ШКОЛА НА ОКОЛИЦІ

Є на Веселій Іванівці багато місць, які приваблюють своєю мальовничою чарівністю, затишком, привітністю: річка Жовта, Краснокутський ліс, зелені вулиці. Але найбільшою гордістю, центром освітнього осередку є неповна середня загальноосвітня школа №4. Триповерхова красуня величаво виділяється серед сільського краєвиду. Історія освіти на Веселій Іванівці має яскраві сторінки.
У 1917 році школа функціонувала як дворічна в приміщенні теперішньої бібліотеки мікрорайону за адресою вул.Лісна,24. Приміщення школи мало дві класні кімнати, побудоване було з глини, вкрите черепицею. В 30-х роках – стала чотирирічною, а після війни школу реорганізовано в семирічку та переведено в інше цегляне приміщення.
1957 рік став знаменним для мікрорайону: в грудні було закінчено будівництво триповерхової світлої будови по вулиці Лісна,6а. Там виросла нова красуня – школа №4, яка стала справжнім подарунком для мешканців міста, «перлиною» Жовтих Вод. I цього ж року їй було надано статус Жовтоводської середньої загальноосвітньої школи №4. Нове триповерхове приміщення, розраховане на 660 учнів, стало гордістю всіх веселоіванівців та окрасою мікрорайону.
Із 1957 по 1998 роки зі школи випущено близько 1300 осіб, які стали гідними громадянами своєї держави, наприклад: В.Стовбун закінчив військову академію, присвятив життя армії, М.Кузьминський був головним інженером радіозаводу, нині займається бізнесом.

Директорами школи №4 у різні часи працювали: А.Заїченко, І.Веснянко, В.Нікіфорова, М.Первусяк, декілька років очолював школу В.Ясенєв, який потім 20 років працював завідуючим міським відділом освіти, В.Добровольський, М.Солонуха, М.Письменний, Ю.Кайков, А.Петровський, В.Марчук. Усі ці люди вклали частинку душі, серця в розвиток нашої школи.
Із 1998 року школа №4 стала неповною середньою загальноосвітньою.
Сьогодні красуня-школа гостинно відчиняє двері як для своїх учнів, так і для гостей, яких радо приймає учительський колектив. Це колектив однодумців, серед яких чотири спеціалісти I категорії, п’ять спеціалістів II категорії, п’ятнадцять учителів мають вишу освіту. Із 2001 року в школі відкрито різновікову групу дитячого садка.
Велику роль у формуванні активної громадської позиції патріотичного виховання стало створення у школі історичного музею, який працює вже 16 років. Сьогодні музей містить родинні реліквії, вироби декоративно-прикладного мистецтва. В школі створено етнографічний куточок, діє студія образотворчого мистецтва «Чудотворці», працюють гуртки, спортивні секції.
Шкільне подвір’я прикрашають дерева – ровесники школи. Клумби засаджено різнобарвними квітами. Школа №4 живе своїми приємними турботами і сміливо дивиться в завтрашній день.
В.А.ДОВГА,
директор СШ №4.

Довідково
Валентина Андріївна Довга у вересні 1972 року почала працювати в Жовтоводській середній загальноосвітній школі №4 учителем математики, а з 1990 року – директором, досконало володіє ефективними методами та прийомами організації навчально-виховного процесу в школі, користується авторитетом серед колег, вихованців та їхніх батьків.

/2007/11/11/%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%96/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ МІСТА ЖОВТІ ВОДИ за січень–вересень 2007 року
Следующая запись
Жовтоводському Палацу Спорта – 40 років
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *