Депутати міськради прийняли рішення про ліквідацію СШ №5

На сесії міської ради, яка відбулася 25 липня поточного року, депутати ухвалили рішення про ліквідацію комунального закладу освіти Жовтоводської середньої загальноосвітньої з профільними класами школи №5.

Про причини розгляду зазначеного питання розповіла начальник відділу освіти виконкому міської ради Любов Левіна. У своїй доповіді вона зазначила, що відділ освіти подав клопотання про винесення на сесію непопулярного, дуже серйозного і складного рішення, яке стосується оптимізації навчального закладу – СШ №5, із декількох обставин.

Перш за все – це невтішна статистика щодо загальної кількості учнів, котрі здобувають освіту у навчальних закладах міста, та наповнюваності класів СШ №5, зокрема.

За даними відділу освіти, усі школи міста розраховані приблизно на 10 тисяч учнів. У 1994 році в Жовтих Водах навчалося 9396 учнів, у 2000р. – 7701, на 1 вересня 2017 року їх було 3825. З огляду на такий стан справ, рішення про оптимізацію навчальних закладів приймалися і раніше. Так, через зменшення народжуваності за період із 1990 по 2002 роки у місті були закриті 15 дитячих садків.

За рішенням міської ради ліквідовані такі навчальні заклади: СШ №2 – у 1995 році, СШ №9 – у 2000 році, СШ №1, №7 – у 2009 році.

На сьогодні жовтоводські школи заповнені в середньому на 57% від проектної потужності. Але є такі, де наповнюваність сягає 90%, це, наприклад, СШ №3.

По СШ №5. Проектна потужність школи становить 578 учнів. В останні роки ситуація з наповнюваністю класів цього навчального закладу значно погіршилась. За словами Л.Левіної, у 2013 році у СШ №5 було 9 класів, в яких навчались 211 учнів, що становить 36,5% від потужності. У 2013-2014 навчальному році було 8 класів (194 учні, 33,5% від потужності); у 2014-2015 н.р. – 7 класів (179 учнів, 30,9% від потужності); у 2017-2018 н.р. – 6 класів (145 учнів, 25% від потужності). За прогнозами на 1 вересня 2018 року у п’ятій школі залишиться 76 учнів.

Відділом освіти було прийнято рішення про розформування 8-го класу, оскільки в ньому навчалось усього 19 дітей, зважаючи на те, що середня наповнюваність класів учнями по місту – 27.

Є службова записка директора школи, де він констатує факт, що у випадку розформування 8-го класу ймовірне розформування і 5-го класу, а функціонування закладу з 3-4 класами є недоцільним та фінансово невиправданим. Згідно з Законом України «По освіту», прийнятим 28 вересня 2017 року, кожен начальний заклад повинен мати повну автономію, в т.ч. і фінансову самостійність. Тож, у таких умовах СШ №5 просто не «виживе», тому що державна освітня субвенція з вересня 2017 року надається за кількістю учнів і йде тільки на зарплату педагогічних працівників.

Щоб не залишити вчителів недостатньо наповнених шкіл без зарплати, частина коштів вилучається у навчальних закладів із високим рівнем наповнюваності класів. Таке становище мало кого може задовольнити в умовах проведення освітньої реформи.

Л.Левіна також зазначила, що школі давалась можливість набрати учнів для відповідного функціонування закладу, але цього не відбулося. А утримувати величезну будівлю, в якій перебуватимуть з 1 вересня лише три класи, для місцевого бюджету вкрай неефективно.

Звичайно, виникають питання стосовно подальшої долі будівлі школи. Щодо цього, міський голова Володимир Абрамов повідомив, що існує варіант проведення реконструкції цього приміщення за кошти інвесторів, які готові виділити на це понад 2 мільйони гривень за умови розміщення там Центру надання адміністративних послуг. Тобто, є шанс зберегти триповерхову будівлю в центрі міста й експлуатувати її належним чином.

На засіданні сесії були присутні батьки учнів СШ №5, які висловили стурбованість із приводу закриття школи через те, що їхнім дітям доводиться добиратися до начального закладу на маршрутці, а взимку це дуже проблематично. Вони навіть запропонували перевести до СШ №5 класи з інших шкіл, щоб не закривати цей заклад.

Депутати, обговорюючи зазначене питання, відзначили, що питання закриття школи також їм болить, але реалії такі, що заклад, як освітня установа, далі функціонувати не може. Тож більшістю голосів рішення про ліквідацію СШ №5 було прийнято.


За інформацією сайту Жовтоводської міської ради

/2018/08/01/deputati-miskradi-prijnyali-rishennya-pro-likvidaciyu-ssh-5/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
За півгодини співробітники сектору реагування патрульної поліції затримали втікача з колонії
Следующая запись
У місті встановлюють нові урни та відновлюють зовнішнє освітлення
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *