У місті зареєстровано випадок сказу серед домашніх тварин

За інформацією П’ятихатського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області на початку січня на території міста Жовті Води зареєстровано випадок, коли  домашній кіт виявився хворим на сказ. На теперішній час на даній території  здійснюється комплекс профілактичних та протиепізоотичних заходів.

З метою попередження людини про небезпеку хвороби на сказ публікуємо наступну інформацію.

То що ж необхідно знати про сказ і як застерегтися населенню від нього?

Сказ, або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини  як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини.

Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. У перебігу хвороби розрізняють 3 стадії: передвісників, збудження і паралічів.

У першій стадії, яка триває 1-3 дні, у місці укусу з’являються неприємні відчуття (біль, печіння, заніміння, свербіння), почервоніння і набряк. Провідним у цей час є симптомокомплекс неспокою, страху,  занепокоєння:  хвора тварина пригнічена, відмовляється від їжі, погано спить, уникає людей.

Стадія збудження характеризується розвитком нападів гідрофобії (водобоязні) — дуже болючих спазмів глотки і гортані з шумним диханням і навіть його зупинкою. Також виникають судоми у відповідь на посилений рух повітря (аерофобія), боязнь яскравого світла (фотофобія), голосного звуку.

Через 2-3 дні стадія збудження змінюється на стадію паралічів (м’язів кінцівок, язика, глотки). Смерть настає від паралічу дихання і порушення серцевої діяльності.

Як діяти людям, яких покусала тварина?

Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу.

Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного працівника, який протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу, буде проводити клінічний огляд тварини.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися  правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Впродовж року працівниками міської державної лікарні ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення собак та котів проти сказу.

Сподіваємося, що власники домашніх тварин із розумінням поставляться до цієї проблеми і сприятимуть працівникам ветеринарної служби у профілактиці такого небезпечного захворювання, як сказ. Особливо звертаємо увагу людей, які беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе до дому, що перед тим, як принести тваринку до дому, для власної безпеки її потрібно доставити у ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу.

ІА “Имеется Мнение” за інформацією П’ятихатського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області

/2019/01/13/u-misti-zareyestrovano-vipadok-skazu-sered-domashnix-tvarin/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Булінг: Юристи розповіли про нововведення в Законі про цькування серед дітей
Следующая запись
ТОВ “ЮНАЙТЕД ТАБАКО” підтримало дії правоохоронців, щодо припинення роботи незаконної фабрики по виготовленню тютюнових виробів у Жовтих Водах
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *