Жовтоводському Палацу Спорта – 40 років

6 листопада виповнилося 40 років відтоді, як на території Спортивно-оздоровчого комплексу СхідГЗК було побудовано Палац спорту, який став осередком спортивного життя молодого міста.
Спортивні гуртки знаходились у Палаці культури
У п’ятдесяті-шістдесяті роки минулого століття у Жовтих Водах активно розвивався спортивний рух. Тому будівництво Палацу спорту було нагальною потребою. Того часу місто будувалося швидкими темпами: спочатку з’явився клуб ім.300 річчя возз’єднання України з Росією, потім – кінотеатр «Мир», будувався Палац Культури та одночасно стадіон, також активно велося будівництво житла. До речі, спочатку передбачалося, що стадіон буде знаходитись у центрі міста. Біля нього повинна була бути набережна, освітлення – ліхтарики, тобто місце культурного відпочинку. Але згодом місто почало розбудовуватися в західному напрямку. Чимало зусиль для того, щоб Палац спорту був збудований, доклали тодішні директор комбінату Віктор Мамілов, голова комітету профспілки Михайло Пікалов, начальник будівництва Микола Горельонок та голова групової ради колективів фізкультури комбінату Віктор Шапошник, який працював на цій посаді більше сорока років. Нині він також не лишається осторонь громадського життя – є депутатом міськради, помічником народного депутата України, першим секретарем міськкому КПУ.
— Спочатку з’явилося футбольне поле та отой невеличкий будиночок на ньому, що є і нині, потім – трибуни, арка на вході, – пригадує Віктор Іванович. – Уся територія (до нинішнього дитячого парку) була огороджена, на ній розташовувалися різні спортивні майданчики – для занять волейболом, гімнастикою тощо. У нас була чудова футбольна команда, гарні волейболісти. Також спортом ми займалися в Палаці Культури – те крило, де нині циркова студія, було наше. Звісно, такого приміщення було замало.

Довелося «штурмувати» високі кабінети
Спортивний рух у місті швидко розвивався, тому виникла потреба в більшому приміщенні. І у тодішнього директора комбінату Віктора Мамілова виникла ідея про будівництво Палацу спорту. (До речі, на тому місті, де він перебуває нині, був шинок). Але для того, щоб побудувати Палац спорту, необхідно було отримати чимало дозволів. Віктору Шапошнику разом із колегами довелося поїздити по високих кабінетах, відстоюючи свою ідею та обгрунтовуючи необхідність такого будівництва в нашому місті.
— У Дніпропетровську нам довелося провести дві доби: стояти у черзі, переконувати, розповідати, – пригадує В.Шапошник. Потім – кілька днів у Києві, міністерські кабінети у Москві… Нарешті дозвіл було отримано, і розпочалося будівництво, яким керував М.Горельонок. Молодь міста, небайдужа до спорту (а таких було чимало), брала активну участь у будівництві у вільний від роботи час на громадських засадах, безоплатно. Нам дуже хотілося завершити його до 50-річчя радянської влади. І це вдалося: 6 листопада 1967 року Палац спорту урочисто відкрили. Це була визначна подія в житті міста. Незабаром розпочали роботу різноманітні спортивні гуртки, секції, працювали досвідчені тренери, які дали старт у велике спортивне життя багатьом вихованцям.
Палац спорту готується до святкування ювілею
28 травня 1968 року колективу фізкультури СхідГЗК було присвоєне почесне звання – спортивний клуб «Ювілейний». А 1991 року на комбінаті було створено спортивно-оздоровчий комплекс, який очолив Олександр Нежура. Він розповів «ЖВ» про сьогодення спорткомплексу. Юні жовтоводці мають можливість відвідувати секції футболу та легкої атлетики. Час проведення занять – щоденно з 15.00 до 19.00. Нещодавно було відремонтовано тренажерний зал, з’явилися нові тренажери. Зал працює з 8.00 до 20.00. Для представниць чарівної статі проводяться заняття з аеробіки, пілатесу.
— Кілька років ми практикуємо залучення трудящих комбінату після робочого дня, тобто після 18.00, до наших спортивних залів, – зазначає О.Нежура. – Цього року керівництво комбінату ввело до штату спорткомплексу посади інструкторів, перед якими стоїть завдання покращити фізкультурно-оздоровчу роботу в усіх підрозділах комбінату. Тривалий час у спорткомплексі працює група «Оптиміст», яка об’єднує тих прихильників фізкультури і спорту, вік яких перебільшує 50 років. Це приклад для всіх людей, який свідчить про те, що наше здоров’я – у наших руках.
Багатьох жовтоводців хвилює питання роботи зимового басейну, який у минулому сезону не працював. Олександр Нежура повідомив, що нині спорткомплекс відокремлений від централізованого опалення, проводяться роботи щодо встановлення автономного опалення. Це дозволить налагодити стабільну роботу басейну.
Рада фізкультури СхідГЗК запрошує всіх ветеранів, які брали активну участь у будівництві, а також у спортивному житті нашого міста, на урочистості, присвячені ювілею Палацу спорту, що відбудуться 11 листопада о 12.00. У програмі свята – змагання з футзалу, настільного тенісу, шахів, шашок, доміно, армспорту, спортивних танців тощо.


Олена БОРОВКОВА.

/2007/11/12/%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D1%83-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-40-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%96%D0%B2/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
ШКОЛА НА ОКОЛИЦІ
Следующая запись
Бліц-опитування до минулого Дня працівників соціальної сфери
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *