В Жовтих Водах стався викид на заводі по виробництву сірчаної кислоти. Екстрено скликано комісію з надзвичайних ситуацій. Прокуратура завела справу

Вранці, 13 вересня 2016 року, жителі старої частини міста почали скаржитися до виконкому та на обласну гарячу лінію стосовно наявності у повітрі відчутного запаху сіркових з’єднань, першіння у горлі та можливого отруєння невідомими газами.
За усними повідомленнями представників ДП «СхідГЗК», вночі було здійснено спробу запуску СКЦ. Для з’ясування всіх обставин та роз’яснення ситуації 13 вересня о 10.00 годині було проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Жовтоводської міської ради.

Начальник відділу цивільного захисту ДП «СхідГЗК» Павло Ізвозчиков повідомив, що, дійсно, в період із 12 вересня по 13 вересня відбувся пробний запуск СКЦ після місячних планових ремонтних робіт. Згідно класифікатора надзвичайних ситуацій та параметрів Регламенту роботи сірчанокислотного виробництва жодних аварійних чи надзвичайних ситуацій на підприємстві не зафіксовано.

Як пояснив членам комісії заступник начальника сірчанокислотного цеху ДП «СхідГЗК» Валерій Гунько, причиною зупинки запуску СКЦ стала нічна зміна швидкості руху повітряних мас до значення, меншого ніж 2м/с, та напряму вітру – в сторону Жовтих Вод, що суперечить Регламенту роботи підприємства. Пилогазодозиметрична лабораторія ДП «СхідГЗК» здійснювала постійний підфакельний контроль та контроль якості атмосферного повітря в місті та в зоні розповсюдження факелу. Згідно їхніх даних, перевищень гранично допустимих концентрацій сірчистого ангідриду та сірчаної кислоти, як у зоні розповсюдження факелу, так і в атмосферному повітрі міста, не зафіксовано. Такі ж заміри проводилися спеціалістами лабораторії і до запуску сірчанокислотного виробництва.

На засіданні також був присутній керівник Жовтоводської місцевої прокуратури старший радник юстиції Геннадій Д’яковський, який повідомив, що за фактом порушення ч.1 ст. 241 Кримінального кодексу України «Забруднення атмосферного повітря», вже розпочато досудове слідство стосовно з’ясування обставин ситуації.
За інформацією начальника відділу освіти Любові Левіної, процес навчання у дошкільних та загальноосвітніх закладах міста продовжується, проводиться постійне вологе прибирання всіх приміщень, скарг на погане самопочуття від дітей не надходило. Однак, із метою забезпечення належного стану здоров’я учнів було прийнято рішення лише на один день припинити навчальний процес у двох закладах: середній загальноосвітній школі №5 та Жовтоводській гуманітарній гімназії ім. Л.Українки. Саме тут найсильніше було відчутно у повітрі запахи сіркових з’єднань.
Наразі, за медичною допомогою до відділення ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» звернувся один жовтоводець з явними ознаками отруєння. Працівники закладу надали потерпілому необхідну медичну допомогу.
На даний час ситуація у місті повністю контрольована, жодних надзвичайних та аварійних ситуацій, загроз здоров’ю та життю жовтоводців не виявлено. Фахівцями Жовтоводського міськрайонного відділу лабораторних досліджень та пилогазодозиметричної лабораторії ДП «СхідГЗК» постійно проводиться контроль якості атмосферного повітря.

Про подальший розвиток подій буде проінформовано додатково.

Котова Марина, прес-секретар Жовтоводської міської Ради, відео: ТРК “Жовта Річка”

/2016/09/13/v-zhovtix-vodax-stavsya-vikid-na-zavodi-z-virobotku-sirchano%d1%97-kisloti-ekstreno-sklikano-komisiyu-z-nadzvichajnix-situacij-prokuratura-zavela-spravu/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
З початку вересня на території міста Жовті Води виникла 21 пожежа
Следующая запись
Первый открытый чемпионат “ЖОР” по ловле хищной рыбы!
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *