До уваги підприємців – платників єдиного або фіксованого податків

У зв’язку із набранням чинності з 17 липня 2010 року Законом України  “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” фізичні особи – підприємці, які обрали особливий спосіб оподаткування (сплачують фіксований або єдиний податок), та члени сімей таких підприємців повинні сплачувати пенсійні внески у розмірі, не меншому за мінімальний (із урахуванням частини єдиного або фіксованого податків, що перераховується в Пенсійний фонд) та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

Сума страхового внеску визначається підприємцем самостійно.

Для прикладу наведемо порядок розрахунку суми, яку повинен сплатити до Пенсійного фонду підприємець – платник єдиного податку за ставкою 200 грн за серпень:

1) Мінімальний розмір пенсійного внеску за серпень:

888грн х 33,2%=294,82 грн де 888грн – мінімальна зарплата для періоду з 01.07.2010 до 30.09.2010,  33,2% – розмір страхового внеску до Пенсійного фонду для підприємців.

2) Сума, яка надходить до Пенсійного фонду, від суми сплаченого щомісяця єдиного податку:

200 грн х 42% = 84 грн

3) Сума, яку необхідно доплатити в Пенсійний фонд за серпень:

294,82 грн. – 84,00 грн. = 210,82 грн.

Сума максимального страхового внеску у період з 01.07.2010 до 30.09.2010 становить 4 422,24 гривень на місяць, яка розрахована наступним чином:

13 320,00 грн. х 33,2%, де

13 320,00 грн – розмір максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників,

33,2% – розмір страхового внеску до Пенсійного фонду для підприємців.

Якщо підприємець – платник єдиного або фіксованого податків бажає здійснити доплату до максимального розміру страхового внеску, то доплатити необхідно 4 338,24 грн. на місяць.

4 422,24 грн – 84,00 грн = 4 338,24 грн

Сплата страхових внесків здійснюється у строки, визначені част. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, тобто:

за липень-вересень 2010 року – до 20 жовтня 2010 року;

за жовтень – грудень 2010 року – до 20 січня 2011 року.

Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня   2011 року спеціалісти управлінь Пенсійного фонду на місцях надсилатимуть  розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал та вимогу про їх сплату для узгодження.

Суми несплачених страхових внесків стягуватимуться у примусовому порядку згідно з  чинним пенсійним законодавством.

Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в установах  ВАТ «Державний ощадний банк України», за місцем перебування на обліку підприємців як страхувальників. Одержати інформацію про реквізити рахунків необхідно в районному (міському) управлінні Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку.

За підсумками року (до 1 квітня 2011 року) зазначені особи повинні подати до органів Пенсійного фонду за місцем взяття на облік звіт про фіксований розмір страхового внеску та сплачені суми.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” обчислення страхового стажу здійснюється пропорційно сумам внесків, фактично отриманих на рахунок відповідного управління Пенсійного фонду.

Тому фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності, які сплачуватимуть внески відповідно до Закону, до страхового стажу буде зараховано повний місяць роботи та в подальшому такі підприємці матимуть право на призначення пенсії з урахуванням періодів, за які сплачені внески.

Підприємці, які є пенсіонерами, матимуть право на перерахунок пенсії через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії.

Всі підприємці, які обрали особливий спосіб оподаткування (сплачують фіксований або єдиний податок), зобов’язані дотримуватися норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме – своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Олена Дибченко,  заступник начальника головного управління ПФУ – начальник управління надходження доходів

/2010/09/11/predprinimateli-na-edinom-naloge/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Цена вопроса – 320 миллионов
Следующая запись
День физической культуры и спорта в Желтых Водах
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *