Інформація від Жовтоводського промислового коледжу ДНУ імені Олеся Гончара

ІА «Имеется мнение» продовжує заочну екскурсію до міських освітніх закладів, ідею якої нам підказав лист читача. Сьогодні розповімо про Жовтоводський промисловий коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Жовтоводський промисловий коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

Під час зустрічі з директором закладу Віталієм Кочергою та його заступником з навчально-виховної роботи Анатолієм Кондратенком ми дізналися багато нового.
Цікаві цифри та факти
Кількість студентів: близько 240.
Форма навчання: тільки денна.
Спеціальності та стипендії:
– «Економіка» (академічна стипендія студента – 830 грн.);
– «Будівництво та цивільна інженерія» (830 грн.);
– «Галузеве машинобудування» (академічна стипендія студента – 1056 грн.);
– «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (1056 грн.).
Відмінники отримують стипендію на 40% вище.

  • Термін навчання: 4 роки, спеціальність «Економіка» – 3 роки.
  • Основний прийом: після 9-го класу за результатами іспитів.
  • Для тих, хто закінчив 11 класів: є можливість вступити на 2-й курс коледжу на вільні бюджетні чи контрактні місця за конкурсом на основі сертифікатів ЗНО.
  • Вартість навчання за контрактом: 7200 грн. на рік (якщо родині студента важко сплатити всю суму одразу, дозволяється платити помісячно).
  • Навчальна практика: проходить на базі підприємств міста за договорами. Часто керівниками практики є випускники коледжу минулих років. За бажанням, студенти з інших населених пунктів можуть проходити практику на підприємствах свого міста чи села.
  • Гуртожиток: забезпечуються усі бажаючі.
  • Пільги: передбачені пільги для студентів соціально незахищених категорій – такі, як і у решти державних закладів. Зокрема, соціальна стипендія 2000 грн. та близько 2700 грн. щомісячно на харчування для дітей-сиріт. Детальніше – можна дізнатися у коледжі.
  • Три важливі документи, які отримує випускник коледжу: диплом молодшого спеціаліста, свідоцтво про одержання робітничої професії, атестат про повну загальну середню освіту.
  • Близько 60% випускників коледжу продовжують навчання в університетах чи інститутах.
  • Працевлаштування: 100% випускників, які отримали робочі спеціальності та бажають працевлаштуватись, розподіляються на підприємства та розпочинають працювати. Пропозицій навіть більше, ніж випускників! До коледжу звертаються підприємства Жовтих Вод, Олександрії, Кривого Рогу, Дніпра. Молодим фахівцям пропонують зарплати від мінімальної 3200 грн. до 6 тисяч гривень. Найменше пропозицій на спеціальність «Економіка».

Особливості вступу до ВНЗ випускників коледжу
– Чи мають випускники коледжу переваги при вступі до ВНЗ 3-4 рівня акредитації?
– При вступі до інституту чи університету за своєю спеціальністю – необхідно скласти фаховий іспит. Деякі університети проводять такий іспит безпосередньо у стінах коледжу. Випускників приймають на 2-й курс ВНЗ, а у деяких випадках – одразу на 3-й (за умови успішної здачі академрізниці). До Жовтоводського промислового коледжу надходять пропозиції від університетів Дніпра, Кропивницького, Кривого Рогу, Кам’янського щодо вступу випускників. Виші зацікавлені у прийомі фахівців, адже їх навчати набагато легше, ніж випускників шкіл.
– Чи може випускник коледжу вступити до ВНЗ іншого профілю?
– Так. Але, якщо він вступає на зовсім інший напрям (наприклад, вирішив стати перекладачем чи медиком), то умови – такі самі, як для випускників шкіл. Треба скласти ЗНО. Цього року шість випускників проходили таке тестування.

Чому коледж не рекламується у міських школах?
«Ми маємо проблеми з донесенням інформації до школярів та їхніх батьків, – відверто розповідає Анатолій Кондратенко, заступник директора коледжу. – На жаль, нам не вдається налагодити співпрацю з керівництвом шкіл. Завітати на батьківські збори (як пропонував читач ІА «Имеется мнение») чи зустрітися з 9-класниками – це наша нездійсненна мрія. Якби жовтоводські школи надали нам таку можливість – ми залюбки завітали б туди цілою делегацією.
Подібна ситуація вже спостерігається і у П’ятихатках. Хоча кілька років тому ми могли приїздити до місцевих школярів та надавати інформацію.
Хотілося б більшої співпраці і з владою Жовтих Вод, яка повинна бути зацікавлена:
– щоб жовтоводські діти отримували освіту;
– щоб економити кошти міського бюджету (коледж фінансується за кошти державного бюджету);
– щоб молодь залишалася працювати у місті.

Відомі випускники
На підприємствах Жовтих Вод працює багато фахівців, які отримали перші знання зі своєї професії саме у промисловому коледжі. Працівники коледжу згадують Олександра Пузерея (нині – директор ВП «Автоматика та машинобудування»), Едуарда Клеопу – головного енергетика ГМЗ (у минулому тривалий час керував Пятихатським РЕМ), Романа Криваху – начальника фінвідділу ДП «СхідГЗК», який навчався за спеціальністю «Економіка підприємства», та багатьох інших жовтоводців, які працюють за спеціальністю, отриманою у коледжі.
До речі, один із випускників – депутат Дніпропетровської облради Дмитро Чорний. Він закінчив промисловий коледж з «червоним» дипломом.

Чи стабільна ситуація у коледжі?
В Україні очікується реформування системи підготовки молодших спеціалістів. Розробляється проект відповідної концепції. Але коледжі та технікуми обов’язково будуть працювати. Тож, Жовтоводський промисловий коледж працює стабільно.

Поради батькам 9-класників та 11-класників
Керівництво промислового коледжу не перший рік спостерігає таку ситуацію: випускники 9-х чи 11-х класів подають документи до навчальних закладів інших міст, але не всім вдається вступити. Тоді вони чи їхні батьки згадують про жовтоводський коледж та цікавляться, чи можна вступити до нього. Але, на жаль, якщо своєчасно заява не подавалася, то вступити вже не можна.
Тож, порада батькам на наступний рік: подайте заяву до коледжу, якщо, навіть, розглядаєте його, як «запасний» варіант. Раптом – знадобиться. А вступивши до Жовтоводського промислового коледжу, можна з’ясувати, що «запасний» варіант виявиться якраз найкращим вибором для майбутнього фахівця.
Телефони для довідок: (095) 578-93-23, (097) 128-98-52.
Сайт коледжу: http://gvpk.dp.ua/
А наступна зупинка нашої заочної екскурсії – Західно-Дніпровський центр профтехосвіти (колишнє ВПУ-70). Сподіваємося, що його керівництво надасть таку ж детальну інформацію, яку ми отримали у педагогічному та промисловому коледжах.
ІА «Имеется мнение», фото М.Степаняна з архіву коледжу

/2017/08/13/informaciya-vid-zhovtovodskogo-promislovogo-koledzhu-dnu-imeni-olesya-gonchara/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
В строймаркет «М2» на постоянную работу требуется
Следующая запись
Новая победа юного гонщика Павла Зерния
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *