Як платити за воду, якщо є переплата по субсидії

Як платити за послуги з водопостачання та водовідведення у випадку, коли є переплата по субсидії, – роз’яснення щодо цього надали в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради.

субсидии

Компенсація у вигляді субсидії на послуги водопостачання та водовідведення для загальної кількості споживачів у місті Жовті Води надається в межах соціальної норми 4 куб. м на одну особу на місяць (ПКМУ від 06.08.2014 р. №409) та на неї встановлюється розмір обов’язкової плати.

Для отримувачів субсидії, в оселі яких не встановлено прилад обліку

У споживачів, в оселі яких не встановлено прилад обліку, нарахування за послуги водопостачання та водовідведення проводяться згідно з затвердженими нормами споживання: 10 куб. м на одну особу на місяць (затверджено рішенням виконкому Жовтоводської міської ради від 26.12.2013 р. №141). Все, що понад соціальної норми на субсидію, а саме 6 куб. м, (10 куб. м – 4 куб. м) сплачується в повному обсязі за затвердженим тарифом 29 грн. 98 коп за 1 куб. м (Постанова НКРЕКП від 22.03.2017 р. №311).

Звертаємо вашу увагу, що обов’язковий платіж необхідно сплачувати щомісячно в розмірі, встановленому УПСЗН разом із різницею між затвердженою та соціальною нормами.

Приклад оплати: обов’язкова плата по субсидії + (6 куб. м х 29,976 грн).

Для отримувачів субсидії, в оселі яких встановлено прилад обліку

Звертаємо вашу увагу, що необхідно щомісячно фіксувати покази приладу обліку та сплачувати за фактично спожиті послуги з урахуванням суми субсидії. За наявності переплати, яка залишилася після проведення перерахунку суми субсидії за попередній період отримання субсидії (яка не використана домогосподарством унаслідок економії споживання послуг), вона може бути зарахована для оплати споживання послуг на наступні розрахункові періоди, у т.ч.і в рахунок обов’язкової частки платежу (п.15 ПКМУ №848 від 21 жовтня 1995 р. зі змінами у ПКМУ від 26.04.2017 р. №300).

По закінченні терміну призначення субсидії підприємством-надавачем послуг (КП «Жовтоводський водоканал» ДОР) проводиться перерахунок субсидії на послуги водопостачання та водовідведення згідно з ПКМУ №534 від 23.08.2016 р. зі змінами у ПКМУ від 26.04.2017 р. №300 за формулою:

Nв = Cв – Hв, де

 – невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг із централізованого постачання холодної води (водовідведення) за останній період отримання субсидії, гривень;

 – загальна сума нарахованої субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг із централізованого постачання холодної води (водовідведення) за останній період отримання субсидії, гривень;

 – загальна вартість спожитих послуг із централізованого постачання холодної води (водовідведення) за останній період отримання субсидії, гривень.

Приклад оплати протягом періоду отримання субсидії:

  1. фактичний об’єм споживання склав 6 куб. м, таким чином оплата повинна складати: 6 куб. м х 29,976 грн – сума субсидії;
  2. фактичний об’єм споживання склав 2 куб. м, таким чином оплата повинна складати: 2 куб. м х 29,976 грн – сума субсидії.

Якщо субсидії достатньо для оплати, переплачувати додатково немає необхідності; якщо субсидію не повністю використано, вона зараховується для оплати на наступний період.

за інформацією офіційного сайту Жовтоводськоі міської ради

/2017/10/08/yak-platiti-za-vodu-yakshho-ye-pereplata-po-subsidi%d1%97/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Жовтоводці отримали «доступних ліків» на 457 тис. грн.
Следующая запись
Чому Богданчик опинився у реанімації?
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *