КП ВЖРЕО захищає свої права

У попередньому матеріалі ми розповідали про те, що КП ВЖРЕО подало чотири позови до виконавчого комітету міськради з приводу відшкодування різниці в тарифах. Суд щодо першого позову виграно. Але підприємству доводиться бути не тільки в ролі позивачів.

Так ВЖРЕО програло суди ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги» на загальну суму 14 млн грн.

Рішення суду щодо стягнення 5 млн грн та 9 млн грн, відповідно, за заборгованість з оплати електроенергії, яка була використана на освітлення місць загального користування та ліфтів, перебуває у Державній виконавчій службі у зв’язку з тим, що підприємство не має таких коштів для сплати. Рахунки КП ВЖРЕО арештовані. Про що йде мова? 

Директор КП ВЖРЕО Андрій Поляков розповів, що, починаючи з 2011 року кількість електроенергії на внутрішньобудинкові потреби, яка пред’являлась підприємству до сплати, була значно вищою, ніж передбачена в тарифі, та розраховувалась відповідно до норм споживання електроенергії. Щомісячна кількість кВт у наданих рахунках перевищувала кількість кВт у тарифах на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій на 40-90% (щодо цього є висновок Інституту судових експертиз).

«Як відомо, питання з електропостачання, електроспоживання і розрахунків за електричну енергію регулюються Правилами користування електричною енергією, – говорить А.Поляков. – При цьому утворилася ситуація, коли вся недоврахована електрична енергія в житловому секторі міста, а це і прямі, і приховані крадіжки (несвоєчасна оплата, оплата не в повному обсязі або взагалі відсутність оплати), лягла на «останню ланку» в ланцюгу електропостачання – КП ВЖРЕО, технологічними мережами якого електроенергія доводиться до кінцевого споживача – населення.

Неодноразові звернення ВЖРЕО до керівництва ДТЕК щодо виправлення виявлених недоліків ігнорувалися, та на початок кожного місяця перед підприємством поставала загроза відключення від енергопостачання ліфтів, місць загального користування житлового фонду та всього підприємства у разі несплати наданих рахунків».

Зрештою, так і сталося. Через значну заборгованість за спожиту населенням електроенергію на внутрішньобудинкові потреби, невідповідність розміру тарифу фактичним витратам на утримання об’єктів підприємства, неможливість оплатити рахунки за «шалене» використання електрики, наразі відсутнє електропостачання в багатоповерхових будинках, виробничих приміщеннях ВЖРЕО. Не останню роль у цій складній ситуації зіграло й те, що ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги» відмовляється укладати з КП ВЖРЕО договір на постачання електроенергії на внутрішньобудинкові потреби житлових будинків, які перебувають на обслуговуванні підприємства. Саме це наразі заперечується ВЖРЕО у суді, про що подано відповідний позов. Суд підприємство виграло, але відповідач подав апеляційну скаргу, що значно затягує процес вирішення питання.

«На адресу виконавчого комітету надавались листи, в яких була викладена повна інформація стосовно дій та заходів ВЖРЕО щодо постачання електроенергії для освітлення місць загального користування та роботи ліфтів, але, на жаль, конструктивної допомоги на даний час не отримало», – зауважив А.Поляков.

Якщо говорити в цілому стосовно ситуації на підприємстві, то, за словами його керівника, на сьогодні ВЖРЕО перебуває у вкрай складному фінансовому стані.

Утворилась двомісячна заборгованість із виплати заробітної плати, несвоєчасно сплачуються ЄСВ та інші податки, внаслідок чого нараховуються значні штрафні санкції, що знову ж таки негативно впливає на діяльність підприємства. Окрім цього, через відсутність електропостачання мешканці багатоповерхових будинків обирають іншу форму управління або іншого управителя, що також завдає збитків ВЖРЕО та створює соціальну напруженість у колективі.

Як комунальному підприємству вибратись із цього кола суцільних проблем без допомоги міської влади? Так, у роботі ВЖРЕО можна знайти недоліки (як і на будь-якому іншому підприємстві), можливо, й структура його не бездоганна. Але знищувати – не єдиний варіант вирішення проблеми. Нагадаємо, що КП ВЖРЕО – багатофункціональне підприємство, яке надає послуги з утримання житлового фонду, прибирання вулиць міста, розчищення від снігу і ожеледиці, проводить роботи з озеленення території, асфальтування тощо. Може, керівництву міста слід проявити більше уваги до питань подальшого існування ВЖРЕО й не сповідувати принцип «ламати – не будувати»?

ІА «Имеется мнение»

/2019/10/21/kp-vzhreo-zaxishhaye-svo%d1%97-prava/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Із 1 жовтня 2019 року КП «Чисте місто» збільшує тарифи на послуги
Следующая запись
У Жовтих Вод з’явився новий депутат Дніпропетровської обласної ради
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *