Сергій Іщенко: «За довгих 10 років війни в Афганістані не загинув жоден жовтоводець, а за час проведення АТО ми вже втратили семеро наших земляків»

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цих людей зазвичай ми називаємо «воїни-інтернаціоналісти», або «афганці». Насправді ж свого часу цим хлопцям довелося воювати не лише в Афганістані, а й у Югославії, Чехії, Іраку, В’єтнамі, Кореї, Лівані та інших «гарячих» точках. Більшості з них тоді було 18-20 років, і вони проходили таку нелегку строкову службу.

воїни-афганці

Учасників бойових дій на території інших держав у нашому місті давно об’єднала Жовтоводська міська організація «Афган», яку очолює Сергій Іщенко. Про добрі справи цієї організації неодноразово розповідали журналісти ІА «Имеется мнение». Але за традицією, напередодні 15 лютого, ми зустрілися з Сергієм Миколайовичем, щоб дізнатися, яким був саме минулий рік для ЖМО «Афган», якими подіями запам’ятався.
До речі, що стосується самого С.Іщенка, то протягом цього часу до його двох громадських посад – очільника «Афгану» та голови Координаційного центру оборони та допомоги армії додалося ще два важливих статуси. По-перше, його було обрано депутатом міськради, а по-друге, нещодавно він приступив до виконання обов’язків директора КП «Чисте місто». Проте, як і завжди, у нашій розмові Сергій Миколайович розповідав не про себе, а про спільну роботу жовтоводських «афганців».

Так сталося, і вочевидь це цілком закономірно, що саме досвідчені воїни-інтернаціоналісти підставили своє мужнє плече, коли розпочалися воєнні дії на Сході України. Вони не лише взяли активну участь у волонтерському русі та неодноразово виїжджали у зону проведення АТО для того, щоб привезти бійцям необхідні речі (одяг, харчі, обладнання тощо), а й самі добровільно пішли захищати країну.
– Минулого року повернулися додому зі служби в зоні АТО наші «афганці» Олег Лукашевич, Микола Стукало, Геннадій Антоненко, – розповідає С.Іщенко. – Ми щасливі, що хлопці залишилися живими та неушкодженими. Але найсумніше ось що: за довгих 10 років війни в Афганістані не загинув жоден жовтоводець, а за час проведення АТО ми вже втратили семеро наших земляків!

Жовтоводці, які свого часу побували в «гарячих» точках іноземних держав, сьогодні об’єдналися з учасниками антитерористичної операції. І тепер Жовтоводська міська організація «Афган» налічує 100 воїнів-інтернаціоналістів та 50 учасників АТО. «Новачки» активно включилися в спільну роботу, зокрема за напрямом військово-патріотичного виховання молоді.

– Сергію Миколайовичу, як нині ви будуєте роботу з юнацтвом?

– Свого часу ми розпочинали з того, що брали шефство над «важкими» підлітками. Сьогодні межі нашої взаємодії з освітніми закладами значно розширилися. Ми співпрацюємо зі школами, професійно-технічними закладами, ІП «Стратегія». Проводимо зустрічі, спільні заходи, організовуємо екскурсії та виїзд підлітків на змагання з різних видів. Звичайно ж, займаємося і підготовкою учасників до цих змагань. А потім разом радіємо успіхам. До речі, вперше жовтоводці взяли участь у змаганнях у Житомирі із загальновійськової підготовки та рукопашному бою, де посіли п’яте місце з 12 команд. Для першого разу – досить непогано. А ось у Знам’янці, де проходять змагання з віськово-прикладних видів спорту, жовтоводців знають досить добре. Цього року звідти ми привезли друге місце.

– У минулих інтерв’ю ми з Вами розмовляли про перспективу встановлення пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у новому мікрорайоні, неподалік школи №8. Чи залишилися у організації «Афган» такі плани?

– Звісно, залишилися. Але, по-перше, тепер це вже буде спільний пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам та учасникам АТО. А, по-друге, його встановлення планується у парку Слави. Адже, на наш погляд, саме цей парк – гідне місце для розміщення пам’ятників.
– Одним із напрямів роботи організацій воїнів-інтернаціоналістів було відстоювання певних соціальних прав та пільг. Минулого року Уряд позбавив пільг представників деяких категорій. Ваших людей це не зачепило?
– Ні. На щастя, всі пільги для учасників бойових дій лишилися без змін.
– Ви та ваші товариші берете активну участь у волонтерській діяльності. Чи змінюється на краще ситуація із матеріальним забезпеченням армії?
– Так, порівняно з першим роком проведення АТО, ситуація змінилася на краще. Наші мобілізовані земляки вже висловлюють набагато менше прохань, чим це було раніше. Покращилося забезпечення обмундируванням, поліпшилося харчування (так, воно незрівняне з домашньою їжею, але більш-менш нормальне). Але певні потреби залишилися. Тож, сьогодні під егідою міського Координаційного центру відбувається ремонт військової техніки, створюються пересувні лазнево-пральні комплекси тощо. В цьому ще лишилася гостра потреба на передовій.
– Сергію Миколайовичу, Ви кажете, що приймаєте до організації «Афган» учасників АТО. Куди звертатися демобілізованим хлопцям, які бажають долучитися до вашої діяльності?
– Можна телефонувати за моїм номером: (050) 573-36-52. Із задоволенням зустрінемо їх у наших лавах. Сьогодні, службу у зоні АТО проходять близько 100 жовтоводців. Бажаємо їм неушкодженими повернутися додому, до мирного життя. А на підтримку організації «Афган» вони завжди можуть розрахувати.
Олена Кубарєва, ІА «Имеется мнение»

/2016/02/15/sergij-ishhenko-za-dovgix-10-rokiv-vijni-v-afganistani-ne-zaginuv-zhoden-zhovtovodec-a-za-chas-provedennya-ato-mi-vzhe-vtratili-semero-nashix-zemlyakiv/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Желтоводское море им.Грушевского. Фотофакт
Следующая запись
ДТЭК грозит очередным отключением «Восток-Руде» и соседним абонентам
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *