Прецедент отключения от центрального отопления через суд

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі -20.06.2008р.

Головуючий Суддя В.І. Келеберда. Судді Я.І. Добрянська, В.М. Кочан

Суддя 1 -ї інстанції Стріжакова Т.В. справа № 22-а – 7070/08 Суддя-доповідач Сухарьок М.Г.

УКРАЇНА ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2008 року м. Донецьк

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 202, 204, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, —

ПОСТАНОВИЛА:

«Зобов’язати виконком Торезької міськради Донецької області надати дозвіл на відключення від системи центрального опалення та обладнання системою індивідуального автономного опалення квартири»

Спойлер:

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді СухарькаМХ.

суддів Нікуліна О.А.

Гаврищук Т.Г.

при секретарі Безруковій В.М.

за участю сторін: представника позивача Полуніної М. Ю.

представника відповідача Сидельникової Ю.В.

представника ОКП «Донецьктеплокомуненерго» Цацуліної ОТ.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Полуніна Станіслава Олексійовича на постанову Торезького міського суду Донецької області від 16 травня 2007 року по справі № 2-а-18/07 за позовом Полуніна Станіслава Олексійовича до Виконавчого комітету Торезької міської ради, треті особи ОКП «Донецьктеплокомуненерго», КП «Житлокомуненерго» про визнання протиправним дій, зобов’язання надати дозвіл на відключення від системи центрального опалення та обладнання системою індивідуального автономного опалення, —

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Виконавчого комітету Торезької міської ради про визнання дій протиправними, зобов’язання надати дозвіл на відключення від системи опалення та обладнання системою індивідуального автономного опалення.

Постановою Торезького міського суду Донецької області від 16 травня 2008 року позивачу відмовлено в задоволенні його позовних вимог у повному обсязі. При прийнятті постанови суд першої інстанції виходив з того, що дії Виконавчого комітету Торезької міської ради щодо відмови у наданні дозволу позивачу на відключення від системи централізованого опалення його квартири та обладнання квартири індивідуальним автономним опаленням є правомірними, оскільки відповідають вимогам ст.13 ЗУ «Про теплопостачання», п.2 ст.8 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», п.26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої та холодної води і водовідведення, «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж центрального опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», тому відповідач обґрунтовано відмовив позивачу у задоволені позову.

Полунін С.О. не погодився з постановою суду і подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги викладені в апеляційній скарзі задовольнити, постанову суду скасувати з наступних підстав.

При розгляді справи судом першої інстанції встановлено, що згідно із договором купівлі-продажу від 26.06.2002р. квартира, розташована у м. Торезі, мікрорайон-4, буд.26, кв.43, належить позивачу на праві власності . Позивач зареєстрований у даній квартирі, мешкає там з дружиною і сином Владиславом, 24.05.2003р. народження. Згідно із технічним паспортом квартира позивача розташована на 2 поверсі 9-ти поверхового будинку, складається із одної кімнати житловою площею 21,8 кв.м, має водопровід, каналізацію, центральне опалення.

Рішенням Виконавчого комітету Торезької міської ради від 16.01.2008р. №12 внесені зміни до рішення виконкому від 06.04.2006 року №142 «Про створення постійно діючої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення», виклавши в новій редакції додатки №1 «Склад постійно діючої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення» та №2 «Положення про роботу постійно діючої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення».

Як вбачається з матеріалів позовної заяви та не заперечується сторонами, Полунін С.О. звернувся у жовтні 2007 року до зазначеної постійно діючої комісії із заявою про відключення його квартири від системи центрального опалення.

Згідно із листом від 23.01.2008 року № 38 його заяву про відключення квартири 43 будинку 26 мікрорайону-4 та влаштування системи індивідуального опалення розглянуто на засіданні постійно діючої комісії з розгляду питань відключення споживачів від мереж центрального опалення 12.12.2007 року, повідомлено, що заява залишена без задоволення на підставі того, що стояки квартири знаходяться у робочому стані, отримують теплоносій задовільно; на підставі п.п.2.2.2 п.2 «Змін до Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання».

Дослідивши матеріали по справі, колегія суддів приходить до висновку, що підстави, за яких позивачу відмовлено в задоволенні його заяви про відключення від системи центрального опалення є неправомірними виходячи з наступного.

Відповідно до Вимог, щодо кількісних і якісних показників послуг, які містяться в додатку до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водопостачання, затверджених Постановою КМУ № 630 від 21/07/2007 із відповідними змінами, температура повітря в житлових приміщеннях повинна відповідати діючим нормам і правилам (18 град. С, у наріжних кїмнатах-20 град. С).

Згідно із актом від 04.01.2008р. при обстеженні системи опалення житлового будинку на мікрорайонів, будинок 26, квартира 43 встановлено, що котельня подає теплоносій, який відповідає температурі зовнішнього повітря – 20 градусів, температура подачі 98 градусів, температура обратки 67 градусів, у залі температура складає +10 градусів, у кухні – +9 градусів.

У акті обстеження квартири позивача вказано, що позивач склав акт про те, що у його квартирі знаходяться 2 батареї з них одна – у жилій кімнаті (на подачі тепла), друга – у кухні (по ній стікає тільки холодна вода), що недостатньо для обігріву квартири.

Тобто, складені акти фактично підтверджують, що стан системи центрального опалення в квартирі позивача належним чином не функціонує.

Посилання комісії при відмові в задоволенні заяви на п.п.2.2.2 п.2 «Змін до Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» не є вмотивованими, оскільки на момент звернення позивача з відповідною заявою про відключення від системи центрального опалення діяв Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово – комунального господарства України № 4 від 22.01.2005 року. Згідно даного наказу № 4 у комісії не було мотивів відмовляти Полуніну С.О. з тих підстав, що до заяви не додана копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення, яке підтримано всіма власниками приміщень у житловому будинку.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції ухвала прийнята із порушенням норм матеріального та процесуального права і підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 202, 204, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, —

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Полуніна Станіслава Олексійовича на постанову Торезького міського суду Донецької області від 16 травня 2007 року по справі № 2-а-18/07 за позовом Полуніна Станіслава Олексійовича до Виконавчого комітету Торезької міської рада, треті особи ОКП «Донецьктеплокомуненерго», КП «Житлокомуненерго» про визнання протиправним дій, зобов’язання надати дозвіл на відключення від системи центрального опалення та обладнання системою індивідуального автономного опалення – задовольнити.

Постанову Торезького міського суду Донецької області від 16 травня 2007 року по справі № 2-а-18/07-скасувати.

Позов Полуніна Станіслава Олексійовича до Виконавчого комітету Торезької міської ради, треті особи ОКП «Донецьктеплокомуненерго», КП «Житлокомуненерго» про визнання протиправним дій, зобов’язання надати дозвіл на відключення від системи центрального опалення та обладнання системою індивідуального автономного опалення – задовольнити.

Зобов’язати виконком Торезької міськради Донецької області надати дозвіл на відключення від системи центрального опалення та обладнання системою індивідуального автономного опалення квартири 43 будинку 26, розташованого в м. Торезі в Мікрорайоні, 4.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 16 липня 2008 року.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення постанови в повному обсязі.

Также есть аналогичный материал по киевскому суду: http://www.mnenie.dp.ua/2009/04/09/otkluchenie-otopleniya-cherez-syd/

/2009/05/21/precedent/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Три праздника в один день
Следующая запись
Предприниматели Желтых Вод на акции в Киеве. Фотоотчет
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *