Нам вдалося з`ясувати особу порушника. Це мешканець сусіднього міста П`ятихатки, звати його Юрій Миколайович. Прізвище називати не будемо, але всі дані у нас є. Знаємо, що він дивиться наші репортажі, тож хочемо запитати: «Чи не соромно Вам, Юрію Миколайовичу, за свої дії? Чи розумієте, що такі люди як ви, не просто мають низький рівень культури, але й можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності?»
Небайдужим до цієї проблеми виявився депутат обласної ради Дмитро Чорний. 25 травня він на сторінці у Фейсбуці виклав фото, де видно, як реклама цирку розклеєна на свіжопофарбованій зупинці.
Поспілкувавшись із мешканцями міста, ми намагалися почути думки: як змінити ситуацію на краще. Усі наші співрозмовники були згодні з тим, що дії порушників «Правил благоустрою міста Жовті Води» не можна залишати без уваги. Можливо, на перший раз робити попередження, а вдруге – штрафувати.
Окрім того, жовтоводці запропонували і такий цивілізований спосіб попередження порушень правил, як встановлення дощок оголошень у багатолюдних місцях. Наприклад, біля великих магазинів, автобусних зупинок чи на вході до парку. Такий підхід дозволить зробити наше місто більш чистим.
І звісно, якщо міськрада приймає рішення, то хтось повинен контролювати його виконання. Контроль за виконанням рішення «Про затвердження Правил благоустрою міста Жовті Води» покладено на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров`я, соціального захисту населення міста, екології, охорони навколишнього середовища та санітарного стану міста.
Від затвердження Правил минуло 2 місяці. Тож, можливо варто проконтролювати їх виконання?

ІА «Имеется мнение», ПН ТРК «Степ»

/2017/05/28/ogoloshennya-psuyut-viglyad-mista/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТТЯ ВІДДІЛУ ЕЛЕКТРОТОВАРІВ «MAKITA»
Следующая запись
10-летний мальчик упал со второго этажа на стройке
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *