Пропозиції до програми розвитку тепло забезпечення м. Жовті Води

Жовтоводська ТЕЦ була збудована в місті Жовті Води ще за Радянських часів, яка 80 % потужностей витрачала на забезпечення підприємств міста теплом,  паром і частково електроенергією, якої в ті часи не вистачало, і лише 20% потужностей на теплозабезпечення міста. Зараз практично всі підприємства міста не споживають теплову енергію ТЕЦ, бо перейшли на автономне опалення, яке значно дешевше. До того ж відстань від міста до ТЕЦ – декілька кілометрів, і на перекачку теплоносія витрачається величезна кількість енергії та несуться значні втрати. В зв’язку з цим весь тягар утримання величезного комплексу ТЕЦ ліг на плечі населення у вигляді величезних тарифів на неякісне опалення.

Хто зігріє Жовті Води?

Міська влада, в часи економічного підйому в державі, не зробила ніяких кроків по переведенню житла населення на автономне опалення. Більше того міська влада всіляко заважала мешканцям міста встановлювати автономне опалення, прикриваючись постановою КМУ. Це призвело до того, що з’явилась загроза залишити без опалення всіх мешканців міста одночасно. Крім того міська влада довгий час зволікала з розірванням договору оренди ЦМК ТЄЦ, в той час як орендатори без всякого економічного обґрунтування спалювали на ТЄЦ промисловий газ, замість комунального.  Підтвердженням цього є те, що ТОВ «Простор – С» намагався самостійно отримати ліцензію на постачання природного газу  за нерегульованим тарифом, але згідно з  Постановою НКРЕ від  09.02.2006  N 166  ТОВ «Простор – с» було відмовлено в видачі ліцензії на  підставі  виявлення  недостовірних  відомостей  у  документах,
поданих заявником для отримання ліцензії.
В зв’язку з цим були встановленні непомірні тарифи на опалення, що в свою чергу призвело до величезної заборгованості населення за послуги опалення, а ТЄЦ за спожитий газ.
Мої пропозиції, як депутата Жовтоводської міської Ради наступні:
1.    Припинити вироблення електричної енергії на ТЄЦ.
2.    Накласти мораторій на передання ТЄЦ в будь яке управління чи оренду.
3.    Отримати на наступний опалювальний сезон ліміти на комунальний газ.
4.    Винести на розгляд депутатів Жовтоводської міської Ради проект рішення, яким поставити цілі по переводу міста Жовті Води на автономне опалення за п’ять років та надавати дозвіл на відключення від централізованого опалення усім бажаючим на території міста Жовті Води.
5.    Розробити програму по переводу міста на автономне опалення за п’ять років.
6.    Вести інформаційну кампанію по роз’ясненню населенню міста про перспективи електричного автономного опалення, такими засобами як малопотужні теплові насоси, інфрачервоні нагрівачі, конвертори та генератори сонячної енергії  (трубки з легкокипучою рідиною)
7.    Внести зміни до бюджету міста, якими передбачити модернізацію електричних та газових мереж міста.
8.    Добиватися від бюджетів різних рівнів фінансування програми по переводу міста на автономне опалення.

Олексій Більченко,

депутат жовтоводської міськради

/2009/02/10/programa-teplozabezpechenja/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
О теплоснабжении и энергосбережении в Желтых Водах и Европе
Следующая запись
Перейдут ли Желтые Воды на водно-угольное топливо
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *