Лава-на-лаву. У Жовтих Водах пройшов фестиваль козацького бойового мистецта

27 травня у Жовтих Водах відбувся V Всеукраїнський фестиваль  козацького традиційного та бойового мистецтва «Герць». Організатори відзначають, що з кожним роком до фестивалю долучаються все більше учасників та глядачів, а також організацій, які допомагають у проведенні заходу. Як і в минулому році, у фестивалі взяли участь жовтоводці  та гості, які приїхали з різних міст України: Павлограду, Новомосковську, Дніпра, Києва. Нагородив переможців змагань лідер  Національного Корпусу Андрій Білецкий.

Фестиваль традиційно розпочався із яскравої ходи патріотів вулицями міста – від початку вул.Івана Богуна у напрямку до пам’ятника Героям Визвольної війни 1648-1654рр. Усе це супроводжувалося українськими піснями з гучномовця, національною символікою та вигуками «Слава Україні! Героям слава!» Біля пам’ятника учасники заходу прочитали «Молитву українського націоналіста» та уважно вислухали настанови й побажання від організаторів.

Змагання з традиційного та бойового мистецтва відбувалися неподалік від парку Слави, на території другого корпусу ІП «Стратегія»,  де також в рамках фестивалю проходили виставки майстрів ужиткового мистецтва, ігри та розваги для дорослих та дітей, проходив фінальний етап міської військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура» під керівництвом членів ГО «СУВІАТО», фотовиставка, виставка козацької зброї.

Як розповів представник організаторів Владислав  Дутчак, цього року ініціатором фестивалю виступив ЦК «АЗОВ». До заходу долучилися громадські організації, зокрема, ГО «Оборона Великої України», Школа козацького гарту ім.Максима Пошедіна «Хорт»,  жовтоводська ГО ветеранів АТО «СУВІАТО», Студія розвитку «Експеримент», жовтоводський осередок ПП «Національний корпус». Також у фестивалі взяли участь команди шкіл міста, які готували показові виступи та тематичні стенди.

Головною метою фестивалю «Герць» є пропаганда здорового способу життя, традиційних козацьких бойових мистецтв, пропаганда всього здорового, що є в нашій нації, в нашій історії. Тому й фестиваль має назву традиційного та бойового мистецтва.

«За «шароварщиною» ми часто-густо забуваємо ту мету, яку несло козацтво, – оборона України. Насамперед козацтво – це мужність. А ми часто зводимо традиції до того, що можемо заспівати пісню, з’їсти вареника і, як рекламують по телебаченню, випити гіркої, говорячи: «Випий горілки, ти ж козак!» Але справжній козак займається спортом. Справжній козак боронить Україну, – переконаний В.Дутчак.  – Наші бойові змагання й мають показати оце молодецтво,учасники мають довести, що вони є гідними нащадками славних пращурів.  Ці змагання відрізняються від звичайних спортивних змагань тим, що  для перемоги потрібна не тільки витримка й майстерність, а й командна робота, відчуття побратимства і плеча друга».

Голова міської ГО «СУВІАТО» Євген Давиденко відзначив, що ветерани нинішньої війни, учасники АТО залюбки підтримують такі заходи: «Це дає розвиток нашим дітям, прищеплює любов традицій рідної країни. Ми у свою чергу також працюємо з дітьми, проводимо у школах  інформаційну та роз’яснювальну роботу, наприклад, щодо можливої терористичної загрози, пояснюємо, як поводитися при знаходженні вибухових речовин або незрозумілих предметів тощо».

Найцікавішою, найбільш очікуваною та видовищною частиною фестивалю є змагання серед дорослих команд. Ось чого насправді чекали учасники і глядачі! У цей момент просто неможливо втриматися від емоцій!  Під гучну музику та вигуки вболівальників учасники команд завзято зіткнулися у двобої. Та так, що на полі аж курява піднялася!

Змагання складалися з таких традиційних козацьких забав, як «Лава-на-лаву» (категорія «Штовхач») та групова боротьба «Борня».

За перемогу боролися чотири дорослі команди: дві – у змаганнях «Лава-на- лаву» – команда «Моноліт» та збірна команда Національного корпусу та активістів ГО «Оборона Великої України»; дві – у змаганнях «Борня» – спортивна школа «Спас-Штурм» з м.Дніпро та збірна Спортивного корпусу.

Жовтоводська команда «Моноліт» (головний тренер та капітан команди Сергій Коряулін), як і минулого року, здобула перемогу у боях «Лава-на-лаву» – разом із хлопцями з ГО «Оборона Великої України». Переможцями у «Борні» стали хлопці зі спортивної школи «Спас-Штурм» (головний тренер – Геннадій Поляков).

Загалом у змаганнях взяли участь 32 дорослих спортсмени та шестеро дітей. Учасники та глядачі після змагань продовжили спілкування, смакуючи традиційний козацький куліш від ветеранів АТО.

Людмила Новошевська, Сергій Челноков, ИА “Имеется мнение”, відео: ТРК “Жовта Річка”

Related Images:

/2017/05/31/lava-na-lavu-u-zhovtix-vodax-projshov-festival-kozackogo-bojovogo-mistecta/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Оголошення псують вигляд міста
Следующая запись
Соціальний ролик до Дня захисту дітей
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *