Тривають обміни Україна-Франція за участі учнів жовтоводської гуманітарної гімназії

В травні учні Жовтоводської гуманітарної гімназії перебували у Франції за програмою «Обміни Франція – Україна», учасником якої гімназія є впродовж шести років. завдяки міжнародним зв’язкам гімназії.

Цього разу 11 гімназистів старших класів разом з керівником групи Савою Любов’ю Григорівною, яка постійно здійснює велику роботу по розширенню міжнародних зв’язків,  перебували в місті Фальсбург і навчалися в ліцеї Еркманн — Шатріан.

Українські учні, проживаючи у французьких  сім’ях, мали добру нагоду ознайомитися з французькою історією,культурою,традиціями та поспілкуватися зі своїми ровесниками.

Цікавою була програма перебування гімназистів у ліцеї, організована адміністрацією  закладу. Чудовій організації поїздки  вони завдячують керівникам обмінів школярами Аннет Фестауер та Сандрін Кенедей, під опікою яких перебували повсякчасно.Упродовж перебування учні відвідали такі чудові міста Франції, як Мец, Саверн, Сарбур, а також  Страсбург, де ознайомилися з історією і архітектурою історичної  столиці Ельзасу. Родзинкою цьогорічної  поїздки до Франції було відвідування штаб-квартири Ради Європи в Страсбурзі. Гімназисти ознайомилися з історією виникнення міжнародної організації, яка об’єднує 47 держав  в європейському просторі, членом якої є також Україна. Випускник гімназії 2009р. Грама Дмитро був обраний делегатом молодіжної Ради Європи, а випускниця 2000р. Волкова Надія тепер працює в штаб –квартирі Ради Європи.

Дивовижною і незабутньою стала для учнів поїздка до Німеччини в Європа-парк -таку собі Європу в мініатюрі, де численні атракціони знаходяться в різних тематичних розділах парку, представляючи держави Європи: Німеччину, Францію, Швейцарію, Італію, Голландію, Росію, Іспанію, Грецію, Португалію, Англію та скандинавські  країни.

Гімназистам дуже сподобалася  екскурсія до Міжнародного Центру Мистецтва Скла в містечку Мейзенталь. У склодувних майстернях вони побачили, як майстри працюють та створюють свої шедеври. Учні також відвідали музей Кришталю та Скла, який зібрав багаті колекції всесвітньо відомих виробів.

Відвідування  Парижа також входило до програми перебування гімназистів у Франції. Вони відвідали Собор Паризької Богоматері — перлину французької готичної архітектури, національний музей мистецтв, музей д’Орсе, де ознайомилися з шедеврами імпресіоністів та постімпресіоністів. Учні здійснили прогулянку по Сені на Бато Муш по центру Парижа та відкрили для себе магію берегів Сени, на яких широко представлені найвідоміші архітектурні пам’ятники.  Незабутніми   залишилися  враження від найвідоміших пам’яток-символів Парижа Ейфелевої Вежі та базилики Сакре-Кер.

На час перебування гімназистів за кордоном  французькі сім`ї замінили  їм рідних, проявляючи любов і турботу. Тож не дивно, що, проводжаючи наших дітей додому, французькі діти і батьки не змогли стримати сліз .

Перебування гімназистів у Франції були чудовою практикою спілкування  в мовному середовищі, доброю нагодою розширити коло друзів і побачити світ — новий, багатоликий, не схожий на наш.

Повертаючись до України,  учні провели день у Празі,  помилувавшись справжніми витворами архітектурного мистецтва столиці Чехії. А 25 травня їх гостинно зустрів сонячний Київ.

Постійні обміни учнями і вчителями з Францією підтверджують, що рівень підготовки Жовтоводських гімназистів повністю відповідає Європейським вимогам, а це значить, що колектив Жовтоводської гімназії успішно реалізує програму регіону, за якою Дніпропетровський стандарт освіти відповідає Європейським стандартам.

Вивчаючи в гімназії рідну українську, російську, іспанську, французьку та англійську мови учні гімназії все більше знайомляться з міжнародними зв’язками і мають світлу надію після навчання в університетах розширювати економічні, громадські, політичні міжнародні зв’язки.

Любов Сава, учитель Жовтоводської гуманітарної гімназії імені Лесі Українки

/2011/06/10/zhovtovodska-gumanitarna-gimnazija-programy-obminu/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Врачи убили ребенка
Следующая запись
Санитарно-эпидемиологическая обстановка в городе
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *