У поточному році в нашому місті зареєстрований підйом захворюваності на коросту (рос. – чесотка).

Протягом десяти місяців поточного року зареєстровано 64 випадки захворювання, що вдвічі більше, ніж у минулому році.
Захворюваність на коросту серед школярів зросла в 1,4 рази, серед вихованців дитячих дошкільних закладів – у 5 разів, серед дорослих – практично утричі. Одна з причин підйому захворюваності – те, що люди пізно зверталися за медичною допомогою, а отже в епідпроцес включалися цілі родини. Також розповсюдженню захворювання сприяло нехтування правилами особистої, побутової гігієни серед населення.
Короста – заразне захворювання шкіри, збудником якого є коростяний кліщ. Зараження відбувається при безпосередньому контакті здорової людини з хворим на коросту, при користуванні предметами та речами хворого, особливо одягом та постільною білизною. Прихований період хвороби триває від кількох днів до 6 тижнів. Перші ознаки корости: скарги на свербіж, який посилюється у вечірній та нічний час. Висип проявляється в області між пальцями, променево-зап’ястних суглобів, попереку, ребер. У дитини висипання може з’явитися на будь-якій ділянці тіла. При перших ознаках захворювання слід негайно звернутися до лікаря. Якщо це зробити несвоєчасно, то може виникнути вторинна гнійничкова інфекція, а також можуть захворіти інші члени родини.

Щоб попередити виникнення цього захворювання, слід чітко дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема, мити руки, приходячи додому, не одягати чужий одяг, користуватися своїм милом, рушником, купатися не рідше, ніж раз на 7 днів зі зміною натільної та постільної білизни.

Вікторія КУЗНЄЦОВА,
лікар-епідеміолог СЕС.

/2007/12/05/%D1%83-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D1%80%D0%BE%D1%86%D1%96-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D1%96-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%94%D1%81/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Як платити за опалення?
Следующая запись
Урановая житница Европы
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *