Тепло в домі

На мітингу 9.10 влада показала своє лице, а затрати на доставку тепла з ТЕЦ складають 75%.

Не дивлячись на те, що в попередженні про мітинг було прохання до влади забезпечити технічними засобами для спілкування з громадою, міський голова без пояснень заборонив підключити мікрофон до електромереж. Випадково зустрівшись с депутатом міської ради Еременко А. Л.(партія регіонів) яка заявила, що вона як член бюджетної комісії вважає недопустимим витрачати кошти на електроенергію для якогось мітингу. Сума цих затрат складає до 1 грн. за час. Більшість учасників мітингу це люди які все життя працювали в місті, і питання теплозабеспечення міста хвилює майже всіх жовтоводців. А скільки коштів громадян і місцевого бюджету викидається на вітер. Всі Ви бачили як зимою там де проходять теплотраси висихає асфальт а то і трава зеленіє. Якщо взяти траншею по якій проходить тепломагістраль то розміри її 1,5м на 1,5м і довжиною 100000м. Якщо перемножити, то ми получаємо 225000м³ землі яку ми гріємо 24 години на добу і 6 місяців на рік до t° коли висихає асфальт. Не говорячи про затрати на пориви, заповнення магістралі після поривів, а також всі пам’ятають повні гаражі води біля ЮРЗА, провал на перехресті Гагаріна-Франко і як наслідки мільйонні борги ТЕЦ перед водоканалом. На все це витрачається десятки мільйонів на рік. Місцеві професіонали скажуть що все це емоції. Тому для переконання є розрахунки проэктного інститута м. Д-ска де в порівняльній таблиці Ц.О і І.О першим пунктом написано, що фактична ціна опалення для населення грн/м² у 2008-09 роках приблизно. Якщо Ви користувач  ТЕЦ, то ціна складає 8 грн/м², квартальне опалення 5-6 грн/м². Газове індивідуальне 1,5 грн/м² електричне 2 грн/м². це при стані діючих теплових мереж де зношеність основних фондів в межах 80-90%. А у “тупикових” схемах теплопостачання не можливе. Тобто із 8грн/м² 2 грн/м² Ви платите за те щоб нагріти свою квартиру, а 6грн із 8грн платите за доставку тепла з ТЕЦ, що складає 75% на землю, пориви, труби і т.п. Звинувачувати кого-небуть за іржаві труби, важко але скривати правду від населення і нічого не робити на перспективу це злочин. В цьому році поміняли 700м труб, а щоб поміняти в такому темпі всю магістраль потрібно 140 років. Крім того є велика проблема з зашлакованістю внутрішньобудинковими трубами. І як пише головний спеціаліст виконкому, вода в дім приходить з t° 57° а виходить 41°. Дім тепла не забрав і воно знову пішло гріти землю. Ефект від промивання систем дорівнює нулю. А те що звинувачують людей які від’єднались від Ц.О. в порушені теплового балансу, то ніхто в суді цього порушення не довів. Тому що до системи ми підключенні паралельно як до електромереж, газу, води і ніхто ніколи не говорив про порушення водного балансу, каналізаційного, електричного. І сама система тепломереж подібна до серцево-судинної системи. Якщо хворому відрізати перший палець, то останні чотири не холодні, але якщо вони холодні, то не тому що відрізали перший палець.

На мітингу міський голова заявив, що на слідуючий рік почнуть міняти зашлаковані труби у будинках. Цих труб сотні тисяч метрів і міняти їх прийдеться років 100. І потім ми вже чули від міського голови про обіцянки відновити постачання гарячої води, запросити з інших міст спеціалістів для створення ОСББ, що нас спасуть ТВЕЛИ, а то місто стане поселком, про 100% капітальний ремонт доріг, діагностичний центр, річку Жовту і тому подібне. Але абсолютно нічого не було зроблено. І питання заміни труб черговий обман. Є у нас ще ТЕЦ з новими котлами. Але директор ТЕЦ Плис О. Л. сказав: ?Ми можемо дати на місто воду з потрібною t° і тиском, але магістралі цього не витримають”. Тому можна поставити і золоті котли а ситуація з якістю і ціною не поміняється. Потрібно поміняти зразу всі магістралі, всі внутрішньо будинкові системи, а це не можливо. І тільки через І. О., ОСББ, міні котельні можна кардинально поміняти ситуацію на краще.

І головним питанням з яким люди прийшли на мітинг, це чому не працює программа теплозабеспечення міста прийнята в 2009р. підписана секретарем міської ради Кузьменко А. В. і захована від громади. В програмі написано:

— Повний перехід міста на автономне або І. О. за 5 років.

—Модернізація за 5 років міських та внутрішньобудинкових систем газо-електропостачання для забезпечення міста достатньою кількістю енергоносіїв.

— Сприяти жителям міста у встановленні автономного або І. О.

— Відключення від системи Ц. О. міста індивідуальних споживачіву разі  розірванні договору про надання послуг на централізоване опалення.

Фінансування переведення міста на автономне опалення і І. О. за рахунок коштів мешканців, бюджетних, власників електричних та газових мереж, інвесторів та бюджетів різних рівнів.

Заходи:

— В ЖРЕО розробити кошторис та проводити індивідуальне відключення квартир від Ц. О. у разі розірвання договору на централізоване опалення.

— Виконавчому комітету виступити замовником типових проектів для автономного і І. О.

— На підставі даної програми звернутися з бюджетними запитами до відповідних органів фінансування даної програми з бюджетів різних рівнів.

Це ще не повний перелік того що потрібно було робити владі. Тому простіше програму було заховати від громади. А взагалі подібні задачі не по зубам сьогоднішній владі. Вершина успіху це дитячі площадки які звичайно потрібні дітям але значно більше вони потрібні для піара влади. І та поведінка міського голови на мітингу показала що Вас і не почують і не покращать. Декілька разів під час мітингу міському голові пропонувалось по пунктам пронумерувати програму прийняту партією регіонів, але він агресивно реагував на цю пропозицію. І ще потрібно пам’ятати про екологію у місті і про те що просто так програми на 10 років не підписуються, а радість влади що програма підписана це кощунство. Головною проблемою є родон. Щоб зменшити концентрацію радона в квартирі потрібно постійно провітрювати приміщення, а коли у Вас у квартирі +10° то особливо не напрвітрюєшся. Тому дихаємо радончиком, дихаємо!!

Учасник мітингу Лелека А. Л.

P.S. Це думка перестрічного жовтоводця. Як сказав міський голова у нас багато хороших спеціалістів. Хочеться почути думку професіоналів. Про затрати і перспективи в теплі. І саме головне чому не працює програма 2009р. і де програма 2011р.

/2012/10/16/teplo-v-domi/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Желтоводское УЭГХ предостерегает: газ – невидимая опасность в доме!
Следующая запись
Достойная смена Партии регионов
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *