Як в Жовтих Водах землю оцінюють

На 53-й сесії Жовтоводської міської ради 28 січня 2010 р. було  прийнято рішення, яким відмінено рішення Жовтоводської міської ради від 29 грудня 2009 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води», враховуючи численні звернення суб`єктів підприємницької діяльності.

Також міська рада вирішила утворити нову тимчасову контрольну комісію міської ради на основі постійної комісії з питань містобудування, землекористування, комунальної власності. Новоствореній комісії в термін до наступної чергової сесії проінформувати міську раду про виконання даного доручення.

Зазначена комісія працювала, в тому числі з залученням фахівців, а саме:
Чумак Олег Михайлович – керівник відділу Держкомзему у м. Жовті Води
Абрамов Володимир Васильович – адвокат.

На черговій сесії Жовтоводської міської ради, що відбулася 26 лютого 2010 року це питання не було включено до порядку денного.

Але відомо, що комісія працювала і навіть прийняла певне рішення. Так комісія вирішила, що питання на сесії доповість депутат Беспятий А.О., а співдоповідачем буде адвокат Абрамов В.В., який зробив юридичний аудит документа «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області».Чому питання затвердження документа «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області» є важливим? Тому що після затвердження цього документа в м. Жовті Води збільшується земельний податок, орендна плата. А це стосується всіх власників та користувачів земельних ділянок в м. Жовті Води, в тому числі  комунальних підприємств. Якби зараз діяла нова нормативна грошова оцінка, то для більшості плата за землю зросла, при чому для багатьох – суттєво. Наприклад, якщо   підприємство  Х раніше сплачувало орендну плату за  рік з урахуванням індексації в розмірі 52 тис. грн., то нова плата була б  129 тис. грн.  При тому, що криза ще не закінчилась. Зростання земельного податку для комунальних підприємств призведе до зростання тарифу на комунальні послуги. Приватні підприємства і підприємці вимушені будуть підняти ціни для компенсації витрат на плату за землю.

При дослідженні відповідності документа «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області» було встановлено наступне.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області станом на 01.01.2009 р., що розроблена  Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто»,  не має позитивного висновку державної експертизи, і її реалізація є правопорушенням.

Замовником Технічної документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області  повинна бути Жовтоводська міська рада, а не виконком.

Документ «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області» базується на помилкових даних щодо чисельності населення міста Жовті Води Дніпропетровської області, і ця помилка призвела до завищення середньої вартості одного квадратного метра земель міста Жовті Води Дніпропетровської області.

При розрахунку витрат на освоєння та облаштування території міста Жовті Води  помилково враховувалась первісна вартість майна, що знаходиться за межами території міста Жовті Води. Це стосується очисних споруд і споруд  водозабору на р. Інгулець.

Документу «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області» безпідставно надали гриф «Для службового користування».

Для розрахунку середньої (базової)  вартості одного квадратного метра земель м. Жовті Води, а саме: в 1999 році (цей же розробник документації) приймав площу в розмірі  3143,1 га. Без зазначення підстав, в розрахунку 2009 року  – 1739,7728 га.

Відсутнє будь-яке обґрунтування такого суттєвого (на 44,65%) зменшення площі земель м. Жовті Води, яка приймалась для розрахунку середньої (базової) вартості одного квадратного метра земель м. Жовті Води. При цьому, загальна площа земель м. Жовті Води не змінилась і склала 3378,0 га.

Якби для розрахунку було використано площу розміром 3143,1 га, то навіть при незмінному значенні вартості на освоєння та облаштування території міста в розрахунку на один квадратний метр, середня (базова) вартість одного квадратного метра в м. Жовті Води склала б  14,95 грн. замість 27,01 грн.

З урахуванням значення коефіцієнта Км1 для чисельності населення м.Жовті Води менш як 50 тис. осіб, вартість одного квадратного метра в м. Жовті Води склала б 35,88 грн. замість 75,63 грн.

Володимир АБРАМОВ, РИА „Имеется мнение”.

От редакции.

Юридический аудит документа«Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Жовті Води Дніпропетровської області», а такжекопии всех документов, на которые автор ссылается в своей статье, предоставлены редакции РИА „Имеется мнение”.

/2010/03/01/o-zemle/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Ющенко рассказал о катастрофической ситуации в Желтых Водах
Следующая запись
Дорогая наша земля. Позиция мэра.
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *