Різдвяна вечірка в ЦДТ

Напередодні різдвяних свят у Центрі дитячої творчості відбулася традиційна «Різдвяна вечірка». Про це розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Галина КРИШЕНЬ:

У центрі Юрій Скрипник зі своїми вихованцями

— Із моменту заснування Центру дитячої творчості тут почав діяти гурток «Авторської пісні», незмінним керівником якого є Скрипнік Юрій Миколайович – духовний і музичний гуру для багатьох поколінь юнаків і дівчат нашого міста. Гурток, створений ним багато років тому, є маленькою і дружньою родиною. Як у всякої родини, в ньому існують свої традиції.

Однією з таких традицій є проведення «Різдвяної вечірки», що відбулася 5 січня в ЦДТ, напередодні різдвяних свят. Одне з найбільш важливих родинних свят, коли кожна сім’я і словом, і ділом створювала у своїй оселі атмосферу затишку, багатства, щастя й миру, – святвечір, що припадає на 6 січня. Уся родина цього вечора неодмінно має бути разом, щоб і протягом року пам’ятати про міцність родинних зв’язків. Невід’ємною частиною святвечора є колядки. Тому темою «Різдвяної вечірки» були саме колядки, які є різними за тематикою. Слово «коляда» походить від давньоримської назви Нового року, який святкувався у другій половині грудня. У перекладі з давньоримської мови «коляда» значить «хвалити». Колядки є духовною спадщиною українського народу. Перший текст колядки був записаний ще в 1693 році.

Щоб зберегти власну культуру, передати її наступним поколінням, духовні традиції повинні мати продовження в часі. Для цього треба знайти нові ритми, мелодії, відтінки гармонії, яскраві, несподівані, сучасні. Ось цим дійством і були зайняті учасники клубу авторської пісні: розглянули метроритмічні особливості виконання колядок хліборобського, мисливського, весільного змісту, підібрали акорди, дали сучасне аранжування традиційним колядкам. І цим вдихнули в них нове життя.

ИА «Имеется мнение»

/2011/01/16/r%D1%96zdvjana-vech%D1%96rka-v-cdt/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Вечера на хуторе близ Диканьки. Фото-видео отчет
Следующая запись
Юстиція: чи законне нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг?
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *