Якби я був магнат…

Як заробити гроші? Це одвічне питання турбує всі верстви населення. Дехто вважає, що добре бути підприємцем – залежати від самого себе і займатися тим, що тобі до душі. А дехто ще вважає, що бізнесмен – він «як сир у маслі» — заробляє багато і все йому дається легко. Як це воно – придумати свій бізнес і впровадити його в життя? Ось це мали на собі відчути студенти Інституту підприємництва «Стратегія» під час бізнес-гри «Магнат», яка традиційно проходить у День студента.

«Гра «Магнат» — наше ноу-хау – поєднання практики й навчання щодо розвитку підприємницьких здібностей, — розповів заступник декана Валерій Васько, провівши екскурсію по об’єктах гри. — За статистикою, котру ми ретельно вивчаємо, ІП «Стратегія» — єдиний вищий навчальний заклад, котрий має таку програму. Студенти інституту створюють свій бізнес. Кожне підприємство має свій статут, бізнес-план. Кожен з учасників показує у грі свій талант підприємця, талант приваблювати клієнтів, заробляти гроші».

Велика кількість об’єктів громадського харчування на різний смак (від традиційної української кухні до ресторанчику у китайському стилі) не здивувала, але, безумовно, порадувала весь інститут. Цей бізнес студентами вважається прибутковим. І дійсно, хто ж відмовиться скуштувати смачненького? Втім, цього року було й чимало закладів грального й розважального бізнесу (казино, тир, лотерея), а також підприємств виробничого характеру: ляльки, вишивки, фотографії, різноманітні сувеніри, зроблені руками студентів.

За словами Валерія Васька, гра «Магнат» допомагає студентам і після закінчення інституту у їх подальшому житті. Тому є приклади: деякі заклади громадського харчування у Жовтих Водах, а також у таких містах як Верхньодніпровськ та Дніпропетровськ.

Головною метою гри є генерація ідей. Отже, журі, перш за все, оцінювало цікаві рішення та неординарні ідеї, а потім відбувалося оцінювання за отриманими фінансовими результатами. Нагородження переможців гри провели завідувач кафедрою управління Василь Сайко та друг інституту і постійний спонсор заходів, які в ньому відбуваються, — приватний підприємець Олександр Вієнко.

За номінаціями були нагороджені найцікавіші бізнес-проекти:

— ресторан «Китайська мрія» — за стиль і цілісність проекту;

— проект «Потойбічний світ» — за новизну ідеї;

— проект «Берегиня» — за самовіддану наполегливість і вірність ідеї мануфактури;

— кафе «Ржавая струна» — за духовну близькість до компанії «Джаз»;

— кафе «Лусни, пико!» — за найкретивнішу назву, яка відповідала якості кухні;

— «Фіфа» — за створення надзвичайної краси — плетіння «золотих» кіс.

У проекті «Діснейленд» судді відзначили сміливий гумористичний слоган: «Дети любят не папу с мамой, а трубочки с кремом». Одним словом, студенти максимально проявляли свою творчість, втім вирішальними стали фінансові результати.

Серед закладів громадського харчування місця розподілилися таким чином:

І місце отримав проект «Ретро-кафе» (група Е-08-52);

ІІ місце – «У Ашота» (М-09-51, 52)

ІІІ місце – «Дрова» (У-09-51).

Серед підприємств сфери обслуговування та роздрібної торгівлі:

І місце – лотерея «Отстегни тугрей – фортуну разогрей» (У-07-51);

ІІ місце – «Берегиня» (М-08-52);

ІІІ місце — проект «Безпрограшна гра» (Е-09-51).

Дехто з підприємців міста з цікавістю відвідав цього дня інститут: і студентські роки пригадалися, і настрій покращився, і цікавими ідеями зарядилися. Під час церемонії нагородження і О.Вієнко, і О.Ганжа дякували за чудовий захід, на якому вони побували.

Організатори гри «Магнат» висловлюють подяку приватним підприємцям за надання експертних оцінок — Віталію Галясу та Олександру Шеченку, за фінансову підтримку – Олексію Ганжі, Ірині та Валерію Овчаровим, Олександру Вієнку.

Людмила НОВОШЕВСЬКА, Фото: Ігор Жмур, ІА «Имеется мнение»

/2011/11/24/yakbi-ya-buv-magnat%E2%80%A6/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Опасно ли кушать в детских садах? Часть первая
Следующая запись
День студента у «Стратегії»: «Талант без меж»
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *