Якість газу на Дніпропетровщині підтвердили лабораторні дослідження

Газорозподільні компанії Дніпропетровщини провели публічний аналіз з визначення якості природного газу, що надходить до споживачів. У присутності журналістів та депутатів з розподільної мережі було відібрано три проби блакитного палива в різних населених пунктах. Результати лабораторних досліджень, що відбулись під прицілами камер, засвідчили: газ, який постачається споживачам області, відповідає державному стандарту, проте його калорійність може різнитися.

Участь у публічному експерименті взяла спеціально створена група з обласних депутатів, які входять до складу тимчасової комісії з перевірки якості газу для побутових споживачів, та представників ЗМІ. Щоб розвіяти припущення про так зване «розбавляння» газу – чи то киснем, чи то азотом, фахівці ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Криворіжгаз» продемонстрували весь цикл транспортування блакитного палива розподільними мережами до кінцевого споживача.
«Нашим клієнтам газ надходить системою розподільних газопроводів, яка повністю герметична. Будь-які втручання в її роботу є вибухонебезпечними. Тому, на етапі, коли газ потрапляє в мережу, з ним неможливо проводити жодних маніпуляцій, – пояснює начальник служби контролю за виробництвом ПАТ «Дніпропетровськгаз» Дмитро Грицай. – Однак потрібно розуміти, що у складі палива є об’ємна частка кисню, яка за стандартом не перевищує 1%. При збільшенні цього показника, утворюється вибухонебезпечна суміш. Якщо ж говорити про азот, то його ціна взагалі втричі дорожча від газу».

Для чистоти експерименту фахівці газових компаній відібрали проби газу на трьох газорозподільних пунктах (ГРП) у містах Синельникове, Дніпро та Кривий Ріг. Спеціальні балони з пробами газу у супроводі депутатів та журналістів доставили в лабораторію ПАТ «Дніпропетровськгаз». Там на сучасному хроматографі фахівці провели публічний аналіз його фізико-хімічного складу. Результати засвідчили, що основний показник якості газу – калорійність на 8% перевищує вимогу державного стандарту. Проте в трьох точках відбору його теплотворна здатність коливається у межах 8186 – 8200 ккал/м3.
«Аналіз підтвердив, що газ на Дніпропетровщині якісний. Однак, як бачимо, навіть в одному регіоні його калорійність може дещо відрізнятися, адже паливо надходить до нас з різних джерел: власний видобуток чи реверс. Тому, бажання наших клієнтів сплачувати за використану енергію, як це давно відбувається в Європі, є справедливим», – зазначив Дмитро Грицай.
З’ясувати скільки ж енергії витрачається для обігріву приміщення чи приготування їжі під час спалювання одного кубометра газу українські споживачі зможуть вже найближчим часом. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 26 січня 2017 року прийняла

постанову “Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП про введення на ринку природного газу використання одиниць енергії”. Документом передбачено, що разом з обсягом спожитого палива в кубометрах, у рахунках за газ буде вказано розмір використаного ресурсу в енергетичних одиницях, тобто кіловатах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3).
Для інформації. За результатами публічного експерименту з перевірки якості природного газу компанії з розподілу газу в Дніпропетровській області проведуть підсумкову прес-конференцію, де буде прокоментовано результати аналізу відібраних проб газу та фахівці газових підприємств дадуть відповідь на питання щодо змін на ринку природного газу в Україні, а саме: переходу розрахунку газу за енергоодиницями.
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у прес-конференції, що відбудеться 7 лютого 2017 року на базі прес-центру «Мост Днепр» за адресою: вул. Староказацька, 40 б, об 11.00.
Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області (крім м Дніпро і м. Кривий Ріг) і посідає друге місце з транспортування природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 1,8 мільярдів кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%. ПАТ «Дніпропетровськгаз» – одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Жовтоводська дільниця Кам’янского відділення  ПАТ “Дніпропетровськгаз “

З повагою,
інженер 1 кат. сектору оперативного планування
виробничо-технічного відділу
ПАТ «Дніпропетровськгаз»

/2017/02/06/yakist-gazu-na-dnipropetrovshhini-pidtverdili-laboratorni-doslidzhennya/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Допомога та облаштування гуртожитків для переселенців
Следующая запись
Інформує міська влада м. Жовті Води
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *