Книжкова виставка, присвячена 80-річчю утворення Дніпропетровської області

2012 рік на території нашого регіону оголошено роком 80-річчя Дніпропетровщини.

Що таке 80 років в історичному вимірі? Мить! Але за цей час наш регіон посів одне з провідних місць в Україні за багатьма показниками, став інвестиційно привабливим для багатьох  країн світу. При цьому варто враховувати ті випробування, які випали на долю області та її жителів: голод і фашистська окупація, повоєнні роки, злидні і сталінські репресії. Наші земляки не тільки вистояли перед труднощами, але й створили один з найпотужніших регіонів України – економічний та культурний центр держави, її космічну столицю.

     «Край славетних історичних традицій та наполегливої праці» — під таким гаслом 6 лютого цього року в читальній залі Центральної бібліотеки комунального закладу культури «Жовтоводська ЦБС» відбулась презентація розгорнутої книжкової виставки «О краю мій, моя колиска, мойого серця оберіг», яку присвячено 80-річчю утворення Дніпропетровської області.

      Виставка складається з чотирьох розділів, в яких детально розкривається історичне минуле нашого краю, його сьогодення, культурне надбання та літературне життя Дніпропетровщини. На ній експоновані найкращі видання, присвячені Дніпропетровській області. Серед них: енциклопедичні довідники, історико-меморіальні дослідження, мемуари, книги-хроніки, спогади, папка-досьє, збірки віршів та прози.

     Серед цих видань слід особливо відмітити ті, що бібліотека отримала останнім часом. Це унікальна книга «Неповторна Дніпропетровщина», в якій ґрунтовно, на високому професійному рівні простежується історія Придніпров’я з давніх-давен і до наших днів. Змістовно і в максимально повному обсязі подано розділи про природу, економіку, соціально-гуманітарний розвиток, інвестиційну політику. Досить повно сказано про міста і райони, про те, що Дніпропетровщину визнано діловим центром України.

     Безсмертним подвигам Героїв Радянського Союзу з багатьох областей, країв, республік колишнього Радянського Союзу, удостоєних на Дніпропетровщині вищої відзнаки ратної доблесті, присвячене двохтомне видання «Бойова слава Дніпропетровщини». В роки Великої Вітчизняної війни Дніпропетровщина знаходилась а епіцентрі героїчної боротьби з німецько-фашистськими окупантами. По кількості воїнів, відзначених за участь у боях на її території Золотою Зіркою Героя, вона займає одне з перших місць. Саме їм, 594 Героям Радянського Союзу, присвячене це видання.

     Великій Вітчизняній війні також присвячено збірку віршів та прози «Творцям Перемоги», яка є творчою працею колективу авторів-членів Регіонального Союзу письменників Придніпров’я.

     Серед новітніх художніх видань, присвячених нашому краю, слід відмітити збірку «Рідне місто моє», до якої увійшли твори, написані впродовж всього існування потужного індустріального центру – Дніпропетровська. До створення книги доклали зусилля багато митців: поетів і прозаїків, фотохудожників і дизайнерів, журналістів і видавців, — усіх творців об’єднує любов до рідного краю, небайдуже ставлення до його долі.

     Кращі мистецькі твори художників Дніпропетровщини – членів Національної спілки художників України та Спілки художників СРСР представлені у науково-методичному виданні «Художники Дніпропетровщини». Це безцінна спадщина тих, хто пішов від нас, хто стояв біля витоків заснування дніпропетровської організації Спілки художників і до сучасників.

     Більш детальніше з цими та багатьма іншими виданнями, присвяченими 80-річчю утворення Дніпропетровської області, які представлені на книжковій виставці «О краю мій, моя колиска, мойого серця оберіг», ви зможете познайомитися в Центральній бібліотеці за адресою: вул. 50-річчя Комсомолу, 23.

     Ми запрошуємо всіх, хто цікавиться історією та сьогоденням нашого краю і прагне більш детальніше познайомитися з його надбаннями.

Завідуюча відділом обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «ЖЦБС», Ізмоденова Л.Г.

/2012/02/09/knizhkova-vistavka-prisvyachena-80-richchyu-utvorennya-dnipropetrovsko%d1%97-oblasti/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Рейтинг шкіл міста Жовті Води за результатами ЗНО 2011: іноземні мови
Следующая запись
Бесплатной медициной в ЖВ занялась прокуратура. Комментирует Пётр Пастух
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *