Пільговий тариф на електричну енергію стає можливим

Нарешті в Жовтих Водах надали мешканцям які проживають у приватних будинках міста тариф  на електричну енергію,  як населенню,  яке проживає в житлових будинках,  обладнаних в установленому  порядку кухонними  електроплитами,  електроопалювальними  установками  для задоволення  індивідуальних  побутових  потреб,   проводиться   за тарифом 18,72 коп. за 1 кВт*год (з ПДВ).
Згідно з Порядком застосування тарифів на електроенергію,  що відпускається  населенню  і населеним пунктам (далі -Порядок), затвердженим  постановою  НКРЕ  від   10.03.99   N   309 (із змінами),  відпуск електроенергії населенню,  яке проживає в житлових будинках,  обладнаних в установленому  порядку кухонними  електроплитами,  електроопалювальними  установками  для задоволення  індивідуальних  побутових  потреб,   проводиться   за тарифом 18,72 коп. за 1 кВт*год (з ПДВ), але всі роки, що існує наше місто ні одному мешканцю не давали цей тариф. Причини були різні.  Кожен раз ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» Пятихатський РЕМ ,коли люди, які в установленому порядку встановили електроопалення звертались до них для перезаключеня – Начальник Пятихатського РЕМ ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» відмовляв, як в тарифі так і в перезаключені договору. А згідно пункт 3  ПКЕЕН Енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, об’єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору про користування електричною енергією. Також невиконання енергопостачальником вимог законодавства є порушенням пункту 3.5.1 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 N 15, у зв’язку з чим Комісія може вжити до енергопостачальника організації санкції, передбачені законодавством.Так було б  і надалі, аби двоє наших співгромадян не звернулись щодо роз’яснень до Начальника Дніпропетровського територіального представництва НКРЕ Трифонова Дмитра Володимировича, та до Комерційного директора ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» Паршена Ю.О Надійшли відповіді в яких значилось що ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» Пятихатський РЕМ  не має право відмовляти населенню,  яке проживає в житлових будинках,  обладнаних в встановленому  порядку кухонними  електроплитами,  електроопалювальними  установками  і повинен  надавати  тариф 18,72 коп. за 1 кВт*год.
Тепер детальніше , що таке встановлений порядок:
1.    Звернутися в ЗАТ «ПЕЕМ»ЦЕК»Жовтоводський РЕМ (вул. Хмельницького 32, 2 пов., 24 каб.)з проханням видати технічні умови (далі ТУ) на електроопалення (інверторі кондиціонери, котел, електроконвектори ) чі встановлення електроплити (варочна електрична панель)  в Вашому будинку.
2.    Далі згідно правил (положеннями пункту 42 ПКЕЕН встановлено, що споживач електричної енергії зобов’язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки і. т.п). тому треба звернутися до представництва ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» Пятихатський РЕМ для  узгодження ТУ .
3.    Після одержання ТУ от ЗАТ «ПЕЕМ»ЦЕК»  Далі треба  звернутися в проекту організацію для отримання проекту на електрозабезпечення житлового будинку з урахуванням електроопалення. Дотримуючись відповідних процедур проектування та будівництва, проектом зовнішніх електричних мереж будинку має буди передбачено використання електричних та/або електроопалювальних установок та електроплити.
4.    Далі проект узгодити в  ЗАТ «ПЕЕМ»ЦЕК». Після узгодження проекту ЗАТ «ПЕЕМ»ЦЕК» треба погодити в  ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» Пятихатській РЕМ, з начальником Клеопою Е. М.
5.    Виконати ТУ дотримуючись відповідних процедур, виконати електротехнічні випробування, та надати протоколи випробувань до ЗАТ «ПЕЕМ»ЦЕК».
6.    Після виконання ТУ  звернутися в Жовтоводській РЕМ ЗАТ «ПЕЕМ»ЦЕК» з проханням направити комісію для перевірки виконання ТУ. Після розгляду комісією наданої Вами документації і перевірки виконання ТУ, Вам повинні видати  акт-допуску на підключення та довідку про виконання ТУ.
7.    Далі треба звернутися до ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» Пятихатській РЕМ  з проханням перезаключити договір на користування електричною енергією  згідно виконаних ТУ, та надання Вам тарифу -18,72 коп. (згідно ЗАТВЕРДЖЕНОЇ Постанови НКРЕ від 10.03.99 № 309), як  населенню, яке проживає в будинках, обладнаних кухонними електроплитами, електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості).
Також хотілось би зазначить щодо періодичності зміни виду тарифу:
Вибір виду тарифу здійснюється споживачем, зазначається у договорі та може бути змінений у порядку, передбаченому договором, але не частіше ніж один раз на рік.
Таким чином, зміна виду тарифу передбачає внесення змін до договору.
Так, згідно з положеннями пункту 9.4 Типового договору про постачання електричної енергії (Додаток 3 до ПКЕЕ ) , Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
Тобто, зміна тарифу можлива лише через рік з моменту переходу на тариф.
Щодо надання пільг з оплати комунальних послуг Якщо використовується електроопалення, то згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1996 № 879 «Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати» громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати житлово-комунальних послуг, встановлено такі норми: – у сільських і міських населених пунктах у будинках, обладнаних електроопалювальними установками, – 28 кВт.год. на 1 кв.м опалювальної площі на місяць в опалювальний період з розрахунку 21 кв.м опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв.м на сім’ю, але не більше загального розміру опалюваної площі.

Р.S Хотілось би надіятися, що тепер кожна родина, яка хоче щоб у неї в оселі було тепло, зможе це зробити.

ИА «Имеется мнение»

/2009/08/16/electrika/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Интервью с директором ПЖРЭО Анатолием Шевяковым
Следующая запись
СБУ: Чиновникам запретят использовать незадекларированные доходы
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *