Здай кров – врятуй життя: жовтоводську молодь закликають стати донорами

Популяризувати донорський рух у нашому місті та нагородити переможців першого туру II Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» – відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту виконкому спільно з Центральною бібліотекою 28 березня провели засідання круглого столу. На захід запросили студентську молодь та школярів нашого міста.

Учасники круглого столу Людмила Шкуренко – головний спеціаліст відділу виконкому, Надія Самусєва – завідувач відділення трансфузіології СМСЧ-9, Андрій Ситник – Почесний донор України звернули увагу присутніх на важливість постійного поповнення запасів крові у лікарнях, правильної підготовки майбутніх донорів до забору крові та процедури донації.

«Людей, які потребують переливання крові, у нас чимало, – розповідає Надія Самусєва. – А от донорів, які б регулярно здавали кров та підходили за станом здоров’я, дедалі менше. Серед добровольців усе важче відшукати практично здорових людей, оскільки в місті актуальною є проблема розповсюдження інфекційних захворювань серед населення».

Також вона повідомила, що забір крові проводиться лише за умови наявності у бажаючого паспорта громадянина України. Перед процедурою донори проходять обстеження та здають кров на аналіз. Тому це також гарна нагода перевірити власний стан здоров’я.

Про життя, пов’язане з донорством, розповів Почесний донор України, мешканець Жовтих Вод Андрій Ситник. «Я став донором не заради матеріальної вигоди чи отримання пільг від держави. Понад 20 літрів моєї крові врятували чиїсь життя, – говорить чоловік. – Якщо ви в змозі допомогти – допоможіть, зробіть свій безцінний внесок у добру справу».

Наприкінці заходу начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту виконкому Олена Лауда нагородила Грамотами виконавчого комітету переможців першого туру II Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя». Змагання проводилися серед учнів 5-11 класів загальноосвітніх і позашкільних закладів, студентів 1-5 курсів закладів профтехосвіти та вишу Жовтих Вод.

За підсумками конкурсу призові місця посіли:

у категорії 10-14 років – перше місце вибороли Філіппова Аріна (Жовтоводська гуманітарна гімназія ім. Л.Українки, 6 кл.) та Зубак Вікторія (СЗШ №10, 8 кл.); друге місце посіла Олійник Дар’я (НВК №6 «Перспектива», 7-А кл.); на третьому місці – Дмитренко Ліза (СЗШ №8, 7-А кл.) та Марюхніч Вікторія (НВК №6 «Перспектива», 8 кл.).

Серед учасників 15-22 років перше місце здобула Суліма Аліна (Жовтоводський педагогічний коледж); друге місце посіла Фадеєва Дарина (Жовтоводська гуманітарна гімназія ім. Л.Українки, 10-Б кл.); на третьому – Гудименко Тетяна (Жовтоводський педагогічний коледж).

Також під час засідання круглого столу відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту виконкому провів анкетування серед молоді. Воно було направлене на виявлення потенційних донорів і знань з даної теми.

Тож, якщо ви маєте бажання долучитися до донорського руху в нашому місті, допомогти врятувати інші життя – запрошуємо 6 квітня до відділення трансфузіології СМСЧ-9 (пункт збору крові) – забір крові проведуть лікарі Дніпропетровської обласної лабораторії. Бажаючим приєднатися до акції потрібно ознайомитися з правилами та зателефонувати для попередньої реєстрації за тел. 32-6-42, 066-645-10-05 (пункт збору крові) або 2-45-17, 050-744-5-334 (відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту виконкому).

При собі мати паспорт, копію ідентифікаційного коду та бахіли.

/2017/03/29/zdaj-krov-vryatuj-zhittya-zhovtovodsku-molod-zaklikayut-stati-donorami/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Жовтоводські активісти “Національного корпусу” повернулись з Балаклії
Следующая запись
Акція «Дерева миру». Приходь саджати дерева! Допоможи місту стати зеленішим
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *