Як попередити грип?

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого полягає у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Нагадуємо читачам «ЖВ» про заходи профілактики, ознаки захворювання та методи лікування грипу.

Згадаємо заходи профілактики

Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний. Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ. Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

– повноцінно харчуйтеся, включайте у раціон вітаміни у природному вигляді;

– загартовуйтесь;

– часто провітрюйте приміщень;

– вживайте загальнозміцнюючі та тонізуючо-імуномодулюючі препарати та препарати цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

– часто мийте руки з милом, особливо після відвідування місць загального користування;

– прикривайте ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

– широко застосовуйте засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу?

Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми), навіть на тлі субфебрильної температури тіла.

У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

Загалом, грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Лікування має призначати лікар!

Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон.

Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі – загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини.

Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

Переважно на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

Уже в перші години температура тіла може сягати 39-40оС, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

Валентина Кузьменко,медсестра ВАІТ ДЗ СМСЧ-9

Довідка:

Субфебрильнатемпература (субфебрильна лихоманка) – підвищення температури тіла протягом тривалого часу в межах 37,5-38оC. Спостерігається при багатьох захворюваннях, зокрема, може свідчити про наявність уповільненого запального процесу.

/2013/01/04/yak-poperediti-grip/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
На «СхідГЗК» лише вчора виплатили зарплати за листопад
Следующая запись
Письмо в редакцию: «Почем спорт для народа?»
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *