Порядок видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень

На багаточисельні прохання мешканців міста, які виявили бажання займатися підприємницькою діяльністю та які вже нею займаються, Державний пожежний нагляд м.Жовті Води надає розяснення щодо порядку видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень

На вимогу Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про пожежну безпеку», Положення про Державну пожежну охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 № 508 «Про заходи щодо виконання Закону України «Про пожежну безпеку», та «Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 №150 та виконання наказу МНС України № 278 від 11.05.2006 «Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств, та оренду приміщень» затверджено Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи підприємств та оренду приміщень яких видається територіальним органом державного пожежного нагляду м.Дніпропетровськ, а саме: 1. Готелі і готельні комплекси (крім п’ятизіркових), пансіонати сімейного відпочинку, апартаменти та мотелі.

2. Театри, кіноконцертні зали, центри культури та дозвілля, клуби та танцювальні зали із загальною кількістю місць від 300 до 800.

3. Підземні комплекси торговельного та іншого призначення із загальною площею до 5000 кв. м та (або) площею торгового залу до 3500 кв. м.

4. Торговельні, торговельно-розважальні комплекси і центри, виставкові центри, криті ринки, об’єкти громадського харчування загальною площею від 1000 до 50000 кв. м.

5. Міжнародні виставки та симпозіуми на об’єктах будь-яких форм власності.

6. Вибухопожежонебезпечні об’єкти, віднесені до категорій «А» і «Б» загальною площею до 5000 кв. м, об’єкти, на яких зберігаються, використовуються та обертаються у виробничому процесі радіаційно-, хімічно-, біологічно-, бактеріологічнонебезпечні речовини і матеріали площею до 3500 кв. м.

7. Склади та бази пожежовибухонебезпечних матеріалів із загальною площею від 1000 до 20000 кв. м.

8. Лікувальні заклади, санаторії, пансіонати, будинки відпочинку, профілакторії та інші заклади для відпочинку й оздоровлення із загальною кількістю перебування від 300 до 1000 осіб.

9. Склади газу, газоконденсату, скрапленого газу, нафти та нафтопродуктів 3 категорії, АЗС, АГЗС, АГЗП.

10. Бібліотеки, книгосховища, архіви, незалежно від відомчої належності та форми власності, з фондом зберігання від 2000 до 2 млн примірників.

11. Окремо розташовані будівлі наземних та підземних гаражів (автостоянок) загальною площею від 1000 до 10000 кв. м.

12. Промислові та транспортні підприємства із загальною площою споруд більше 1000 кв. м. та СТО на чотири пости та більше, або з покрасочними камерами.

13. Автосалони та автомобільні виставки.

14. Корпуси вищих учбових закладів, крім гуртожитків.

15. Будівлі цирків.

16. Музеї, пам’ятники архітектурного мистецтва та історії (крім тих, що мають державне значення).

17. Аеропорти, морські, річні, залізничні та інші (крім крупних, великих та міжнародних).

18. Об’єкти із загальною кошторисною вартістю будівництва до 100 млн грн.

19. Оренда приміщень на об’єктах, що охороняються по договорах та ті, які закріплені за співробітниками апарату управління.

20. Матеріальні склади та бази (з урахуванням загальної площі, незалежно від наявності орендарів):

— митні склади площею до 10000 кв. м.;

— негорючих матеріалів у горючій упаковці площею від 1500 кв. м. до 10000 кв. м.;

— горючих вантажів або негорючих вантажів в упаковці, що може горіти, розташованих у підвалах площею від 750 кв. м. до 10000 кв. м.;

— пиломатеріалів площею від 500 кв. м. до 10000 кв. м.;

— гумотехнічних виробів та шин площею від 750 кв. м. до 10000 кв. м.;

— мастильних матеріалів у підвалах та цокольних поверхах площею від 100 кв. м. до 10000 кв. м.;

— горючих і негорючих вантажів у горючій упаковці з висотою зберігання вантажів більше 3м. площею до 10000 кв. м.

Управління з питань наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України у Дніпропетровській області може видавати також дозволи на початок роботи і введення в експлуатацію об’єктів та на оренду приміщень, не зазначених у цьому Переліку, у разі безпосереднього звернення власників (орендарів).

Видача дозволу на введення в експлуатацію нових і реконструйованих об’єктів здійснюється після підписання акту Державною технічною комісією, утвореною в установленому порядку, з попереднім проведенням експертизи проектно-кошторисної документації.

Щодо об’єктів, які не увійшли до даного переліку, а також до Переліку критеріїв визначення об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду від 25.07.2008 (лист ГУ від 29.07.2008 №3744/01) – проведення експертної оцінки протипожежного стану та видача дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень здійснюється місцевими органами держпожнагляду – начальником відділу з питань наглядово-профілактичної діяльності Жовтоводського МУ МНС України у Дніпропетровській області.

Також місцевим органам ДПН надано право видавати технічні умови лише на будівництво окремо розташованих одноповерхових будинків громадського призначення усіх ступенів вогнестійкості площею не більше 500 м2, а також на реконструкцію одно-трьох кімнатних квартир, розміщених у житлових будинках до дев’яти поверхів включно II ступеню вогнестійкості під приміщення згідно із вимогами п.2.50 ДБН В.2.2-15-2005 при обов’язковій вимозі відокремлення їх від сходової клітини, технічне переоснащення виробничих будівель та споруд категорій “Г”, “Д” площею до 1000м2, газопостачання вулиць, приватних житлових будівель із використанням газопроводів середнього та низького тиску.

Якщо юридична чи фізична особа розпочала провадження господарської діяльності без одержання дозволу або іншого документу дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом – то згідно зі ст. 164 КУпАП такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини.

Також пояснюємо, що картки погодження не являються документами дозвільного характеру.

Відділ з питань наглядово-профілактичної діяльності

Жовтоводського МУ ГУ МНС України у Дніпропетровській області.

/2009/09/02/arenda/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Где заказать качественные пластиковые окна?
Следующая запись
Новый учебный год считается открытым!
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *