Прийнято нові Правила утримання домашніх тварин

У березні поточного року в нашому місті депутатами Жовтоводської міської ради було затверджено нові Правила утримання домашніх тварин. Із проханням прокоментувати їх ми звернулися до начальника управління ветеринарної служби міста Андрія Слабко.

 — Андрію, скажіть, будь ласка, як регулювалося дане питання до прийняття цього документа? Чи були якісь правила раніше і у зв’язку з чим з’явилися нові?
— Раніше діяли так звані «радянські» правила, що були затверджені ще у 1980 році. Вони діяли на території населених пунктів УРСР. Якоюсь мірою вони відповідали і сучасним стандартам, але для того, щоб остаточно привести їх у відповідність до вимог сучасного законодавства у сфері утримання тварин, захисту їх від жорстокого поводження, необхідно було розробити і затвердити нові правила. Хотів би звернути увагу, що, незважаючи на назву — «Правила утримання домашніх тварин», йдеться про утримання, насамперед, собак та котів.
— Чим кардинально відрізняються нові Правила від попередніх «радянських»?
— Головний акцент ставиться на соціалізації собак і котів, на наближенні їх до людського співіснування, а також захисті від жорстокого поводження з тваринами. Це, певно, і є новими моментами, котрі відображені, на жаль, не повною мірою. Особисто я розглядаю ці Правила як перший крок до створення послідуючих документів, які регламентуватимуть на території міста поводження з безпритульними тваринами, створення більш наближених до реальності місць вигулу тварин. Маючи п’ять-шість, раніше затверджених міською владою, місць вигулу собак, вимагати від людей виконання цих норм у частині вільного вигулу не зовсім правильно. Тож, сподіваюся, невдовзі з’являться документи, що регламентуватимуть ці питання.
— Зрозуміло, це – згодом. А що вже тепер мають знати власники тварин у зв’язку із прийняттям Правил?
— Я зупинюся на кількох ключових моментах, що стосуються обов’язків та прав власників тварин. Отже, власники зобов’язані реєструвати домашніх тварин віком від двох місяців і старше. При первинній реєстрації власникам видаватимуться реєстраційні посвідчення і Правила утримання, а на собак – ще й номерні знаки (прикріплюються до ошийника). Реєстрацію проводять житлово-ремонтно-експлуатаційні дільниці. Порядок реєстрації поки що перебуває на стадії розробки.
— Тобто поки що не варто звертатися до ЖРЕДу і реєструвати тварину?
— Я думаю, що це можна буде зробити не раніше, як через два місяці.
— Це стосується і собак, і котів?
— Саме так. Як і у попередніх правилах, у нових регламентовано утримання сторожових собак і котів на території приватних подвір’їв. Акцент зроблено на тому, що кількість тварин не обмежується, але власник має забезпечити безпеку для оточуючих. На огорожі, як і раніше, має бути попереджувальний напис про наявність тварин на території подвір’я.
— А у квартирах обмежується кількість тварин, яких можна утримувати?
— На жаль, це так. Ветслужба не була прибічником цих обмежень. А з іншого боку такі обмеження можна зрозуміти, оскільки інколи справа доходить до некерованих ситуацій. Нині у Правилах дозволяється утримання не більше як двох тварин. Більша кількість може бути, коли йдеться про приплід у віці до трьох місяців. Хотілося б відзначити, що нам вдалося у прийнятих Правилах прописати один пункт, який завжди викликав найбільше невдоволення – щодо пересування домашніх тварин територією міста. Відповідно до попередніх вимог, усі собаки мали триматися на короткому повідку і у наморднику. Усі власники домашніх тварин прекрасно розуміють, що є різні тварини. Реальну загрозу являють собою великі і агресивні. Застосовувати вимоги щодо наявності намордника до всіх тварин недоречно. Є затверджений перелік потенційно небезпечних тварин. Отже, нині пересуватися містом поза зонами вільного вигулу собак зобов’язані на короткому повідку і в наморднику тільки потенційно небезпечні тварини, а на короткому повідку – всі інші собаки. Тобто ця норма є більш адаптованою до реальності.
— В одному з пунктів нових Правил говориться, що власники домашніх тварин мають право утримувати їх «у квартирах лише за письмовою згодою сусідів по поверху». Як Ви прокоментуєте даний пункт?
— На усіх стадіях розробки Правил ми були проти цього пункту. Діставати згоду сусідів на утримання домашньої тварини мені здається не зовсім слушно. Ветслужба була розробником даних Правил, але при розгляді їх депутатською комісією були внесені зміни. Ми відстоювали свої позиції, але у даному випадку наша думка не була врахована. Даний пункт має на увазі, що у сусідів беруться підписи на випадок можливих претензій.
— А скажіть, будь ласка, чи допоможуть ці Правила урегулювати ситуацію, яка існує в нашому місті, з безпритульними тваринами?
— Ми на це сподіваємося. На даний час у Правилах прописані тільки умови вилову бездоглядних і безпритульних тварин, але не виписані окремі механізми роботи з ними. Сподіваюся, ці пункти будуть внесені згодом.
— Ще запитання стосовно продажу та придбання тварин. У Правилах зазначено, що це повинно здійснюватися у спеціально обладнаних місцях. У нашому місті зазвичай це роблять на Центральному ринку. Чи можна буде робити це в подальшому?
— Так, купівлю-продаж тварин можна здійснювати на Центральному ринку. Для цього у господарів мають бути первинні документи на тварину. Це вимога законодавства. Що стосується собак і котів, то це — однозначно. Такий документ видається власникам тварин ветеринарною службою після надання певних препаратів тваринам, я вже не говорю про вакцинацію. Перш за все, йдеться про безпеку нових господарів і самої тварини. Певні процедури мають бути здійснені до двох місяців після народження тварини.
— Скажіть, прийняті Правила є остаточним документом чи передбачається внесення якихось змін, враховуючи дієвість чи навпаки тих чи інших пунктів?
— Маю надію, що дані Правила не є остаточним варіантом і будуть адаптуватися до реалій. У рішенні міської ради, між іншим, записано, що відділ ЖКГ виконкому спільно з КП ВЖРЕО мають провести моніторинг ефективності реалізації Правил утримання домашніх тварин та звітувати про підсумки перед комісією до 1 вересня поточного року. Добре те, що ми вже зробили перші кроки. Приміром, питання випадків укусу або травмування твариною людини або іншої тварини ретельно прописані у Правилах. Ми маємо їх виконувати. Питання реєстрації нині опрацьовується. Інші аспекти, сподіваюсь, також будуть вирішені у подальшому.
 
Спілкувалася Людмила НОВОШЕВСЬКА, Фото з виставки 2010 року, організованої за сприяння Андрія Слабко

/2012/05/22/prijnyato-novi-pravila-utrimannya-domashnix-tvarin/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
3D кинотеатр теперь и в Желтых Водах!
Следующая запись
Всеукраинский легкоатлетический пробег в Желтых Водах
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *