Яка буває будівельна арматура та де її застосовують?

Різні стрижні зі сталі будь-яких форм і будь-яких перерізів, а також канати називаються арматурою. Вона буває періодичного та постійного профілю перерізу. Кожна поділяється за складністю виробництва. Так, наприклад арматура 10 мм називається легкою, а та, що від 14 мм до 40 мм називається важкою. 

fdacf7535ae07b12e71a678afee5624c.jpg

Яку арматуру використовують для фундаменту

Для фундаментів часто використовують окремі арматурні стрижні або зварні сітки з вуглецевої сталі, мета яких підвищити міцність та стійкість бетонних конструкцій. Вибір типу та діаметра арматури залежить від типу фундаменту, яке навантаження він нестиме та від кліматичних умов розташування.

Ось кілька типів арматурних прутків, які можна використовувати для фундаментів:

  • Гладка арматура. це стандартні круглі стрижні, які можна використовувати для армування фундаментів. Зазвичай вони мають гладку поверхню та йдуть у різних діаметрах.
  • Рифлена арматура. Прутки мають зовнішню поверхню з ребрами або виступами. Це збільшує адгезію (зчеплення) арматури з бетоном, що підвищує міцність залізобетону.
  • Сітки з арматури. Сітки з арматурних стрижнів можуть використовуватися для рівномірного розподілу арматурних елементів усередині фундаменту. Вони доступні в різних розмірах та формах.
  • Армування кутів. У деяких випадках куточки з вуглецевої сталі можна використовувати для висування кутів та країв фундаментів.

Вибір типу арматури та її діаметра залежить від інженерних розрахунків, виробничих стандартів та вимог до конкретного фундаменту. Це важливий крок у проєктуванні та фундаменті будівництва, оскільки правильне армування допомагає запобігти утворенню тріщин й забезпечує надійність та довговічність конструкцій.

Які види сталевої арматури бувають

Сталеву арматуру поділяють на чотири види, коли її використовують у залізобетонних конструкціях:

  • Робоча. Цей вид приймає на себе різні навантаження.
  • Розподільча. З назви зрозуміло, що основна задача цих прутків рівномірно розподілити навантаження.
  • Монтажна. Рамки виготовляють з гладкої арматури, яку легко згинати. Вони потрібні для зв’язування каркаса в єдине ціле. 
  • Закладна арматура. Це металеві вироби, зазвичай стрижні або дроти зі сталі, які вкладаються в бетонну форму перед заливанням бетону.

У цій статті вище розглянуто будівельну арматуру, її види, а також те, яка арматура буває

Сфера застосування арматури 

Основне призначення арматури — це створення залізобетону. А з нього робляться міцні фундаменти, стіни та колони, плити перекриття, мости, дамби, тунелі, канали, басейни та багато іншого.

Арматура відіграє основну роль у будівельній сфері, забезпечуючи безпеку та довговічність використання залізобетонних конструкцій.

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Дом престарелых «Забота о близких» — идеальное место для комфортной старости
Следующая запись
Доставка товаров из Massimo Dutti в Украину через Meest.shopping
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *