Весілля у Жовтих Водах: традиції і забобони

Усі закохані мріють врешті-решт одружитися. Безумовно, весілля – це одне з найважливіших свят у житті, тож і ставлення до нього відповідне: хочеться, щоб усе відбулося якнайкраще, щоб запам’яталося на все життя, щоб стало щасливим стартом для майбутнього щасливого життя подружжя. Мабуть, тому у народі із цим святом пов’язано так багато різних традицій і забобонів. Та для справжнього кохання немає ніяких перешкод, — вважають Оксана Бондар, керівник Інтернет-проекту «Свадьба в Желтых Водах», та Григорій Разумовський, директор студії свята «Фонтан емоцій».

— Григорію, які весільні тенденції існують останнім часом серед молоді Жовтих Вод?

Григорій: Останнім часом серед жовтоводських молодих пар існує тенденція усе менше звертати увагу на усілякі забобони. Вони прагнуть справити красиве весілля. Вони хочуть, щоб їхнє свято було неповторним і запам’яталося на все життя.

— На якому етапі стосунків нині молоді пари вирішують одружитися?

Григорій: Нині молоді люди, передусім, прагнуть закінчити навчання, визначитися з місцем роботи, тобто досягти певної стабільності у житті, а вже потім – поєднувати свої долі у шлюбі.

— Яких весільних традицій дотримуються жовтоводські пари?

Григорій: Інколи ці традиції або навіть забобони просто дивують. І все йде навіть не від молодих людей, а їх батьків, родичів, сусідів. Частіш за все можна почути, що не варто одружуватися у травні – «всю жизнь маяться», чомусь неможна брати шлюб у високосний рік. Але я б хотів відзначити, що всі країни пострадянського простору найбільше дотримуються усіляких традицій та забобонів у відзначенні весілля. У той же час, країни, які посідають лідируючі позиції за кількістю розлучень, — це також країни пострадянського простору. У 2011 році, за даними ООН, за кількістю розлучень на першому місці опинилася Росія, на другому – Білорусь, на третьому – Україна, на четвертому – Молдова. Ми більше за інших намагаємося дотримуватися усіх традицій і забобонів, і це не рятує нас від розлучень. Тож я б хотів запитати жовтоводців: «Як ви вважаєте, чи впливають традиції та народні прикмети на те, чи буде щасливим ваш шлюб?»

— Тобто треба подумати, чи варто дотримуватися усіх забобонів. Мабуть, не вони є запорукою щасливого життя сімейної пари?

Григорій: Це точно. Люди часто забувають, що найголовніше – це їх почуття.

— Оксано, у чому полягає ваша роль? Для чого на весіллі потрібен організатор?

Оксана: Я – особистий помічник молодят на весіллі. Я допомагаю молодим парам визначитись із тим, яким вони хочуть бачити найголовніше свято у їхньому житті, а потім – втілювати у життя їх мрії. Безпосередньо у день весілля я беру на себе усі організаційні питання, щоб у молодих та їх родичів була можливість просто насолоджуватися своїм яскравим і радісним святом.

— Ви вже не перший рік займаєтеся організацією весіль і маєте вже чималий досвід. Що змінилося за цей час?

Оксана: Організацією весіль я займаюся вже майже три роки. Рівень їх постійно зростає. Мабуть, це тому, що молоді пари, котрі звертаються до нас, підходять до цього питання усе більш усвідомлено.

— Останнім часом з’явилося багато телевізійних проектів, присвячених весіллю. Чи впливає це якось на замовлення Ваших клієнтів?

Оксана: Минулого року одна з наших пар якраз і була учасником такого проекту на каналі 1+1. Ми допомагали їм втілити у життя дуже оригінальну ідею – весілля у шахті метро. Завдяки своїй сміливості, рішучості та неординарності подружжя Наталі та Павла одержало перемогу у цьому проекті і в нагороду – відпочинок на острові Балі. Ми продовжуємо спілкуватися з цією парою. За їх словами, вони ще досі перебувають під враженнями і жодного разу не пошкодували, що влаштували таке неординарне, не схоже на інші, весілля. Хоча що їм тільки не говорили про весілля «під землею», та й наречена у нас була не у традиційній білій сукні. Тим не менше, це було одне з найяскравіших, найоригінальніших весіль, яке я нині привожу за приклад усім своїм клієнтам. Непотрібно «зациклюватися» на прикладі стандартних весіль.

— Останнім часом значно зріс рівень надання різноманітних послуг, пов’язаних із весіллям. Як Ви допомагаєте молодятам із вибором?

Григорій: Коли ми починали займатися весільним бізнесом, то зрозуміли, що у мешканців міста недостатньо є інформації щодо вибору тієї чи іншої послуги: де знайти фотографа, відео-оператора, візажиста чи перукаря. Тож ми створили ресурс, звернутися до якого може у будь-який час будь-який жовтоводець і обрати потрібну послугу. Це – група «Свадьба в Желтых Водах», створена у відомій соціальній мережі «ВКонтакте». У цій групі розміщено чимало прикладів фото- та відео-робіт, є багато тематичних статей. Для тих, у кого немає Інтернету, ми приготували невеличкий приємний сюрприз – перший глянцевий весільний каталог, у якому буде зібрана вся інформація щодо весільних послуг у Жовтих Водах. Цей каталог ми будемо розповсюджувати у РАЦСі, весільних салонах, салонах краси. Його також можна буде замовити у нас – студії свята «Фонтан емоцій».

— І наостанок Ваші побажання усім закоханим нашого міста.

Оксана: Я б хотіла побажати усім закоханим парам, усім жовтоводцям не звертати уваги на дрібниці. Найголовніше те, що ви любите один одного, і ваше щастя залежить лише від вас. Ніякі забобони, ніякі прикмети не можуть вплинути на ваше життя без вашого бажання.

Григорій: Кохання – це одне з найпрекрасніших почуттів на Землі, тому любіть один одного і одружуйтесь!

Людмила НОВОШЕВСЬКА, ІА "Имеется мнение"

/2012/02/16/vesillya-u-zhovtix-vodax-tradici%D1%97-i-zaboboni/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Я бы в токари пошел. Пусть меня научат!
Следующая запись
43% желтоводских безработных – молодежь до 35 лет
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *