У Жовтих Водах перевірки з охорони праці виявили 431 порушення

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань здійснює свою діяльність на території м.Жовті Води та П’ятихатського району. Чисельність населення на підпорядкованій території складає близько 110 тис. осіб, з яких в різних галузях виробництва зайнято 21,5 тис. працюючих.

Станом на 01.10.2013 відділення виконавчої дирекції Фонду веде роботу з 2068 страхувальниками різних форм власності та господарювання, з них юридичних осіб – 1158, фізичних осіб, які використовують найману працю – 910.

За 9 місяців цього року страховим експертом з охорони праці відділення проведено 57 перевірок, в результаті яких виявлено 431 порушень вимог нормативних документів з охорони праці. За результатами перевірок роботодавцям надані Подання, обов’язкові до виконання, за станом їх усунення забезпечується контроль, надається допомога по усуненню виявлених недоліків та порушень.

Станом на 01.10.2013 в місті зареєстровано 5 випадків травмування працівників на виробництві, з яких один випадок зі смертельним наслідком.

Практично всі випадки травмування працівників на виробництві мають причини суб’єктивного характеру, тобто причиною є людський фактор.

Травмування працівників у поточному році відбувалися, наприклад, за наступних обставин:

Під час виконання робіт, пов’язаних з заміною скипа, відбулося притиснення ноги потерпілого. Під час пересування потерпілий стукнувся стопою правої ноги об шматок породи, який лежав на вільному проході. Ймовірна причина нещасного випадку — необережність під час пересування.

В коридорі біля кабінету, в якому працювала потерпіла, відступаючи назад, щоб пропустити учнів до класу, вона перечепилась і впала, отримала травму.

Професійна захворюваність. В поточному році в місті зареєстровано один випадок професійного  захворювання з громадянином, який працював у шкідливих умовах праці (іонізуюче випромінювання): на підприємстві ДП «СхідГЗК» – у працівника гідрометалургійного заводу (професійна онкологія). Кількість випадків професійних захворювань у м.Жовті Води у порівнянні з минулими роками знизилась:

В 2012 р. зареєстровано 2 професійних захворювання.

В 2011 р. зареєстровано 5  професійних захворювання;

В 2010 р. зареєстровано 7  професійних захворювання.

Приховування нещасних випадків та легалізація робочих місць – серйозні проблеми

Однією з нагальних проблем, котрі потребують вирішення, є приховування нещасних випадків, що характерно для нашої держави. Йдучи на зустріч керівництву підприємств, травмовані працівники замовчують те, що  вони отримали травму, пов’язану з виробництвом (особливо це стосується травм з легким ступенем тяжкості), аби не псувати «статистичні показники». Хочеться застерегти таких потерпілих, що, ідучи назустріч проханням роботодавця, вони дуже ризикують, бо наслідки травмування можуть ускладнити стан здоров’я в більш пізньому віці, але своє право на належний соціальний захист внаслідок нещасного випадку довести буде вже дуже важко.

Також серйозною проблемою залишається легалізація робочих місць. На сьогоднішній день отримувати «зарплату в конвертах» прийнято серед працівників приватного бізнесу, сфери послуг та торгівлі. «Тіньова зарплата» — це не лише порушення керівником податкового законодавства, але й ілюзія блага для того, хто її отримує. Адже, не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків, Пенсійного фонду, працівник може залишитися без гідної пенсії, соціальних гарантій при втраті працездатності. Ті люди, які нині отримують зарплату „у конвертах», ставлять під загрозу своє майбутнє та соціально не захищені.

Сергій КУРІЙ, страховий експерт з охорони працівідділення ВД ФССНВУ в м.Жовті Води

/2013/10/31/u-zhovtix-vodax-perevirki-z-oxoroni-praci-viyavili-431-porushennya/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Покращення нашого життя вже сьогодні
Следующая запись
Жовтоводський ЖЕК проти пам’ятника покращенню
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *