Підвищення пенсій чорнобильцям

З 1 липня підлягають перерахунку усі надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюють, виходячи з розміру прожиткового мінімуму. Окрім цього додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи зросте для інвалідів, щодо яких установлено причиновий зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, з 15, 20 та 30% до 18, 24 і 36% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також перераховують пенсії за особливі заслуги, які, відповідно до Закону України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, встановлюють у розмірі 20% — 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перерахунку підлягають і розміри щомісячної доплати до пенсії пенсіонерам, які не працюють, вивільненим у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС. Нагадуємо, що згідно з пунктом „г” частини другої статті 12 Закону України „Про загальні засади подальшої експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему” та постанови Кабміну від 13 вересня 2001 року №1155, розмір щомісячної доплати до пенсії пенсіонерам, які не працюють і які станом на 15 грудня 2000 року перебували у трудових відносинах із Чорнобильською АЕС на постійній основі (окрім сумісників) і мають право на отримання пенсії як на загальних, так і на пільгових умовах, а також по інвалідності, і вивільнені у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС, становить за наявності стажу роботи на цій станції до п’яти років 25% від розміру прожиткового мінімуму, визначеного на відповідний рік для осіб, які втратили працездатність.

За кожний наступний повний рік роботи щомісячну доплату збільшують на 5% від розміру зазначеного прожиткового мінімуму. Максимальний розмір щомісячної доплати не може перевищувати розмір такого мінімуму.

Адміністрація ПФУ в м.Жовті Води

/2012/08/19/pidvishhennya-pensij-chornobilcyam/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Африканська чума загрожує жовтоводським свиногосподарствам
Следующая запись
Илона Биреш. Гордость Желтых Вод
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *