В місті пройшло вшанування пам’яті жертв Голодоморів

24 листопада Жовті Води з усією Україною вшанували в пам’яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих , знищених тоталітарним режимом.

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, втрати населення в Україні через надмірну смертність під час Голодомору в 1930-х роках становили 3,9 млн чоловік. Протягом десятиліть тема Голодомору була забороненою. Лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.

У цей день вся країна знаходиться у жалобі, вшановуючи пам’ть загиблих співвітчизників, покладаючи квіти до меморіалів та запалюючи свічки.

Також цього дня  КЗК “Жовтоводська ЦБС” бібліотека-філія №2 провела вечір-реквієм  «У серці запаліть скорботи полум´я священне та крізь століття пронесіть сльозу безвинно убієнних».

Долучитися до акції «Запали свічку скорботи» та вшанувати пам’ять невинно загублених душ прийшли мешканці міста, діти та учасники АТО. На вечорі користувачі читали свої авторські вірші, ділилися спогадами своїх батьків та прабатьків, переглянули відео “Спогади свідків Голодомору, які живуть в діаспорі”. Перегляд відео-хроніки повернув користувачів у 1932-1933 роки та змусив відчути  страждання та гноблення українського селянства, винищення української церкви та інтелігенції. Наприкінці вечора бібліотекар запросила користувачів переглянути і взяти літературу для читання з книжкової виставки “Не допустимо знову жертв, Голодомору”.

На десятиліття можна засекретити архіви, приховати викривальні документи, замести сліди злочинів, переписувати історію. Але з пам’яттю народу нічого не вдієш.

Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим.

ІА “Имеется Мнение”. Відео: ТРК “Жовта Річка”, фото: Ганна Тимошенко

/2018/11/25/v-misti-projshlo-vshanuvannya-pamyati-zhertv-golodomoriv/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Следующая запись
Лист у редакцію: “У дворі Хмельницького 36 в нас вкрали металевий гараж”
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *