Які настільні ігри розвивають логічне мислення та пам’ять

Які настільні ігри розвивають логічне мислення та пам'ять

Настільні ігри — чудовий інструмент не лише для розваги, але й для розвитку корисних навичок. Деякі з них спеціально створені для тренування логічного мислення і пам’яті. Розглянемо основні види таких розвиваючих ігор, а за посиланням https://gameland.com.ua/ можна замовити будь-які настільні ігри.

Шахи та шашки

Класичні настільні ігри, такі як шахи і шашки, чудово стимулюють роботу логіки. Адже гравцям потрібно на кілька ходів наперед продумувати стратегію, передбачати можливі відповіді супротивника на свої ходи.

Граючи в шахи, необхідно обмірковувати безліч варіантів розвитку партії, аналізувати сильні і слабкі сторони позиції. Це чудова гімнастика для розуму, що допомагає розвивати гнучкість мислення.

Шашки теж вимагають стратегічного бачення ситуації на ігровому полі, врахування можливих контрходів суперника. Тому вони теж позитивно впливають на логіку.

Окрім логічного мислення, шахи і шашки розвивають здатність концентруватися та утримувати увагу тривалий час. А це позначається на поліпшенні пам’яті.

Карткові ігри

Окремі карткові ігри, зокрема пасьянси різних видів, теж корисні для тренування розумових здібностей. Поклавши пасьянса, доводиться як слід поміркувати над можливими ходами і комбінаціями карт.

Пасьянси вимагають запам’ятовувати попереднє розміщення карт на столі і враховувати його під час наступних перекладень. Це чудова вправа для пам’яті.

Серед інших карткових ігор, для тренування пам’яті особливо корисні ті, де потрібно запам’ятовувати як власні карти, так і вже зіграні суперниками.

Головоломки

До класичних головоломок, що одночасно стимулюють логіку і пам’ять, належать:

  • Пентаміно
  • Танграм
  • Кубик Рубик

Складаючи єдину картинку чи фігуру з окремих елементів у головоломках, мозок активно працює в пошуках рішення. Така стимуляція дуже корисна для розвитку розумових здібностей.

Головоломки, такі як пентаміно чи танграм, вчать аналізувати форму окремих елементів і на основі цього знаходити можливі варіанти їх поєднання між собою. А складання кубика рубика — це справжній тренінг просторової уяви і комбінаторних здібностей.

Отже, існує чимало різноманітних настільних ігор, які ефективно тренують логічне мислення і пам’ять. Обирайте ті, що до вподоби особисто вам чи вашим дітям — і поєднуйте приємне з корисним!

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Intercerama: керамическая плитка для современных интерьеров
Следующая запись
Разнообразие ракеток для настольного тенниса: подробный обзор
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *