Відбулося підготовче засідання суду за позовом ДП «СхідГЗК» до гірників Інгульської шахти

15 грудня у Кіровоградському районному суді (м.Кропивницький) відбулося підготовче засідання у справі за позовом ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” до 94-х шахтарів шахти “Інгульська” про визнання незаконним страйку, який відбувся 7 листопада.

 

На суді були присутні представники захисту та обвинувачення, а також – підозрювані шахтарі. Як повідомили юристи Інгульської шахти, які були присутні на засіданні, головною метою позову до суду є визнання страйку незаконним. Поки що збитки, які понесла шахта за день простою, а саме 1 468 310, 40 грн, стягувати з шахтарів не збираються. Натомість гірники заявляють, що вони повідомляли про свою акцію протесту.

«Працюючі спустилися у шахту, це було 6 листопада, щоб виконати денну норму. Прийняли рішення провести мирну акцію протесту. Зібралися всі біля ствола на глибині 230 метрів та 280 метрів. Гірничі майстри сповістили про це і начальника, і диспетчера Інгульської шахти. Також, ми чекали, що перша зміна спуститься у шахту для роботи. Але адміністрація шахти дала розпорядження закрити на ключ стволи, і цю зміну не пустили під землю. І третя зміна лишалася під землею, а перша і друга не змогли взятися до роботи», – розповідає Дмитро Бондарев, голова первинної профспілки незалежної профспілки гірників України Інгульської шахти Схід ГЗК.

За його словами, це була мирна акція протесту, і інші зміни збиралися в той день спускатися під землю для того, щоб працювати. Також Дмитро повідомляє, що шахтар неодноразово зверталися до профспілки з вимогою підняти заробітну плату, але там нічого не могли вирішити. Тож, працівники вирішили діяти самі.

«Особиста думка моя така, що кожна людина має право на вираження своєї позиції, навіть у вигляді страйку. Акція тоді була спонтанною, на жаль. Але вона мала право на життя. Як голова профспілки я сповістив 3 листопада керівництво комбінату про можливість акцій протесту, це доводилось до відома в.о. генерального директора. Керівництво, напевне, недочуло», – розповів голова профспілкового комітету Інгульської шахти Анатолій Кулінка.

Представники обвинувачення відмовились коментувати причини позову, пояснюючи тим, що все викладено у матеріалах справи.

На судове засідання з’явились не всі відповідачі у справі, тому суд вирішив перенести розгляд на інший день. Крім того, всі бажаючі, які не встигли ознайомитися з матеріалами справи, можуть це зробити.

Засідання відбудеться 18 січня о 10:00. Нагадаємо, працівники Інгульської шахти влаштували страйк з вимогою підняття заробітної плати.

За повідомленням інформаційного порталу «Гречка»

/2017/12/16/vidbulosya-pidgotovche-zasidannya-sudu-za-pozovom-dp-sxidgzk-do-girnikiv-ingulsko%d1%97-shaxti/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Три первых места Ангелины Мирошник на международных конкурсах
Следующая запись
Маріхуану, опій, метамфетамін на суму 190 тис. грн. вилучено у жовтоводських наркоділків
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *