Жовтоводські депутати від НСНУ стурбовані проблемами мешканців міста

Проблеми мешканців гуртожитку по вул.Кропоткіна, 14 з оплатою комунальних послуг:

«Якщо взяти грудень місяць, то мешканці гуртожитку зобов’язані були сплатити за 250 кВт навіть у тому випадку, якщо у кімнаті горіла тільки одна лампочка…Ще приклад, у мешканця гуртожитку житлова площа 31,8 кв.м, загальна – 38,8, а оплачує за 57,8 кв.м… За попередні два роки питання тарифів для мешканців гуртожитку піднімалось на сесіях і на комісіях, у ЗМІ, були акції і круглі столи, в гуртожиток приходила комісія на чолі з першим заступником міського голови О.В.Хавренком з обіцянками вирішити це питання, а ситуація тільки погіршується. Коли мешканці гуртожитку просили владу дати їм дозвіл поставити лічильники і не платити за 250 кВт на місяць, то спочатку О.В.Хавренко сказав, що це не дозволяє статус гуртожитку, хоча в житловому праві України такого положення немає, потім була відповідь, що це питання риторичне, тепер – що для цього потрібно більше як півмільйона гривень. І при тому, що мешканці готові самі купити лічильники, а установка лічильників між пакетником, який знаходиться у коридорі, і блоком, напевне, не коштує стільки.
Для повного щастя мешканцям гуртожитку зробили окремий ЖЕК №9, хоча в приміщеннях гуртожитку є 5-й і 6-й ЖЕКи. А це означає, що утримувати начальника ЖЕКу, бухгалтера, кастеляншу, охоронців на прохідній і т.п. дуже накладно для 190 сімей у порівнянні з іншими ЖЕКами, де кілька тисяч мешканців…
Поряд із гуртожитком розташований будинок №6 по вул.Дзержинського. Східна стіна цього будинку постійно мокра, і мешканці неодноразово зверталися по допомогу до влади, тому що на стінах грибок, шпалери відклеїлись, стіна холодна, як і вся квартира. Але, на жаль, і в 2008 році не заплановані роботи по ремонту стіни…», – пише депутат А.Лелека.
За роз’ясненням щодо питань, викладених у листі депутата А.Лелеки, «ЖВ» звернулись до першого заступника міського голови Олександра ХАВРЕНКА:
— За листопад і грудень 2007 року у міському бюджеті були передбачені кошти (близько 40 тисяч грн.) на компенсацію комунальним підприємствам, що надають послуги мешканцям гуртожитків по вул.Кропоткіна, 14/3, 14/4, для здешевлення їхніх платежів. Це було зроблено, і люди повинні були менше платити, тобто приблизно стільки, скільки й інші споживачі міста. Це по-перше.

По-друге, оскільки в місцевому бюджеті закладені мінімальні кошти для ЖКГ, (для порівняння – ми подавали бюджетний запит на 8,5 млн.грн. і це, до речі, за мінімальними потребами, а виділили поки що один мільйон на рік), тому ось це відшкодування і не було закладене. Але за підсумками казначейського звіту щодо використання бюджетних коштів, сподіваємось, що у лютому з’явиться можливість вирішити це питання – при перерозподілі залишку коштів минулого року. Сума перерозподілу очікується на рівні 800 тис.грн. Рішення про відшкодування готуємо.

Що стосується встановлення електролічильників у кожній кімнаті гуртожитків.

Питання це опрацьовувалось, я вів перемови з керівництвом ЖРЕМ і ПРЕМ. Вартість робіт на початок минулого року становила від 600 тис.грн. Нині ця сума, напевно, вже інша. Але проведення цих робіт економічно і технічно недоцільне.
Так, у гуртожитку є така особливість – люди платять в тому числі й за електроенергію місць загального користування. Тобто, все одно, навіть якщо в кімнаті буде електролічильник, мешканцям доведеться платити за місця загального користування. Звичайно, можна і потрібно вдосконалити цю процедуру, приміром, шляхом складання акта енергоспоживання. Тобто, балансоутримувач, ВЖРЕО, і мешканці, якщо буде в них таке бажання, можуть скласти відповідний договір, в якому визначити баланс енергоспоживання. Приміром, кожен мешканець заявляє про енергоспоживання конкретної квартири, перераховуючи свої електроприлади, визначається певна потужність, потім збивається баланс в цілому по гуртожитку. А щодо того, що мешканці згодні самі придбати електролічильники, то дорого коштує саме робота: складання проекту, матеріали, зарплата виконавців. Це ж треба зробити розводку в кожну кімнату, заштукатурити і пофарбувати, підключити лічильник тощо.

Стосовно оштукатурювання буд.№6 по вул.Дзержинського.

Мешканці цього будинку скаржились на незадовільний стан стін. Ми займалися цим питанням. За моєю вказівкою був розроблений кошторис проведення ремонтних робіт. Вартість їх становила 120-130 тис.грн. Знову повертаюсь до виділених на проблеми ЖКГ коштів. Якщо депутати міської ради виділили на це 1 млн.грн. на весь рік, а треба мільйонів п’ятнадцять, то про які ремонти можна взагалі казати? На капітальні ремонти житлового фонду виділено 355 тис.грн. Тобто, потрібно третину цих коштів віддати на один будинок, адже роботи по зазначеному будинку відносяться саме сюди, а як же інші проблеми вирішувати? Капітальний ремонт одного ліфта – від 50 тис.грн. Зробити можна багато, і є бажання, але немає коштів.
Відомо, що значна частина коштів бюджету міста йде на освіту. Звичайно, є бюджетний кодекс, який потрібно виконувати. Але я вважаю, що держава, яка збирає податки, і яка прийняла рішення, що в нас безкоштовна освіта і охорона здоров’я, не повинна все кинути на міський бюджет. На мою думку, питання фінансування освіти треба вирішувати на рівні хоча б співфінансування: 50% – з державного бюджету, 50% – з місцевого.

Що стосується створення на базі гуртожитків окремого ЖЕКу №9 пояснюю наступне.

Утримання гуртожитків не може здійснюватись за рахунок тарифів на квартплату мешканців всього міста. По «міських» тарифах – свої методики розрахунків, по гуртожитках – інші методики і розрахунки. Гуртожитки не мають статусу житлових будинків, тому на їх утримання передбачається окремий обслуговуючий персонал, який виконує окремі, незалежні від іншого персоналу ВЖРЕО, функції. При виділенні з міського бюджету коштів на компенсацію комунальним підприємствам їх витрат на обслуговування місць загального користування мешканці обох гуртожитків, як і за листопад-грудень, будуть платити значно менші суми.
На останок хочу сказати, що в прийнятті міського бюджету, його обговорені має право брати участь будь-який депутат міської ради. Пропозицій від депутата А.Л.Лелеки щодо перерозподілу коштів на користь житлово-комунального господарства і гуртожитків, зокрема, я особисто не чув і не бачив. Хоча хотілося б мати підтримку від більшості у фінансуванні цього напрямку для зменшення тих проблем, про які всі говорять і розуміють…

На фото оперативна нарада у міськвиконкомі, Лелека, Комойліков, Яковлєва, Мурашкін.
Газета “Жовтоводські вісті”

/2008/02/28/%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D0%BD%D1%81%D0%BD%D1%83-%D1%81%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B1/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
ВостГОК возобновил экспорт урана
Следующая запись
Рокировка на ВостГОКе
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *